اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

دیگر رسانه ها

واکنش کاربران به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای/ این ترکیب برای به زانو درآوردن آمریکا ایرانو کم داشت!

مسئولین، شخصیت‌های سیاسی و کاربران شبکه‌های اجتماعی در واکنش به خبر عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای پیام‌هایی در فضای مجازی منتشر کردند.

واکنش کاربران به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای/ این ترکیب برای به زانو درآوردن آمریکا ایرانو کم داشت!

گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس: بیست‌و یکمین نشست سران سازمان همکاری شانگهای با تأیید سند عضویت ایران به کار خود پایان داد. «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از پایان این نشست اعلام کرد که سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای به تایید سران رسید. مقامات و شرکت‌کنندگان در بیست‌ویکمین نشست سازمان همکاری شانگهای، اسناد همکاری از جمله روند عضویت دائم ایران در این سازمان را امضا کردند.
 


رئیس جمهور در اجلاس سازمان همکاری شانگهای گفت:‌ سازمان همکاری‌ شانگهای به خوبی نشان داده که می‌تواند با اتکای به ظرفیتهای اقتصادی، سیاسی، ارزشی و جمعیتی خود به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود واین امر نشان دهنده فراهم بودن بستر شکل دهی به جامعه‌ای بر پایه ارزشهای مشترک کشورهای در حال توسعه است.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی  با بیان اینکه امروز جهان وارد دوران جدیدی شده است و سلطه طلبی و یکجانبه گرایی رو به زوال است، اظهار داشت: نظام بین‌الملل به سوی چند قطبی شدن و بازتوزیع قدرت به سود کشور‌های مستقل، در حال تغییر است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سازمان همکاری شانگهای و "روح حاکم بر آن" یعنی اعتماد متقابل، منافع مشترک، برابری، رایزنی مشترک، احترام به تنوع فرهنگی و توسعه مشترک، ابزاری کلیدی در راستای حفظ صلح در قرن ۲۱ است.
 


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز ضمن سخنرانی مجازی در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای از آغاز روند عضویت کامل ایران در این سازمان حمایت کرد.

پوتین گفت: ما همیشه از مشارکت تمام عیار ایران در فعالیت‌های سازمان همکاری شانگهای به دلیل این که ایران نقش مهمی در منطقه اورآسیا ایفا کرده و مدت زمان طولانی با این سازمان همکاری مثبتی دارد، حمایت می‌کنیم.

به گفته کارشناسان، پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای مزایای فراوانی را برای ایران خواهد داشت.
 


در همین رابطه سفیر سابق ایران در چین گفت: با عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای غرب خواهد فهمید که در صورت تحریم، فضا برای ایران بسته نخواهد شد و دنیا بسیار وسیع است و می‌شود مسائل را از زاویه‌های دیگر توسعه داد. مهدی صفری افزود: پس از عضویت دائم ایران در شانگهای، کشورهای غربی برای ایجاد بالانس، تسهیلاتی خواهند داد و در زمینه‌های تجاری و اقتصادی، زمینه‌های همکاری با ایران را باز خواهند کرد.

همچنین پروفسور ویلیام بیمن استاد دانشگاه مینه‌سوتای آمریکا گفت: در صورت عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، بسیاری از تحریم‌های یکجانبه غرب، قدرت فعلی و اولیه خود را از دست خواهند داد. وی افزود: عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای نقطه آشکارساز ریل‌گذاری اقتصادی ایران در عرصه روابط بین‌الملل است.
 


اصغر ابراهیمی اصل، معاون اسبق وزارت نفت نیز در این رابطه گفت: ایران به صورت سرجمع در حوزه نفت و گاز رتبه اول دنیاست و با عضویت در این اتحادیه‌ها می‌تواند یک تضمین امنیت انرژی برای بلوک‌هایی که از حجم تجارت بالایی برخوردار هستند، باشد و دنیا را از تک بعدی خارج کند؛ ضمن اینکه می‌تواند منجر به برچیده شدن زمینه‌های جنگ، ظلم، تبعیض و اعمال تحریم‌ها شود.

وی افزود: پیوستن رسمی ما به اجلاس شانگهای و در قدم بعدی اتحادیه بریکس می‌تواند موازنه تک بعدی جهان در قرن ۲۱ را تغییر دهد.

شعیب بهمن پژوهشگر مسائل اوراسیا نیز گفت: در حال حاضر با تغییر دولت نوع نگاه ایران به رابطه با چین و هم نوع نگاه چینی‌ها به ایران نسبت به گذشته متفاوت شده که از این رو می‌توان انتظار داشت که عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای یک گام جدی برای اجرایی‌شدن توافقات ۲۵ ساله ایران و چین باشد.

مسئولین، شخصیت‌های سیاسی و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در واکنش به خبر عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای پیام‌هایی در فضای مجازی منتشر کردند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

▪️‏موفقیتی بزرگ در سیاست خارجی
امروز ج.ا.ا رسماً عضو دائم و اصلی ‎#سازمان_شانگهای شد، در حالیکه تاکنون صرفا عضو ناظر بود.
 عضویت در سازمانی با حضور قدرتهای بزرگ ‎#اقتصادی جهان مثل چین و هند، مزایای فراوان اقتصادی، تجاری، حمل و نقل، ترانزیت، امنیتی و حتی فرهنگی برای ‎#ایران خواهد داشت.
💬 سید محمد حسینی

▪️‏در یک جمله عضویت دائم ایران در پیمان شانگهای گام مهمیست در فروپاشیدن نظام  تحریم های ظالمانه بین المللی و شکوفایی اقتصاد و تجارت کشور.
مبارک دوستان و هموطنان عزیز باشه.

▪️‏عضویت دایم ایران در ‎#پیمان_شانگهای نقطه عطف در ایجاد تعادل و توازن در روابط آسیا با غرب است.از ظرفیت های بوجود آمده در حوزه اقتصاد و امنیت باید حداکثر استفاده را نمود
‎💬 عبدالله گنجی

▪️‏ایران به عنوان عضو رسمی اجلاس شانگهای پذیرفته شد.
حالا در کنار روسیه، چین و هند، جمهوری اسلامی ایران ضلع چهارم "مربع قدرت شرق" را شکل می دهد.
وارد نظم نوینی در قرن ۲۱ شده ایم که از منظر اقتصادی و سیاسی، مربع قدرت شرق، اثرگذارترین بازیگر این نظم جدید است.
💬 سید نظام موسوی
 

 

▪️ با پذیرش ایران به عنوان عضو رسمی سازمان همکاری #شانگهای، سیاست خارجی ما وارد افق‌های روشن‌تری شد.
همکاری با همسایگان و شرکای آسیایی باید رکن دکترین سیاست خارجی دولت سیزدهم باشد.
اقتصاد مقاومتی علاوه بر آن‌که درون‌زا است، برای شکستن تحریم‌ها با اقتصادهای جهانی نیز تعامل دارد.
💬 سیدمحسن دهنوی


▪️ آمریکا دوباره باخت!اعلام عضویت دائمی ایران اسلامی در پیمان اقتصادی و امنیتی #شانگهای، شاخص‌های #قدرت‌_آفرینی این سازمان 25 ساله آسیایی را افزایش می‌دهد.
#ایران، حلقه اتصال شرق‌ به‌ غرب و شمال به جنوب آسیاست.
بازار 330 میلیارد دلاری شانگهای: زمینه بی‌تاثیر کردن #تحریم‌های #آمریکا.
💬 Mostafa ghamari vafa

 


▪️ خبری که از نشست #شانگهای رسید، تا به امروز مهم‌ترین اتفاق بین‌المللی سال است.
زمین بازی عوض شده...
💬 سیدعباس عباسپور
 

▪️ ایران امروز عضو دائم شانگهای شد رو سیاهیش بمونه به اون اصلاح طلبایی که قبلا میگفتن باید به FATF بپیوندیم تا بتونیم عضو بشیم، چه فرصت هایی که در این 8 سال با این ادعای بیهوده از دست رفت هر چه زمان میگذره خیانت های این جماعت بیشتر آشکار خواهد شد
#شانگهای
💬 حسن پهلوان

 

 

▪️ سازمان همکاری های #شانگهای موقعیت منحصر به فردی رو برای کشور ما ایجاد میکنه جایی که بزرگترین تولید کنندگان انرژی در کنار بزرگترین مصرف کنندگان قرار میگیرن!!! قطعا عضویت در این سازمان همکاری برای کشورمون بی نظیره ...
💬 احمد قصری

 

▪️ بعد از ۸ سال یاس و ناامیدی و سرافکندگی در حوزه‌ی روابط خارجی ای که روحانی داشت، عضویت دائمی ایران در سازمان همکاری #شانگهای رو میتونیم به عنوان اولین پیروزی دیپلماتیک ایران بعد از روحانی بی کفایت، بدونیم و منتظر گشایش های مثبت کشور باشیم.
💬 رضا رضوی


▪️ عضویت رسمی ایران در #سازمان_همکاری_شانگهای می‌تواند بستر خوبی برای باز شدن گره تقویت نیروی هوایی باشد

قطعا خرید جنگنده در کنار تولید محصولات داخلی، نیاز جدی و مهمی است که امیدوارم بالاخره در دولت رئیسی رفع شده و چرخه قدرت دفاعی کشور، تکمیل شود
@raisi_com @Amirabdolahian 
💬  Hossein Dalirian 


▪️ یکی از بهترین اتفاقات سفر آیت‌الله #رئیسی به دوشنبه ، عضویت دائم ایران در پیمان #شانگهای بود. حال باید تمرکز بر خط آهن چابهار-آستارا بیشتر شود که با بهره‌برداری از این خط آهن میتوان سالانه به اندازه صادرات نفت برای کشور ارز آوری کرد

💬 علی مختارزاده


▪️ ایران به عنوان عضو کامل سازمان همکاری #شانگهای پذیرفته شد
پوتین:پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای اقتدار این سازمان را افزایش می دهد
نزدیک به ۴۲ درصد جمعیت دنیا ساکن کشورهای این سازمان هستن.
حدود یک سوم خشکی دنیا رو اعضای سازمان شانگهای در اختیار دارن
💬 وحید چریکی
 

 

 

▪️ الان تاجزاده توییت میزنه میگه بیخودی به خودتون مغرور نشید شماها زبان دنیارو بلد نیستین، روحانی خسته‌اش کرد رئیسی زدش زمین
#شانگهای
💬 علی بیطرفان

 

▪️ [ایران عضو اصلی سازمان همکاری #شانگهای شد.]
تاجزاده:امشب تو کلاب هاوس به آن حمله میکنیم
زیباکلام:ج.ا عاشق بلوک شرقه
ابطحی: عه
لاریجانی:دلایل رد صلاحیتم را رسانه‌ای کنید
روحانی:زنونابین
پزشکیان:کارهای آن در دولت قبل انجام شد،رئیسی فقط رفت سندشو گرفت
آخوندی:خیلی مزخرفه
مطهری:پف...
💬 محمد جان
 


انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول