اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

ورزشی  /  فوتبال ایران

محمودزاده: آیین نامه برگزاری مسابقات تغییر نکرده است/درخواست از باشگاه های برای نقل و انتقالات

مسئول برگزاری لیگ دسته اول گفت: در بخش لیگ‌های حرفه‌ای و دسته اول فعلا آیین نامه تغییر نکرده و در چند روز آینده این مورد ابلاغ خواهد شد.

محمودزاده: آیین نامه برگزاری مسابقات تغییر نکرده است/درخواست از باشگاه های برای نقل و انتقالات

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، فریبرز محمودزاده در حاشیه برگزاری مراسم قرعه کشی فصل جدید لیگ دسته اول اظهار داشت: از همه رسانه‌ها که همیشه به تمام رده‌های فوتبال به ویژه لیگ یک محبت دارند تشکر می‌کنم. طبق سنوات قبل همیشه قرعه‌کشی را به شکلی انجام می‌دهیم تا اعداد متناظر به گونه‌ای طراحی شود تا در بحث میزبانی و میهمانی تداخلی ایجاد نشود. برای ما خیلی مهم است که مسابقات قرعه‌کشی واقعی شود و نه چیدمان سیدبندی شود. کل قرعه‌کشی امروز در 20 دقیقه به اتمام رسید و این موضوع با تلاش همه همکارانم در سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و همیاری رسانه‌ها بود.

وی افزود: سعی کردیم استان‌هایی مثل تهران و کرمان که دارای سه تیم هستند اعدادی انتخاب کنیم تا دو تیمی که اعداد متناظر دارند بهم تعلق بگیرند. اعداد 2، 3، 14، 10، 11 و 9 به تیم‌های کرمانی و تهرانی تعلق گرفت، سپس سراغ استان‌هایی رفتیم که دو تیم در لیگ یک دارند، برای گیلان، بوشهر و خوزستان قرعه کشی به شکلی انجام شد تا طبق اعداد متناظر میزبان و میهمان متفاوت باشند، سپس وارد مرحله سوم شدیم و برای 6 استانی که هر کدام یک نماینده دارند قرعه کشی صورت گرفت.

مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ دسته اول خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از انجام قرعه کشی با تلاش مسئولان آی‌تی برنامه تمام هفته‌ها در مانیتور لحاظ شد و از الان می‌توانند برنامه مسابقات را طراحی کنند. درباره زمان مسابقات باید بگویم دلیل اینکه زمان هفته اول این مسابقات هشتم یا نهم بود، به این دلیل بود که لیگ برتر به دلیل مسائل ملی به تعویق افتاد و مسئولان تیم ملی اعلام کردند قبل از مسابقات حساس نباید برنامه‌ای باشد. به همین دلیل لیگ برتر به تاریخ 27 مهر موکول شد. ما هم برای همکاری زمان شروع لیگ یک را به 18 و 19 مهر منتقل کردیم.

محمودزاده اضافه کرد: برخی رسانه‌ها از اینکه چرا هنوز مسابقات شروع نشده به تعویق افتاده است انتقاد کردند، اما فاصله زیاد بین شروع مسابقات لیگ یک و لیگ برتر شرایط را دشوار می‌کند. این زمان را بهم نزدیک کردیم، اما طبق درخواست حدود 12 باشگاه مبنی بر تعویق مجدد بازی‌ها سعی می‌کنیم ظرف امروز یا فردا در جلسه هیأت رئیسه سازمان لیگ مسابقات 5 روز تا یک هفته به تعویق بیفتد. البته باشگاه‌ها در جریان باشند قطعا مسابقات فصل جدید لیگ یک قبل از لیگ برتر برگزار خواهد شد و اگر از 18 یا 19 مهر به تعویق بیفتد، در نهایت 24 یا 25 مهر آغاز خواهد شد. بیشتر از این زمان برای تعویق مسابقات امکانپذیر نیست، زیرا فشردگی مسابقات بالا می‌رود.

وی در خصوص انتقال مالکیت تیم بادران به شمس‌آذر قزوین توضیح داد: قرعه‌کشی را به شکلی انجام دادیم اگر بادران در تهران ماند و به قزوین و یا هر استان دیگری رفت مشکلی نباشد. از استان قزوین و همچنین مدیریت باشگاه مکاتباتی داشتیم و حدود 40 تا 50 درصد مراحل انتقال در این مکاتبات انجام شد، اما شرط اصلی انتقال مالکیت دریافت تاییدیه کمیسیون ماده 5 اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال استان تهران است. این مجوزها تاکنون لحاظ نشده است و تا زمانی که آنها را دریافت نکنیم بادران همچنان در تهران ماندنی است. البته ما اعداد را به شکلی طراحی کردیم که اگر این تیم به قزوین یا استان دیگری منتقل شد خللی در مسابقات ایجاد نشود.

مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ دسته اول در مورد آماده نشدن 8 ورزشگاه برای میزبانی از دیدارهای فصل جدید پاسخ داد:‌ دیگر به هر قیمتی در هر ورزشگاهی بازی برگزار نخواهیم کرد. این موضوع تاکید هیأت رئیسه سازمان لیگ و ریاست فدراسیون فوتبال در راستای کیفی‌سازی مسابقات است. خواهش می‌کنم تیم‌ها این موضوع را جدی بگیرند. تاکنون در این دو ماه دو بار مکاتبه کرده و روی استانداردسازی ورزشگاه‌ها یا معرفی ورزشگاه دیگر تاکید کردیم. برخی باشگاه‌ها در این زمینه تلاش می‌کنند، اما برخی به این موضوع توجه ندارند. باز هم تاکید می‌کنم به هر قیمتی بعضی از بازی‌ها را در برخی ورزشگاه‌ها برگزار نخواهیم کرد.

محمودزاده ادامه داد:  تیم مس شهر بابک تا زمان حل نشدن مشکل هتل این شهر در سیرجان میزبانی خواهد کرد. ورزشگاه قدیر تهران به دلیل مشکل چمن و نور که در فصل گذشته شاهد آن بودیم از دور خارج شده است. قول داده‌اند این ورزشگاه را به استانداردها نزدیک کنند. ورزشگاه شهرداری آستارا جایگاه VIP ندارد. محوطه آن آسفالت نشده و اتاق مربیانش هم طراحی نشده است. نور ورزشگاه هم مشکل دارد. ان‌شاءالله آستارا بتواند میزبانی کند، اما ماه رمضان امسال از ایام عید شروع می‌شود و پس از آن هم فصل گرما را پیش رو داریم. به همین دلیل باید ورزشگاه شهدای آستارا از هر لحاظ به استانداردها نزدیک شود. در غیر این صورت نمی‌توانیم بازی‌ها را در این ورزشگاه برگزار کنیم، مگر اینکه ورزشگاه را در این چند روز باقیمانده برسانند.

وی اضافه کرد: ورزشگاه تختی جم از لحاظ چمن مشکل دارد و فصل قبل برخی مسابقات در این ورزشگاه دچار مشکل شد. امیدوارم چمن استادیوم را زودتر برسانند. چمن ورزشگاه تختی اهواز و تهویه رختکن‌ها هم مشکل دارد اما متاسفانه مدیریت آن در اختیار هیات فوتبال قرار ندارد تا بهتر مدیریت کند. امیدواریم تا شروع مسابقات ورزشگاه را برسانند در غیر این صورت نمی‌تواند از بازی‌ها میزبانی کند. فجر سپاسی به لیگ برتر صعود کرده و سعی دارند ورزشگاه حافظیه و پارس را برسانند اما هنوز نرسیده است. همدان، کرمان و سیرجان ورزشگاه‌‌های خوبی دارند.

مسئول برگزاری لیگ دسته اول عنوان کرد: سایپا هم بازی‌هایش را طبق اعلام سرپرست این تیم در استادیوم دستگردی برگزار می کند. بادران هم در صورت ماندن در تهران از لحاظ ورزشگاه مشکلی ندارد. ملوان انزلی هم استادیومش بدون مشکل است و امیدواریم زمین چمن ورزشگاه شاهین شهرداری بوشهر را هم برسانند. البته شهرداری همدان باید تغییراتی جزئی در ورزشگاهش بدهد. استادیوم هفت تیر بابل از لحاظ زمین چمن، تهویه، سیستم گرمایشی و سرمایشی مشکل دارد. ورزشگاه ساوه هم خوب است.

وی ادامه داد: ورزشگاه خیبر خرم آباد را پس از اتمام فصل قبل به استانداردهای خوبی رساندند. ماشین‌سازی هم مسابقات خود را در استادیوم‌های یادگار امام و بنیان دیزل که وضعیت خوبی دارند برگزار می‌کند.  در این چند روز مکاتبه سوم را هم درمورد ورزشگاه‌‌ها انجام می‌دهیم.

محمودزاده درخصوص ادعای حسن کامرانی‌فر درمورد اینکه جایگاه تیم‌های هم امتیاز در فصل جدید طبق بازی رو در رو تعیین می‌شود نه تفاضل گل، توضیح داد: در بخش جداول لیگ، بازی های رو در رو و تفاضل گل آیین نامه‌هایی مصوب و به باشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد. در لیگ برتر و لیگ یک استاندارد آیین نامه ها از لیگ‌های دیگر متفاوت است. در بخش لیگ‌های حرفه‌ای و دسته اول فعلا آیین نامه همان است و اگر قرار به تغییر باشد، در چند روز آینده این مورد ابلاغ خواهد شد اما درباره لیگ دو و سایر لیگ‌ها باید همکاران من توضیح بدهند. 

مسئول رقابت‌های لیگ یک درمورد زمان اتمام فصل نقل و انتقلات لیگ یک عنوان کرد: اکنون نقل و انتقالات از دقیقه 90 هم گذشته و اگر این دقیقه هم بود راضی بودیم. هر حالتی درباره نقل و انتقالات مثل ثبت قراردادها در نرم‌افزار، اتوماسیون و ... ایجاد کردیم باز هم برخی باشگاه‌ها کار را به دقیقه 90 و روزهای آخر کشاندند. از باشگاه‌ها خواستیم مدارک را در سیستم بارگزاری کرده و مشکلات خود در بحث کمیته‌ وضعیت، عضو گیری و خروج از استان را حل کنند. خواهش می کنم امسال کار را به دقیقه 90 نکشانند زیرا خود باشگاه ها و ما را دچار مشکل می شوند. 

وی ادامه داد: ارزش واقعی مسابقات به حضور رسانه‌ها و حضور گرم هواداران در ورزشگاه ها است.  در بخش ملی باید استاندارهای بین‌المللی لحاظ شود و در بحث برگزاری مسابقات باید به شکلی طراحی کنیم که در بحث کرونا کمترین آسیب وارد شود. 

وی ادامه داد:  

 

 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول