اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر

دفاتر منطقه ای  /  آسیای مرکزی و روسیه

آغاز نشست شورای وزرای خارجه، دفاع و دبیران شورای امنیت پیمان امنیت جمعی+تصاویر

نشست مشترک شورای وزرای امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی در شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان آغاز شد.

آغاز نشست شورای وزرای خارجه، دفاع و دبیران شورای امنیت پیمان امنیت جمعی+تصاویر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، نشست مشترک وزرای امور خارجه، دفاع و کمیته دبیران شورای امنیت سازمان پیمان امنیت جمعی در شهر «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان به ریاست «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه این کشور آغاز شد.

وزیر امور خارجه تاجیکستان در افتتاح این نشست، موضوعات مورد بحث را مهم ارزیابی کرد و گفت: وضعیت نظامی و سیاسی منطقه تحت مسئولیت سازمان پیمان امنیت جمعی اتخاذ تصمیمات لازم را می‌طلبد. بنابراین تصمیماتی که امروز مورد توافق قرار می‌گیرد، فردا در نشست شورای سران سازمان به تایید خواهد رسید.

مهرالدین اظهار داشت: تاجیکستان به طور پیگیرانه اجرای اولویت‌های تعیین شده توسط «امامعلی رحمان» به عنوان ریاست دوره‌ای سازمان پیمان امنیت جمعی را دنبال کرد. تاجیکستان در انجام فعالیت‌های خود، اصول برابری حقوق، احترام متقابل و مهم دانستن نظر و موضع هر یک کشور عضو را مبنا قرار داد.

وی در ادامه افزود: طی مرحله سپری شده پس از نشست قبلی شورای سران سازمان، در نتیجه اقدامات هماهنگ کشورهای عضو پتانسیل سازمان و جایگاه و وجهه بین المللی آن تقویت شد.

سپس «استانیسلاف زاس» دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی برنامه این نشست را معرفی کرد و گفت: 23 سند جهت امضا معرفی شده و همچنین موضوع بررسی وضعیت نظامی و سیاسی در منطقه تحت مسئولیت سازمان و نتیجه گیری از فعالیت سازمان طی دوره ریاست جمهوری تاجیکستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت که با توجه به انتقال ریاست دوره‌ای سازمان به ارمنستان، دبیر شورای امنیت این کشور سخنرانی و اولویت‌های کشورش برای یک سال بعدی را معرفی خواهد کرد.

دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: برنامه‌ای در مورد روند آمادگی جهت اجرای یک پروژه توسط سازمان برای تقویت مرز تاجیکستان با افغانستان در نظر گرفته شده است.

علاوه بر موارد فوق همچنین قرار است در مورد سند مربوط به تقویت اعتماد بین کشورهای عضو بر سر خطوط مرزی بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

در پایان این نشست 23 سند همکاری مورد تصویب قرار گرفته و سپس دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی برای خبرنگاران داخلی و خارجی نشست مطبوعاتی برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام/.

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول