اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

اقتصادی  /  راه و مسکن

ثبت بیشترین پرواز در فرودگاه های مهرآباد، مشهد و شیراز/ آمار پروازهای عبوری افزایشی شد

در چهار ماه ابتدایی امسال فرودگاه‌های مهرآباد، شهید هاشمی‌نژاد مشهد و شهید دستغیب شیراز بیشترین آمار نشست و برخاست هواپیما، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست هوایی را ثبت کردند.

ثبت بیشترین پرواز در فرودگاه های مهرآباد، مشهد و شیراز/ آمار پروازهای عبوری افزایشی شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس جداول و نمودارهای آماری پروازها در فرودگاه‌های کشور، تیرماه امسال میزان نشست و برخاست هواپیماها 30 درصد نسبت به تیرماه 1399 افزایش داشته است. 

در ماه مورد مطالعه اعزام و پذیرش مسافر نیز نسبت به تیر 1399، 17 درصد افزایش داشته است و ارسال و پذیرش بار و پست هوایی با رشد 35 درصدی نسبت به تیر سال گذشته مواجه بود.

* افزایش 46 درصدی پروازهای عبوری در تیر 1400 نسبت به ماه مشابه سال قبل

بنا بر این گزارش، در تیرماه امسال میزان پروازهای عبوری از فضای کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46 درصد افزایش داشت. 

در این ماه 10 هزار و 641 پرواز عبوری از فضای کشور ثبت شد در حالی که در تیر سال گذشته 7  هزار و 295 پرواز عبوری از فضای کشور داشتیم. 

در مقایسه با ماه قبل نیز پروازهای عبوری از فضای کشور افزایش داشته است. در خرداد 1400 این رقم 8 هزار و 938 پرواز عبوری بوده است. 

* ثبت بیشترین پروازها در مهرآباد طی چهار ماه اول 1400

بنا بر این گزارش در چهار ماه ابتدایی امسال در فرودگاه مهرآباد 39 هزار و 162 فروند نشست و برخاست، 3 میلیون و 109 هزار و 137 نفر اعزام و پذیرش مسافر و 23 میلیون و 915 هزار و 567 ارسال و پذیرش بار و پست ثبت شد و بیشترین آمار نشست و برخاست و جابجایی مسافر بین 52 فردگاه در فرودگاه مهرآباد بوده است. 

همچنین فرودگاه‌های مشهد و شیراز در رتبه‌های بعدی پس از فرودگاه مهرآباد در آمار نشست و برخاست هواپیما، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست بوده‌اند. 

در کل در 52 فرودگاه کشور در چهار ماه ابتدایی سال 106 هزار و 842 فروند نشست و برخاست، 8 میلیون و 317 هزار و 291 نفر اعزام و پذیرش مسافر و 72 میلیون و 632 هزار 868 کیلوگرم ارسال و پذیرش بار و پست صورت گرفت. 

در مجموع چهار ماه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 55 درصدی در نشست و برخاست هواپیماها، رشد 35 درصدی در اعزام و پذیرش مسافر و رشد 57 درصدی در ارسال و پذیرش بار و پست در بین 52 فرودگاه کشور مواجه بودیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول