اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

دفاتر منطقه ای  /  آسیای مرکزی و روسیه

تقویت روابط محور دیدار مقامات قزاق و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

معان اول نخست وزیر قزاقستان و رئیس بخش اورآسیا دبیرخانه روابط جهانی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی "OECD" دیدار و تقویت همکاری متقابل را بررسی کردند.

تقویت روابط محور دیدار مقامات قزاق و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «علیخان سمایل اف» معاون اول نخست وزیر قزاقستان و «ویلیام تامپسون» رئیس بخش اورآسیا دبیرخانه روابط جهانی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی دیدار و گفت و گو کردند.

در برنامه توسعه ملی، مطابق سازی سیاست‌های کشوری با استانداردهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و تهیه درخواست برای پیوستن به این سازمان در سال 2025 میلادی پیش بینی شده است.

معاون نخست وزیر قزاقستان خاطرنشان کرد که به منظور ایجاد انگیزه جدید با مشارکت بلندمدت قالب جدید همکاری و برنامه اقدام، شامل زمینه و ابعاد مشخص و دقیق تعامل، در حال تهیه است.

وی گفت: ما باید به همکاری با سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به عنوان سازمانی که استانداردهای آن را در قزاقستان توسعه خواهیم داد، ادامه دهیم.

معاون نخست وزیر قزاقستان در ادامه به چشم انداز همکاری کشورش و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در زمینه آمار ملی و فساد اشاره و بر ضرورت زمینه‌های توسعه فضای تجاری، جذب سرمایه گذاری، مدیریت موثر و تامین حاکمیت قانون تاکید کرد.

قزاقستان مبتکر تعدادی از اقدامات منطقه‌ای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، شبکه مبارزه با فساد برای اروپای شرقی و آسیای مرکزی، گروه کاری ویژه برای اجرای برنامه اقدام زیست محیطی برای اروپای شرقی، قفقاز و آسیای مرکزی و دیالوگ سیاسی در مورد توسعه مبتنی بر استفاده از منابع طبیعی است.

انتهای پیام/ح

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول