اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

سیاسی  /  مجلس

دستورکار کمیسیون‌های مجلس/ بررسی تفحص از دانشگاه آزاد و نشست با دبیر شورایعالی امنیت ملی

بررسی تفحص از عملکرد دانشگاه آزاد، نشست با دبیر شورایعالی امنیت ملی و بررسی طرح الزام دولت به تثبیت قیمت‌ها و کنترل تورم بخشی از دستور کارهای کمیسیون مجلس است.

دستورکار کمیسیون‌های مجلس/ بررسی تفحص از دانشگاه آزاد و نشست با دبیر شورایعالی امنیت ملی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کمیسیون‌های تخصصی مجلس که از شنبه تا چهارشنبه (17 لغایت 21 مهر) نشست دارند اعلام شد:

بر همین اساس تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان مجلس از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1391 تاکنون در کمیسیون آموزش بررسی خواهد شد.

حضور رئیس سازمان صدا و سیما و رئیس صندوق بازنشستگی این سازمان در کمیسیون اجتماعی به منظور بررسی تقاضای تحقیق و تفحص اردشیر مطهری نماینده گرمسار بخشی از دستورکارهای این کمیسیون است.

برنامه‌های پیشنهادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی کشور در دولت سیزدهم و همچنین حضور علیرضا محرابیان وزیر نیرو در کمیسیون اقتصادی به منظور بررسی تخلفات شناسایی شده در گزارش ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس با موضوع اثار اقتصادی، نقض قوانین و مقررات حوزه صنعت برق و بررسی پیامدهای تصمیم اخیر وزارت نیرو در توقف خرید تضمینی برق و نرخ‌گذاری خرید برق نیروگاه‌های تجدیدپذیر و آثار اقتصادی آن و جلوگیری از خاموشی در ماه‌های پایانی سال با توجه به وابستگی صنعت برق به سوخت فسیلی بخشی از دستورکارهای این کمیسیون است.

سه شنبه هفته جاری اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دبیر شورای عالی امنیت ملی نشست مشترک خواهند داشت.

طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس هم در دستورکار کمیسیون امور داخلی کشور قرار دارد. ضمن اینکه تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان هم در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

در کمیسیون انرژی علل افزایش نامتعارف بهای برق مصرفی برخی مشترکین خانگی با حضور معاونان و مدیران عامل ذی ربط وزارت نیرو و درخواست حسینعلی حاجی دلیگانی برای اعمال ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس در خصوص عدم اجرای برخی احکام قانون برنامه ششم توسعه توسط ریاست جمهوری، وزارت نیرو و وزارت جهاد دولت دوازدهم و همچنین بررسی درخواست مرادی نماینده بندرعباس درباره اعمال ماده 234 قانون آیین نامه داخلی مجلس درخصوص برخی سوءمدیریت‌ها در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس با حضور مدیران ذی ربط وزارت نفت و وزارت تعاون در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

بررسی عملکرد 6 ماهه منابع و مصارف، منابع عمومی و هدفمند کردند یارانه‌های قانون بودجه سال 1400 و رسیدگی به طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت، در دستورکار کمیسیون برنامه و بودجه قرار دارد. ی

نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با وزیر بهداشت و حضور حجت عبدالملکی وزیر تعاون در این کمیسیون بخشی از دستورکارهای آن است.

حضور جواد اوجی وزیر نفت در کمیسیون صنایع و معادن و همچنین بررسی طرح الزام دولت به تثبیت قیمت‌ها و کنترل تورم و بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو با حضور حسین فاطمی امین وزیر صمت بخشی از دستورکارهای این کمیسیون است.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی هم در کمیسیون عمران حاضر شده و توضیحاتی درباره قانون جهش تولید مسکن و حمل و نقل ارائه خواهد کرد، ضمن اینکه علیرضا محرابیان وزیر نیرو هم در این کمیسیون در مورد تامین آب شرب در استان‌های دارای تنش آبی و حضور حسین فاطمی امین وزیر صمت به منظور توضیح در باره قیمت و نحوه توزیع مصالح ساختمانی و فولاد و سیمان و حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و ارائه گزارش وی درباره برنامه‌های این شهرداری در خصوص بافت‌های فرسوده، مسکن و حمل و نقل در تهران بخشی از دستورکارهای این کمسین است.

حضور سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی هم بخشی از برنامه‌های این کمیسیون است.

طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول و همچنین طرح ممنوعیت خروج مسئولین و مدیران نظام جمهوری اسلامی پس از اتمام مسئولیت در کشور تا سپری شدن مراحل قانونی و همچنین بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بازرسی کل استان خراسان رضوی و تقاضای جمعی از نمایندگان درباره موارد اعلامی نقض و استنکاف از اجرای قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه‌های غیرضرور و جلوگیری از تجمل‌گرایی بخشی از دستورکارهای کمیسیون قضایی و حقوقی.

در کمیسیون کشاورزی هم علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در کمیسیون کشاورزی و حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به منظور استماع برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی،‌ دریایی و هوایی محصولات کشاورزی بخشی از دستورکارهای این کمیسیون است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول