اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

سیاسی  /  مجلس

تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها صورت نگرفته/ حرکت سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت صورت نگرفته است، دقیقا سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون حرکت می‌کند.

تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها صورت نگرفته/ حرکت سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون است

محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونین وی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حاضر شده و گزارشی را از مذاکرات با گروسی رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه دادند. 

وی افزود: بعد از گزارش ارائه شده مشخص شد که تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت صورت نگرفته است، دقیقا سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون حرکت می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در دیدار گروسی و اسلامی نکاتی به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی منتقل شده است، تاکید شده است که تعاملات آژانس با جمهوری اسلامی باید دو سویه باشد، طبق قانون، آنها متعهد هستند در قبال همکاری های ایران،  برای پیشرفت و توسعه فعالیت های صلح آمیز تکنولوژی هسته ای کمک کنند، این کمک ها تا به حال نشده است، این عدم همکاری به طور کامل به مدیرکل منتقل شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مدیران کل بر پایه گزارش های غیرواقعی دشمنان، تروریست ها و کسانی که سابقه خوبی در کشور و دنیا نداشته اند، درباره فعالیت ایران گزارش هایی تهیه کرده اند که دراین نشست به گروسی گفته شد دیگر به گزارش های غیرواقعی استناد نکند.

عباس زاده مشکینی همچنین بیان کرد: بحث دیگری که در این سفر به گروسی انتقال داده شده است این بود که وقتی برای اعتمادزایی اطلاعاتی از فعالیت ها و سایت های هسته ای داده می شود، از این اطلاعات برای تهیه گزارش به سازمان ملل و شورای حکام استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه بر داشتن برنامه توسعه صنعت هسته ای تاکید شده است، چرا که مردم باید ما به ازای این همه فعالیت را شاهد باشند، خوشبختانه برنامه ای برای توسعه صنعتی شروع شده استد، قرار است برای تولید 8 هزار مگاوات هسته ای در هفته های آینده مناقصه بین المللی آن انجام شود. 

انتهای پیام/ 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول