اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

دفاتر منطقه ای  /  آسیای مرکزی و روسیه

«سنت پترزبورگ» میزبان سومین مجمع زنان اوراسیا

سومین مجمع زنان اوراسیا در شهر «سنت پترزبورگ» برگزار شد.

«سنت پترزبورگ» میزبان سومین مجمع زنان اوراسیا

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، هیاتی از ترکمنستان به ریاست «گلشاده محمدوا» در سومین مجمع زنان اوراسیا شرکت کردند.

سازمان دهندگان این مجمع، شورای فدراسیون روسیه و مجمع بین پارلمانی کشورهای عضو همسود(CIS) بودند.

این مجمع به ریاست روسیه در شهر «سنت پترزبورگ» به صورت ترکیبی برگزار می‌شود و سازمان‌های بین المللی، عمومی و دیگر ساختارهای تجاری شرکت دارند.

در این نشست، موضوع مسئولیت عظیم و هدف بالای زنان در مواجهه با چالش‌ها و تهدیدهای مدرن جهانی و خطوط قرمز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

«والنتینا ماتویینکو» ، رئیس شورای فدراسیون با افتتاح جلسه عمومی گفت که هدف اصلی جامعه جهانی زنان بهبود کیفیت زندگی مردم، ایجاد درک متقابل و اعتماد بین کشورها به نام صلح و توسعه پایدار است.

در این مجمع نیز «گلشاده محمدوا» رئیس پارلمان ترکمنستان نیز شرکت داشت. وی در سخنان خود تأکید کرد که مجمع اوراسیا بستر مهمی برای تعامل بین زنان است و باعث هماهنگی ما برای رسیدگی به مسائل مختلف می‌شود.

وی افزود: تبادل نظر و تجربه در ارتقا حقوق زنان، مشارکت فعال زنان ترکمنستان در زندگی دولتی و عمومی کشور نیز با این واقعیت مشهود است که ترکمنستان در نشست بعدی شورای اقتصادی و اجتماعی به هیئت اجرایی نهاد برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان تاکید دارد.

دامنه موضوعاتی که زنان در سومین مجمع خود در نظر گرفتند، بسیار گسترده بود و از موضوعاتی مانند تغییرات محیطی و آب و هوایی تا مهمترین ماموریت‌های زنان در روند دیجیتالی شدن اقتصاد و تضمین امنیت جهانی را در بر می‌گرفت.

خاطر نشان می‌شود که در تاریخ 15-13  اکتبر 2021 ، شورای فدراسیون روسیه و مجمع بین پارلمانی کشورهای عضو کشورهای مستقل مشترک المنافع سومین مجمع زنان اوراسیایی را در شهر «سنت پترزبورگ» برگزار می‌کنند.

در این مجمع زنان پارلمان، نمایندگان مقامات اجرایی، سازمان‌های بین المللی، شرکت‌های جهانی ، محافل تجاری، جامعه علمی، سازمان‌های عمومی و پروژه‌های خیریه و چهره‌های معتبر جنبش بین المللی زنان حضور دارند.

انتهای پیام/ح

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول