اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

علم و پیشرفت  /  علم و فن آوری ایران

ستاری: 4درصد عوارض ارزش‌افزوده دریافتی شهرداری‌ها به پارک‌های علم و فناوری باز می‌گردد

سهم شهرداری‌ها از عوارض ارزش افزوده، به پارک‌های علم و فناوری مسترد می‌شود تا با کاهش هزینه‌ها، زمینه زیست‌بوم نوآوری را فراهم کند.

ستاری: 4درصد عوارض ارزش‌افزوده دریافتی شهرداری‌ها به پارک‌های علم و فناوری باز می‌گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اختصاص سهم عوارض ارزش افزوده به شرکت‌های مستقر در پارک ها گفت: با تصویب آئین نامه اجرایی مربوط به عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری، هزینه جاری شرکت های مستقر کاهش می‌یابد.

ستاری، با بیان این‌که ۴ درصد عوارض شهرداری مربوط به شرکتهای عضو پارک‌ها، به خود پارک مسترد می‌شود ادامه داد: این میزان، صرف هزینه های زیرساخت و توسعه خدمات شهری خواهد شد و  به صورت غیر مستقیم، صرف توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری می‌شود.

وی افزود: این ۴ درصد از مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری‌ها بود که بر اساس تبصره ۷ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری، به این کسب‌وکارها اختصاص خواهد یافت.

 

کمک به توسعه زیست‌بوم نوآوری

رئیس بنیاد ملی نخبگان، ادامه داد:  تا پیش از این مصوبه، پارک‌های علم و فناوری، به ویژه آن دسته‌ای که اقدام به واگذاری ارضی به شرکت‌ها و مؤسسات فناور می‌کردند، نسبت به دریافت خدمات شهری و تأمین زیرساخت‌های لازم برای فعالیت شرکت‌ها با مشکل تأمین اعتبار مواجه بودند.

ستاری، با بیان این که سهم این عوارض زمینه‌ساز کاهش هزینه شرکت‌های مستقر در پارک‌ها خواهد شد، ادامه داد: در این آئین‌نامه، عوارض ارزش افزوده شرکت‌های  مستقر در هر پارک که توسط سازمان امور مالیاتی کشور به صورت ماهانه دریافت می‌شود، اما سهم عوارض ارزش افزوده دریافتی از هریک شرکت‌های پس از واریز به حسابی به نام سازمان امور مالیاتی کشور که توسط خزانه‌داری کل کشور افتتاح می‌شود، به صورت صد درصد به ترتیب فهرست‌های ارسالی از سوی شرکت‌های یاد شده به همان پارک محل استقرار باز می‌گردد.

وی از اختصاص این میزان به توسعه زیست بوم نوآوری در پارک های علم و فناوری گفت و ادامه داد: این مبلغ به توسعه و نگهداری زیرساخت‌ها و فضاهای عمومی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و ارائه خدمات شهری اختصاص می‌یابد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از اعلام فهرست پارک‌های علم و فناوری به سازمان امور مالیاتی گفت و افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با ایجاد سامانه ثبت اطلاعات شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری، زمینه را برای اختصاص این سهم به رونق زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم می‌کند.

 

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول