اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

اقتصادی  /  بیمه و بانک

گزارش مثبت بانک سرمایه از کاهش قابل توجه زیان انباشته

بانک سرمایه با عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های خصوصی در کشور در سال‌های گذشته به دلایل مختلف با زیان همراه بوده است. اما این شرکت در سال 99 توانست با مدیریت صحیح منابع بانکی خود بخش قابل توجهی از زیان انباشته خود را کاهش دهد.

گزارش مثبت بانک سرمایه از کاهش قابل توجه زیان انباشته

اخبار شرکتها ؛ بانک سرمایه با عنوان یکی از بزرگترین بانک های خصوصی در کشور است که در سال های گذشته به دلایل مختلف با زیان همراه بوده است. اما این شرکت در سال 99 توانست با مدیریت صحیح منابع بانکی خود بخش قابل توجهی از زیان انباشته خود را کاهش دهد.

این بانک به عنوان یکی از شرکت های بورسی از سال 1384 در بازار سرمایه حضور داشته است. هم اکنون این بانک دارای 165 شعبه در سراسر کشور است و سرمایه ثبت شده آن نیز 4,000,000 میلیون ریال می‌باشد.

در دو سال گذشته این بانک با بازنگری در شیوه های عملیاتی خود توانسته است بخشی از زیان خود را کاهش دهد. براساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال وابسته به سازمان بورس، بانک سرمایه در سال 98 برای هر سهم حدود 1817 تومان ضرر ثبت کرده است. این رقم برای سال 99 به عدد 1475 تومان رسیده است. این اعداد و ارقام نشان می دهد بانک سرمایه در 12 ماهه منتهی به اسفند 99 حدود 17 درصد از زیان خود را کاهش داده است.

این در حالی است که در این دوره خالص درآمد کارمزد نیز برای این بانک 9 میلیارد تومان بوده است. این در حالی است که خالص درآمد کارمزد در دوره مشابه منتهی به اسفند 98 معادل 14 میلیارد تومان بوده است. این آمار نشان می دهد که این بانک در مدت زمان منتهی به سال 99 در حدود 30 درصد خالص درآمد کارمزد کمتری نسبت به مدت مشابه در سال 99 داشته است .

بررسی صورت های مالی نشان می دهد بانک سرمایه توانسته است زیان انباشته خود را از عدد 7570 میلیارد تومان در بازه زمانی منتهی به اسفند 98 به عدد 6286 میلیارد تومان در بازه زمانی منتهی به اسفند 99 کاهش داده و بدین ترتیب رشد کاهشی در روند زیان دهی خود را نه تنها متوقف کرده که 17 پله نیز به عقب بازگرداند. به عبارت دیگر، بانک سرمایه در سال 99 توانست مبلغی حدود 1300 میلیارد تومان از زیان خود را جبران کند.

کاهش نرخ سود بانکی در ابتدای سال 99 و مدیریت منابع و مصارف بانک توسط مدیریت این بانک در سال 99 منجربه کاهش هزینه تمام شده پول برای بانک‌ سرمایه شده است. همین مساله نیز سبب کاهش زیان انباشته در این سال شده است.

انتهای پیام/ب

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول