اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

اقتصادی  /  اقتصاد کلان و بودجه

واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود

بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور گفت:واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود و به مراجع قضایی داده خواهد شد.

واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس لطفعلی آذری بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور، در نشستی ملی با مطالبه‌گران حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: اصلاح ساختاری در خصوصی سازی بسیار بسیار مهم است و این موضوع مشهود است که یکی از علت‌های عدم حسن جریان امور به سبب این است که ما فقط واگذار می‌کنیم که فروخته باشیم. ما در بعضی موارد فراموش کرده‌ایم که واگذاری برای استمرار در تولید است نه برای توقف!

آذری درباره نقش سازمان بازرسی کل کشور در حوزه مشکلات خصوصی سازی گفت: سازمان بازرسی کشور سامانه‌‌ای برای گزارشات مردمی تشکیل داده است و در کنار گزارشات مردمی با بررسی‌های صورت گرفته سعی بر این است که قبل از به وجود آمدن مشکلی در حوزه خصوصی سازی، هشدار داده شود و در صورت ادامه گزارش به مراجع قضایی داده خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در سازمان بازرسی کل کشور، برای پیگیری و نظارت و بازرسی واگذاری‌ها یک گروه ویژه بازرسی تشکیل داده‌ایم.

بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور من‌باب بازرسی واگذاری نهادهای غیردولتی و خُصولتیِ اظهار داشت: واگذاری بانک‌ها و نهادهای غیردولتی توسط سازمان بازرسی بررسی می‌شود و به مراجع قضایی داده خواهد شد مگر اینکه واگذاری توسط یک بانک خصوصی کامل صورت بگیرد.

دکتر آذری ضمن تاکید بر تاثیر گزارشات کارگران و مردم در حوزه خصوصی سازی ابراز داشت: هرکسی در هرجایی گزارشی من‌باب خصوصی سازی برای ما ارسال کند قطعا بررسی خواهیم کرد خصوصا کارگران که در اغلب واگذاری‌ها در جریان کار هستند و به ما گزارشات می‌دهند.

دکتر آذری، بازرسی کل امور اقتصادی و دارایی سازمان بازرسی کل کشور، در پایان خاطرنشان کرد: ما کوچک‌ترین موضوعی را بررسی می‌کنیم و این اتهام به ما هست که سازمان بازرسی قفل دستگاه‌های اجرا است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول