اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

اجتماعی  /  شهری

تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری/قدردانی از زحمات مناف هاشمی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: سرعت تحولات و تغییرات در حمل و نقل بسیار زیاد است و وظیفه ما این است که با نگرش تحول‌گرا تنها بر موضوع کار و خدمت به مردم تمرکز کنیم.

تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری/قدردانی از زحمات مناف هاشمی

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، آیین تکریم و معارفه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پایتخت، با حضور سجاد محمدعلی‌نژاد، مشاور و مدیرکل حوزه شهردار تهران و جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل، مدیران عامل سازمان‌ها و شرکت‌های تحت پوشش و مدیران ستادی این معاونت برگزار شد.

مشاور و مدیرکل حوزه شهردار تهران در ابتدای مراسم با اشاره به نگاه تحول‌خواه زاکانی گفت: «فعالیت‌ها و خدمات معاونت حمل و نقل می‌تواند آثار و نتایج این نگاه را به بدنه جامعه منتقل کند.

 علی‌نژاد، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و عدالت‌محوری را از شاخصه‌های نگرش مدیریت شهری در دوره جدید برشمرد و افزود: تغییر و تحول همواره باید با افزایش توان مدیریتی و ظرفیت‌ها و روش‌های جدید همراه باشد و سازمان‌ها پس از هر تغییر و تحولی، باید چند گام رو به جلو بردارند.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های سید مناف هاشمی در زمان تصدی معاونت حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: «پیشینه و تحصیلات تخصصی دکتر شفیعی، معاون جدید حمل و نقل، این امیدواری را ایجاد می‌کند که مسیر تازه‌ای در حمل و نقل تهران بعنوان لگوی جهان اسلام گشوده خواهد شد. 

سید مناف هاشمی نیز در ادامه این مراسم، با بیان اینکه معاونت حمل و نقل پایتخت، مسئولیت سنگینی است، گفت: «طی ۱۸ماه گذشته تلاش کردیم با تامین منابع پایدار مالی، بخش از مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل را برطرف کنیم. 

هاشمی با اشاره به اینکه فرسودگی ناوگان حمل و نقل از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی این معاونت است، افزود: «تهران امروز به ۱۵۰۰واگن، حدود ۶هزار اتوبوس و نوسازی ۴۰هزار تاکسی فرسوده نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه حمل و نقل عمومی به جدیت و همکاری تمامی بخش‌ها در مجلس، دولت و شهرداری نیازمند است، گفت: دلیل این‌که شهرداری تهران در یک دهه گذشته، نتوانسته توسعه ناوگان اتوبوسرانی و ریلی را محقق کند، ریشه در کمبود منابع مالی دارد و مدیران حوزه باید تمام همت خود را برای استفاده از ظرفیت‌ها و تبصره‌های قانونی بودجه به کار گیرند؛ چراکه در سایه‌ هماهنگی با سایر دستگاه‌ها و تعامل داخلی در مجموعه مدیریت شهری می‌توانیم به اهداف مورد تأکید در حوزه‌ حمل و نقل و ترافیک دست یابیم. 

معاون جدید حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم در این آیین، با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده، از مسئولیت به عنوان موهبتی الهی نام برد و گفت: تصدی مسئولیت‌ها حتما باید با نیت الهی همراه باشد و گرنه نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت. 

سیدمجتبی شفیعی با اشاره به اهمیت و پیچیدگی فعالیت‌ها در حوزه حمل و نقل تصریح کرد: تصمیمات مدیران این حوزه، چه در عمق و چه در گستره، در زندگی مردم بسیار تاثیرگذار و حیاتی است؛ چراکه ما روزانه با سبک زندگی و رفت و آمد میلیون‌ها نفر سر و کار داریم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز اهمیت حمل و نقل در کشور جا افتاده است، تاکید کرد: مساله مهم، استفاده درست از فرصت‌ها برای کار و رفع مشکلات مردم است و گرنه تنها پذیرش مسئولیت‌های مختلف، حاصلی برای هیچ کس نخواهد داشت.

معاون جدید شهردار تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک با تاکید بر اینکه باید روش‌ها و تاکتیک‌های نوینی را در این بخش به کار بگیریم، ادامه داد: سرعت تحولات و تغییرات در حمل و نقل بسیار زیاد است و وظیفه ما این است که با نگرش تحول‌گرا تنها بر موضوع کار و خدمت به مردم تمرکز کنیم.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول