اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

سیاسی  /  امنیتی و دفاعی

تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی ضمن تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: به مناسبت سخنرانی 12 آذر رهبر معظم انقلاب در سال 1379، برنامه هایی از 12 تا 18 آذر در سطح کشور اجرا خواهد شد.

تشریح برنامه های هفته مکتب انقلاب اسلامی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی به مناسبت سخنرانی 12 آذر  رهبر معظم انقلاب در سال 1379،  برنامه هایی از 12 تا 18 آذر در سطح کشور اجرا خواهد شد.

در این رابطه حجت الاسلام و المسلمین علی ثقفی دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی علت این نام گذاری را سخنان راهبردی  12آذر سال 1379 رهبر معظم انقلاب عنوان کرد که معظم له در این سخنرانی به تبیین مبانی، وظایف و نقشه راه پیش روی کشور پرداخته اند.

وی در رابطه با ضرورت شناخت مکتب انقلاب اسلامی و رجوع به آن گفت: شناخت مکتب انقلاب، امکان تحلیل فصول هدایتگری و مهندسی کلان ارزشی رهبری، بلکه امکان تحلیل کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را به گونه ای واقع بینانه فراهم می سازد. مهم تر اینکه کشف راهبردهای کلان علمی و عملی جهت نیل به اهداف پیش روی انقلاب اسلامی - بخصوص دولت اسلامی به عنوان سومین مرحله از 5 مرحله انقلاب- تنها با شناخت مکتب فرآیند امکان پذیر است.

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی تمسک به مکتب انقلاب اسلامی را تنها خروج از مشکلات متعدد کشور دانست و گفت: در صدر عواملی که  می تواند به انقلاب حرکتی شتابنده ببخشد، در مردم امید و اعتماد بیافریند و دشمنان را به مرز بازدارندگی و انفعال برساند، همانا تمسک به "مکتب انقلاب اسلامی" قرار دارد. به همین دلیل در طول 42 سال گذشته عامل اصلی کندی و تاخیر در تحقق اهداف، دل آزردگیهای مردم و  آسیبهای ناشی از اذیت و آزار دشمنان همگی ناشی از غفلت و سستی در توجه و تمسک به این مکتب بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی درباره علت نام گذاری 12 تا 18 آذر به عنوان هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: 12آذر سال 79 یک مبدأ و نقطه ی عطف و یک پرچم در تاریخ انقلاب اسلامی است. بیانات بسیار مهم  12 آذر 79 بخش مهمی از شاکله ی اصلی مکتب انقلاب اسلامی است و تمام بیانات دیگر رهبر معظم انقلاب را می‌توان در محوریت این سخنرانی قرار داد.

وی افزود: سرفصل ها و مطالب راهبردی ای که در این سخنرانی اشاره شده است، نشان از اهمیت این سخنرانی و لزوم رجوع اندیشمندان به این اندیشه دارد. این سرفصل ها عبارتند از:
1-  تحلیل پیروزی انقلاب اسلامی،
2-  مبانی و اصول فکری حکومت اسلامی،
3-  وظایف اصلی این حکومت،
4-  مراحلی که این حکومت با پیروزی انقلاب در بهمن 57 تا کنون طی کرده ومراحلی که در پیش دارد (مراحل پنجگانه و نقشه ی راه انقلاب)
5-  تعیین موقعیت راهبردی انقلاب در سال 79، (دولت اسلامی)
6-  تکیه بر مردم سالاری دینی به عنوان اصلی ترین راه تحقق مراحل بعدی

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی در رابطه با برنامه های هفته مکتب افزود: امسال برنامه های مختلف علمی، فرهنگی و تبیینی با شعار « مکتب انقلاب اسلامی؛ جهاد تبیین و خدمت در گـام دوم» در استان های متعدد کشور با همکاری سازمان بسیج، سپاه پاسداران انقلاب، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه های علمیه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ستاد برگزاری نماز جمعه، صدا و سیما، شهرداری و سایر مراکز مرتبط، از 12 آذر تا 18 آذر با محوریت مکتب انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد.

وی در مورد برنامه نمایشگاه و همایش مکتب انقلاب اسلامی در تهران گفت: برنامه ای متمرکز  نیز در تهران برگزار می شود که هدف از آن هم افزایی افراد و موسسات فعال در حوزه اندیشه ولایت و گردآوری آثار علمی، فرهنگی و هنری در رابطه با مکتب انقلاب اسلامی در حوزه های متعدد اندیشه سیاسی، علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب و ارائه آن به مخاطبان علاقه مند است.

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب اسلامی گفت: اهمیت این مسئله زمانی مشخص می شود که کشور دچار چالش هایی است و برای عبور از آن نیازمند رجوع دقیق و جامع به اندیشه ولایت است.

دبیر ستاد هفته مکتب انقلاب بر اهمیت انتشار اندیشه ولایت در فضای مجازی نیز تاکید کرد و گفت: انتشار محتواهای تولید شده در رابطه با مکتب انقلاب اسلامی در فضای مجازی نیز در دستور کار قرار دارد. این محصولات شامل انواع کلیپ، موشن، عکس نوشت و سایر قالبهای رسانه ای می باشد.
حجت الاسلام ثقفی در رابطه با عناوین ایام هفته مکتب نیز اظهار داشت: روزهای این هفته هرکدام به یک موضوع خاصی اختصاص یافته است که محور فعالیت های ستاد و استان ها خواهد بود. این عناوین عبارتند از: 12 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و قانون اساسی--13 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و نظام انقلابی امت و امامت--14 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و نظام سازی و نهاد سازی--15 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و  هدایتگری رهبری---16 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و جوان، پیشران حرکت عمومی در گام دوم--17 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و  جهاد تبیین و خدمت--18 آذر، مکتب انقلاب اسلامی و شایسته سالاری و عدالتخواهی.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول