اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی

اجتماعی  /  حقوقی و قضایی

برگزاری ۱۴۶ جلسه دادگاه مطبوعاتی و سیاسی در دو سال اخیر

نماینده رئیس قوه قضائیه درباره تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات سراسر کشور عملکرد هیات منصفه در مدت دوسال اخیر را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در این دو سال، ۱۴۶ جلسه برگزار شد که تقریبا همه افراد در جلسات شرکت می‌کردند.

برگزاری ۱۴۶ جلسه دادگاه مطبوعاتی و سیاسی در دو سال اخیر

به گزارش خبرگزاری فارس، قاضی ناصر سراج نماینده رییس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات سراسر کشور، طی مراسمی از اعضای سابق هیات منصفه دادگاه‌های مطبوعاتی و سیاسی تهران تقدیر کرد.

در این مراسم قاضی سراج عملکرد هیات منصفه در مدت دوسال اخیر را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: در این دو سال، ۱۴۶ جلسه برگزار شد که تقریبا همه افراد در جلسات شرکت می‌کردند. حتی در دوران کرونا نیز مدیریت خوبی صورت گرفت تا هیات منصفه جلسات خود را برگزار کند.

وی یادآور شد: در این دوره نیز مانند دیگر دوره‌ها، مسایل سیاسی وجود داشت که طبق اصل یکصد و شصت و هشتم قانون اساسی باید هیات منصفه جلسات را برگزار کند، از سویی دیگر خوشبختانه در سال گذشته برگزاری دادگاه‌های سیاسی با حضور هیات منصفه بدون مشکل انجام شد که بازخوردهای خوبی داشت و امید است امسال هم به همان ترتیب برگزار شود.

قاضی سراج ضمن تقدیر و تشکر از اعضای سابق هیات منصفه، بیان داشت: از هشت نفری که در این دوره در خدمتشان نیستیم تشکر می‌کنیم و باید گفت که این افراد به جهت کم کاری جا به جا نشده‌اند و هیچ مشکلی وجود نداشته است.

وی با اشاره به اصلاح قانون در مورد اعضای هیات منصفه گفت: در گذشته قانونی وجود داشت که بر اساس آن دادگاه باید با قرعه کشی از بین پانصد نفر و انتخاب بیست و یک نفر به عنوان اعضای هیات منصفه برگزار می شد که در اجرا مقدور نبود، لذا تلاش کردیم قانون را اصلاح کنیم که بر همین مبنا پیشنهاد شد که رییس قوه قضاییه به عنوان رییس هیات منصفه باشد که مجلس نیز با آن موافقت کرد.

نماینده رییس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات سراسر کشور بیان داشت: خدا را شاکریم که تاکنون مشکلی در این زمینه به وجود نیامده و در این هشت دوره، هیات منصفه به خوبی برگزار شده است.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول