اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

ورزشی  /  فوتبال ایران

آغاز تناقض در ذهن هواداران نیوکاسل/ بن‌سلمان؛ قاتل یا ناجی؟

جرقه‌ای در ذهن هواداران نیوکاسل زده شده که مالک جدید باشگاه‌شان قاتل است یا ناجی.

آغاز تناقض در ذهن هواداران نیوکاسل/ بن‌سلمان؛ قاتل یا ناجی؟

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هفته گذشته به صورت رسمی باشگاه نیوکاسل انگلیس را خریداری کرد تا پروژه بزرگ تطهیر چهره زشت آل سعود را با تریبون ورزش استارت بزند.

*نقش کلیدی خانواده یک ایرانی در حضور بن سلمان در نیوکاسل 

آماندا استاولی مدیر جنجالی و همسر ایرانی‌اش مهرداد قدوسی، نقش اصلی را در پروژه بزرگ سعودی ها ایفا می کنند. این زن تاجر بریتانیایی و شرکت او، PCP Capital Partners نقش کلیدی و اصلی را انتقال مالکیت نیوکاسل به سعودی ها داشت. شرکت این زن با شوهر ایرانی اش به عنوان دست راست بن سلمان، این باشگاه انگلیسی را خریداری کردند. شرکت PCP به با سرمایه داران بزرگ برادران روبن 20 درصد سهام نیوکاسل را خریداری کردند و 80 درصد باقیمانده به صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) فروختند.

این حرکت به این معنی است که PIF در حال حاضر 80 درصد از باشگاه را در اختیار دارد، در حالی که PCP و برادران روبن هر کدام 10 درصد مالکیت را در اختیار دارند. 

بعد از گذشت یک هفته از مالکیت جنجالی سعودی ها در فوتبال انگلیس، چند روز قبل اولین زمان نمایش واقعی حضور آل سعود در ورزشگاه سنت جیمز پارک کلید خورد.

*استارت تناقض در ذهن هواداران نیوکاسل با ون جنجالی

در همین رابطه نشریه «گاردین» انگلیس در گزارشی به احساسات متناقض و سوال هایی در ذهن هواداران نیوکاسل درباره مالک جدید پرداخت.

ماجرا از جایی شروع شد که ونی با پوستر بزرگ تصویر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در کنار جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود با نوشتن قتل 2.10.18 در بیرون ورزشگاه  سنت جیمز پارک مانور داد.

پرونده قتل این روزنامه نگار سعودی به دستور بن سلمان در سفارت ترکیه در 3 سال گذشته جنجال های زیادی به همراه داشت. این جنایت بزرگ آل سعود فراموش نشده و خرید نیوکاسل یکی از پروژه های تطهیر چهره زشت این شخص است.

اما هوادار نیوکاسلی که با لباس سعودی در ورزشگاه برای تشویق تیمش حاضر شد، دچار احساسی دوگانه شد. فوتبال تنها بردن تیم محبوبت به هر نحوی نیست. فوتبال فراتر از یک ورزش است و برای هواداری که با گوش دادن آهنگ وارد ورزشگاه می شود تا با برد تیمش، خاطرات شیرینی برایش رقم بخورد، دچار تناقض هم می شود.

* فوتبال فراتر از ورزش و تلنگر به انسانیت

اما این تصویر جنجالی از روی ماشین ون هوادار نیوکاسل را دچار تناقض کرد. آیا فوتبال تنها خریدن بازیکن های مطرح و نتیجه گرفتن است و یک هوادار نباید به بعد انسانی فوتبال توجه کند. باید جنایت بزرگ و قتل روزنامه نگار منتقد به دست مالکیت جدید باشگاهش را فراموش کند؟

نیوکاسل در حضور یاسر الرمیان رئیس جدیدش، مقابل تاتنهام 3 بر 2 باخت. هواداران این تیم بعد از یک دهه ناامیدی و عملکرد ضعیف تیمشان در لیگ برتر انگلیس، امیدوار به تحول با حضور سعودی ها هستند.

* پیشرفت نیوکاسل با آل سعود یا پسرفت انسانی

در کنار این امید برای رشد و پیشرفت تیم در کسب نتایج، هوادار نیوکاسل می تواند این ابهام درباره پیشینه مدیریت باشگاه را برطرف کند؟ احساس تلخ با باخت مقابل تاتنهام و احساس دوگانه درباره مالکیت جدید به ریاست محمد بن سلمان کام نیوکاسلی ها را تلخ کرد.

راننده ون سوار با مانور تصویر بن سلمان و خاشقچی با تاریخ به قتل رسیدن این روزنامه نگار به دست آل سعود، در ذهن هواداران نیوکاسل جرقه ای زد که می تواند امری فراگیر شود تا مدیریت جدید به سرکردگی بن سلمان نتواند در ادامه بتوانند پروژه خود را تکمیل کند و به اهداف سیاسی خود با تریبون فوتبال برسد.

*بن سلمان ناجی یا قاتل 

آغاز این تناقض در ذهن هواداران این تیم باعث شده تا دوگانگی در احساس آنها ایجاد شود. هواداران نیوکاسل منتظر یک ناجی بودند تا تیمش را از روزهای بد و باتلاق نجات دهد اما لکه ننگ قتل خاشقچی روی پیشانی بن سلمان هک شده و نمی توان با حربه فوتبال و کسب محبوبیت آن را پاک کرد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول