اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

اجتماعی  /  سلامت

دبیران کمیته‌های تخصصی کشوری کووید ۱۹ منصوب شدند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به بازآرائی کمیته کشوری کووید۱۹ و تجمیع همه کمیته های تخصصی در ذیل آن، در احکامی جداگانه، دبیران کمیته های تخصصی «اپیدمیولوژی و پژوهش»، «طب ایرانی»، «اقتصاد و سلامت» و «تشخیص و درمان کووید» را منصوب کرد.

دبیران کمیته‌های تخصصی کشوری کووید ۱۹ منصوب شدند

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، قاسم جان بابایی در احکامی دکتر مسعود یونسیان را به عنوان دبیر کمیته تخصصی اپیدمیولوژی و پژوهش، دکتر نفیسه حسینی یکتا را به عنوان دبیر کمیته تخصصی طب ایرانی، دکتر اکبری ساری را به عنوان دبیر کمیته تخصصی اقتصاد و سلامت و دکتر پیام طبرسی را به عنوان دبیر کمیته تخصصی تشخیص و  درمان کووید منصوب کرد.

معاون وزیر بهداشت در حکم یونسیان استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی بر ایجاد هماهنگی با کمیته علمی کشوری جهت انجام مطالعات و کارآزمایی های مربوطه، ارزیابی مطالعات صورت پذیرفته در زمینه تشخیص و درمان بیماری کووید-۱۹،  بهره گیری از داده های مرتبط با کرونا و تحلیل داده ها جهت بهره برداری در تدوین پروتکل های کشوری و تبیین سیاست های آتی و همچنین آماده سازی گزارش های لازم به مراجع بالادستی تاکید کرده است.

همچنین جان بابایی از نفیسه حسینی یکتا مدیر دفتر طب ایرانی و مکمل خواسته است، مواردی شامل ارزیابی مداخلات انجام شده از طب سنتی در کشورهای جهان و طب ایرانی درحوزه پیشگیری، تشخیص و درمان و امکان استفاده از آن در پروتکل های کشوری به عنوان طب مکمل، جمع آوری و بررسی تمام محصولات تولید شده در زمینه طب ایرانی و طرح در کمیته کشوری با هماهنگی دبیرخانه کمیته علمی کشوری و پیگیری در ساماندهی استفاده مطلوب از پروتکل های ابلاغی طب ایرانی در زمینه کووید -۱۹ در مراکز مرتبط در اولویت قرار گیرد.

معاون وزیر بهداشت در حکم ساری استاد اقتصاد سلامت و رییس موسسه ملی سلامت تاکید کرده که اقداماتی شامل ارزیابی هزینه اثر بخشی خدمات تشخیصی ودرمانی انجام شده در زمینه کووید -۱۹، انجام HTA قبل از ورود هر دارو یا محصولات دانشی در زمینه تشخیص و درمان کرونا در فرمولری کشور، ارزیابی هزینه اقتصادی کرونا بر حوزه سلامت و تحلیل وارزیابی خدمات حوزه سلامت بغیر از کرونا در ایام پاندمی، شناخت و ارزیابی نقاط شکننده حوزه های سلامت را در دستور کار خود بگنجاند.

در حکم طبرسی استاد عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز بر ضرورت پیگیری به روز رسانی گایدلاین ها و استانداردهای ابلاغی کشور با  استفاده از آخرین گایدلاین ها و مقالات معتبر جهان، ارزیابی مطالعات انجام شده در داخل کشور و بررسی کاربرد آن در راهنمای کشوری، ساماندهی و بروزرسانی راهنماهای ابلاغی مرتبط با سلامت روان، توانبخشی، تغذیه و غیره، تدوین راهنمای تشخیصی درمان کرونا در زمینه مادران باردار و کودکان و غیره، بررسی عوارض عفونی و غیر عفونی ناشی از بیماری کووید-۱۹ از جمله عفونت های قارچی و مشکلات متابولیک، عوارض قلبی و عروقی و ... تاکید شده است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول