اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

دیگر رسانه ها

ابتکار: دولت روحانی عملکرد قابل قبولی داشت/ صداوسیما نمی‌خواست مردم دستاوردهای شیرین دولت را احساس کنند

رئیس سازمان محیط زیست دولت روحانی با بیان اینکه تلاش دولت‌های یازدهم و دوازدهم این بود که فشارها از روی مردم برداشته شود گفت: صداوسیما نمی‌خواست مردم دستاوردهای شیرین دولت را احساس کنند.

ابتکار: دولت روحانی عملکرد قابل قبولی داشت/ صداوسیما نمی‌خواست مردم دستاوردهای شیرین دولت را احساس کنند

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه آرمان ملی گفت‌وگویی با معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست دولت روحانی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

تلاش کردیم در این هشت سال با مردم صادق باشیم

- خدمت کردن در دولتی که با رأی بالای مردم سر کارآمده بود باعث افتخار است.

- ما تلاش کردیم در طول این هشت سال با مردم صادق باشیم و در راستای مطالبات و وعده‌هایی که دولت به مردم داده بود حرکت کنیم.

تلاش دولت‌های یازدهم و دوازدهم این بود که فشارها از روی مردم برداشته شود

- کمبودها و نقصان ها بخشی از کار اجرائی است و هیچ دولتی نمی‌تواند مدعی شود به همه وعده‌هایی که به مردم داده عمل کرده است.

- کار اجرائی همواره با عیب و نقص همراه بوده و این وضعیت درباره ما نیز وجود داشته است. تلاش دولت‌های یازدهم و دوازدهم این بود که فشارها از روی مردم برداشته شود.

در دولت یازدهم کشور به سمت یک تحول اقتصادی مثبت حرکت کرد

- در دولت یازدهم ما شاهد این بودیم به‌رغم فشارها و هجمه‌هایی که به دولت وارد می‌شد کشور به سمت یک تحول اقتصادی مثبت و یک تحرک اجتماعی وسیاسی حرکت کرد.

- در این مقطع زمانی تنش‌های بین المللی بین ایران و کشورهای دیگر کاهش پیدا کرد و پرونده هسته‌ای پس از سال‌ها به نتیجه رسید که موفقیت مهمی‌برای کشور به شمار می‌رود. 

- این روند تا انتخابات سال۱۳۹۶ ادامه پیدا کرد و به همین دلیل مردم با مشارکت بالا در انتخابات مشارکت کردند و با رأی بالایی که به آقای روحانی دادند خواستار تدوام این وضعیت شدند.

شاهد عملکرد قابل قبولی از دولت روحانی در زمینه‌های مختلف در یک دوران سخت بودیم

-با این وجود پس ازانتخابات۹۶ شرایط بین المللی به یکباره تغییر پیدا کرد. خروج ترامپ از برجام و مسائلی که با تشدید تحریم ها و جنگ اقتصادی به وجود آمد و از همه مهم تر اوج گرفتن جنگ روانی شرایط را بدتر از گذشته کرد.

- در چنین شرایطی شیوع ویروس کرونا نیز مزید برعلت شد و شرایط را بسیار سخت کرد. این در حالی بود که حوادث طبیعی زیادی مانند سیل و زلزله نیز رخ داد. از سوی دیگر ظهور و افول داعش نیز به عنوان یک چالش منطقه‌ای در همین مقطع زمانی رخ داد.

- به همین دلیل باید عنوان کنم دوران خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم و هجمه‌های سنگین و زیادی علیه دولت به راه افتاد. با این وجود و به‌رغم همه سختی‌ها و هجمه‌هایی که علیه دولت صورت گرفت ما شاهد عملکرد قابل قبولی از سوی دولت آقای روحانی در زمینه‌های مختلف بودیم. 

برخی مجموعه دولت را به جاسوسی و فساد متهم می‌کردند

- اختلاف سیاسی طبیعی است و در همه کشورها نیز وجود دارد. با این وجود هنگامی‌که این اختلاف نظر به اتهام زنی و هجمه تبدیل می‌شود شرایط متفاوت می‌شود.

- به عنوان مثال برخی مجموعه دولت را به جاسوسی و فساد متهم می‌کردند. روند اتهام زنی‌ها نیز دارای پشتوانه نبود و بیشتر ساختگی بود....

برآیند تخریب‌ دولت روحانی ناامیدی مردم و مهاجرت است

- صداوسیما نیز گاه در این زمینه از ظرفیت‌های خود استفاده می‌کرد تا مردم دستاوردهای شیرین دولت را چندان احساس نکنند...

- رفتارهایی که در طول هشت سال گذشته در کمال تعجب اتفاق می‌افتاد. برآیند این تخریب‌ها و هجمه‌ها نیز ناامیدی مردم و جوانان و مهاجرت است. 

نباید رسانه ملی دستاوردهای دولت را نادیده بگیرد

- هنگامی‌که یک دولت با رأی مردم روی کار آمده و مستقر است نباید رسانه ملی دستاوردهای دولت را نادیده بگیرد و یا کمرنگ کند.

- برآیند چنین وضعیتی خود را در انتخابات ریاست جمهوری۱۴۰۰ نشان داد و ما شاهد بودیم که اکثریت مردم تصمیم گرفتند در انتخابات شرکت نکنند. اتفاقی که برای کشور خوشایند نبود.

دولت باید در مقابل مسئولیتی که برعهده می‌گیرد پاسخگو باشد/ بخشی از واقعیت‌ها را باید برای مردم گفت

- دولت باید در مقابل مسئولیتی که برعهده می‌گیرد پاسخگو باشد. اینکه هر روز مشکلات را برای مردم بازگو کند روش صحیحی نیست. معتقدم آقای روحانی در بسیاری از مواقع دلایل مشکلات را برای مردم تشریح کردند.

- بخشی از واقعیت‌ها را باید برای مردم گفت. با این وجود مردم از دولت انتظار کار و تغییر دارند. مردم می‌دانند رئیس جمهوری که روی کارآمده با درک  شرایط و مشکلات آمده و در آینده با چه هجمه‌ها و مشکلاتی مواجه خواهد شد.

- آقای روحانی در خیلی از مسائل در مقابل موانع ایستادگی کرد تا کار جلو برود و متوقف نشود. هشت سال دولت آقای خاتمی‌در دولت حضور داشتم اما شرایط دولت آقای روحانی را سخت‌تر و دشوارتر دیدم. 

دولت روحانی میدان را خالی نکرد

- دولت روحانی میدان را خالی نکرد و تلاش کرد از همه توانمندی خود برای حل مشکلات مردم استفاده کند.

- این در حالی است که این احتمال وجود داشت که اعضای دولت با هجمه‌ها و اتهاماتی که متوجه آنها می‌شد در کار خود متوقف شوند و روبه جلو حرکت نکنند. با این وجود چنین اتفاقی رخ نداد و دولت آقای‌روحانی از همه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کرد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول