اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

علم و پیشرفت  /  علم و فن آوری ایران

حمایت از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور/راه اندازی 15 شرکت نوپا در حوزه نانو

تا پایان سال گذشته در قالب برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور» در حوزه نانو، 15 شرکت نوپا به ثبت رسید.

حمایت از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور/راه اندازی 15 شرکت نوپا در حوزه نانو

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه «همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور » به عنوان پایگاه تخصصی حوزه فناوری نانو همکاری می‌کند. این برنامه در قالب حمایت از برگزاری دوره‌های علمی و پژوهشی شامل «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «تاسیس شرکت نوپا» و «انجام سخنرانی‌ها و برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حوزه فناوری نانو»، ارتباط موثر دانشمندان و متخصصان ایرانی خارج از کشور و مراکز پژوهشی برگزیده کشور را تسهیل می‌کند.

این ستاد در سال 99 در بین پایگاه‌های همکار این برنامه رتبه دوم را در میان 70 پایگاه همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کسب کرده است. بر اساس آمارهای ارائه شده 9 نفر از متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور در دوره‌های پسادکتری مشارکت کرده‌اند.

همچنین 16 نفر از آنها در دوره‌های سخنرانی و کارگاه‌های تخصصی  شرکت کردند. 15 شرکت نوپا نیز توسط این افراد در حوزه نانو شکل گرفت. 1 درخواست برای دریافت فرصت مطالعاتی و یک درخواست برای استاد مدعو و معین نیز ارائه شد.

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجرا است. این کار با ایجاد بیش از 120 پایگاه شامل بهترین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان  کشور سرعت گرفته است.

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول