اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی توانا

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

دانشگاه سالم نهاد آموزش سالم ایجاد می‌کند/ دانشگاه بایدتلاش کند باری از حکومت بردارد

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت: دانشگاه باید منتقد حکومت باشد و تلاش کند باری از حکومت بردارد و به مردم کمک کند.

دانشگاه سالم نهاد آموزش سالم ایجاد می‌کند/ دانشگاه بایدتلاش کند باری از حکومت بردارد

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست «تحول در دانشگاه» ظهر امروز(شنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد.

علی اصغر پور عزت عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در این نشست با بیان اینکه گاهی اوقات زندگی‌ها تحت تاثیر ایده‌ها هستند،‌گفت: آموزش به گونه‌ای باید باشد که به ذهن انسان ظرفیت محتواسازی بدهد و دیکته گونه نباشند.

وی افزود: آموزش پیشرو و گسترش زبان آینده، زبان خردستیز حاصل تفکر خردستیز است و زبان خردگرا جامعه خردگرا می‌سازد و بدین شکل می‌توان سیستمی برای جهان آینده ساخت. مطالعات میان رشته‌ای از میان رفت و حل مسئله به صورت بخشی درآمد. اگر دانشمند به خدمت سیاستمدار برود فاسد می‌شود‌ و اگر سیاستمدار به خدمت دانشمند برود اصلاح می‌شود.

پورعزت با بیان اینکه دانشگاه باید منتقد حکومت باشد و تلاش کند باری از حکومت بردارد و به مردم کمک کند،‌اظهار داشت: این نتیجه نهاد آموزش سالم است. نقطه اهرم تحول و توسعه این است که آموزش که باعث تسهیل تفکر شود و محتوای آموزش نیمی‌اش باید به عهده خود دانشجو باشد و خودش تولید محتوا کند و نیمی‌اش را ما به او بدهیم. آموزش آینده پژوهانه مهم است.

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه دانشگاه سالم نهاد آموزش سالم ایجاد می‌کند و این نهاد آموزش سالم در خدمت جامعه دینی قرار می‌گیرد،‌بیان داشت: از روز اول دانشگاه، دانشجویان مسئول‌اند. هرکسی می‌تواند دربار داشته باشد. ما مدیری داریم که کارهایی انجام داده است که سلاطین انجام نداده‌اند.

وی با طرح چرایی احیای آینده گفت: هرکاری که اکنون انجام شود در آینده تاثیرگذار است و جدا کردن دانشکده‌‌های دانشگاه به منزله تضعیف دانشگاه است. بسیاری از کرسی آزاد اندیشی‌ها فایده‌ای ندارند و به نوعی پرتاب اندیشه هستند و اصولی ندارند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول