اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

ورزشی  /  سایر حوزه ها

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران: مطالبه مقام معظم رهبری در ورزش همگانی باید محقق شود

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران گفت: رهبر معظم انقلاب به ورزش همگانی اشاره داشته‌اند اما تا تحقق خواسته‌های ایشان راه درازی مانده است.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران: مطالبه مقام معظم رهبری در ورزش همگانی باید محقق شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مهدی جلیلی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران تحقق خواست رهبری در حوزه ورزش همگانی را یک ضرورت دانست و و در این مورد عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی(دام عزه) در تمامی ادوار انقلاب به مسئله ورزش همگانی اشارات جدی داشته اند، اما تا تحقق خواسته های رهبری راه درازی باقی مانده و این جای پرسش است که چگونه امر ولی در حوزه ورزش همگانی روی زمین مانده است. 

جلیلی تشکیل قرارگاه ورزش همگانی را پیش شرط تحقق فرموده رهبری دانست و اذعان داشت:‌ اگر بخواهیم ورزش همگانی توسعه یابد، باید قرارگاه ورزش همگانی تشکیل شود  چرا که توسعه همه جانبه آن از عهده یک فدراسیون ورزشی بر نمی آید. این امر نیازمند به همکاری تمامی نهادهای موثر درحوزه ورزش همگانی است. 

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران گفت: وقتی می گوییم ورزش همگانی، باید توجه ویژه به ریشه های فرهنگی ورزش همگانی داشته باشیم. سهم فرهنگ در جامعه پذیری ورزش همگانی کشور نقش کلیدی و معنا داری است، بنابراین وجوه فرهنگی ورزش همگانی باید از حاشیه به متن آورده و به صورت عملی بدان پرداخته شود. 

وی در خاتمه بیان داشت: امنیت ملی در گرو توسعه ورزش همگانی است، کشور زمانی می تواند در مقابل نفوذ بیگانگان بایستد که آماده باشد. ورزش همگانی پیش شرط این آمادگی است که به کرات در بیانات مقام معظم رهبری(دام عزه) و در بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول