اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

اقتصادی  /  اقتصاد بین الملل

ورود هواپیماهای نهنگ ایرباس به ناوگان هوایی بین‌الملل

شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه اعلام کرد که می‌خواهد ا زناوگان هواپیماهای بلوگای خود برای تاسیس یک شرکت هواپیمایی باری استفاده کند.

ورود هواپیماهای نهنگ ایرباس به ناوگان هوایی بین‌الملل

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی ایرباس فرانسه اعلام کرد که می‌خواهد ناوگان هواپیماهای بلوگا که شبیه نهنگ بلوگا هستند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای حمل و نقل بین‌المللی اجاره دهد. تاکنون از این ناوگان فقط برای حمل و نقل قطعات هواپیما بین کارخانه‌های مونتاژ ایرباس استفاده می‌شد.

ایرباس می‌گوید: از سال 2013 یک شرکت هواپیمایی زیر مجموعه خود متشکل از ناوگان هواپیماهای بلوگا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تاسیس خواهد کرد.

چند هفته پیش بود که شرکت هواپیمایی ایرباس تولید جمبوجت‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پس از 15 سال کنار گذاشت.

ایرباس می‌گوید: هواپیماهای بلوگا ظرفیت حمل هوایی منحصر به فردی داشته و می‌تواند در حمل بارهای حجیم به شکل هوایی مثمرثمر باشد. ایرباس تاکنون 5 فروند از هواپیماهای نهنگ شکل بلوگا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تولید کرده و گفته می‌شود اگر از تمام آنها به عنوان یک شرکت حمل و نقل بار هوایی استفاده کند بزرگ‌ترین حمل و نقل هوایی باری در اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکل خواهد داد.

کارشناسان می‌گویند: تقاضا برای حمل و نقل هوایی محموله‌های بزرگ بدون اینکه آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ منفصل کنند، افزایش یافته و بسیاری از شرکت‌ها در شرایطی که زمان کافی برای استفاده از حمل و نقل دریایی ندارند به سمت حمل و نقل هوایی می‌روند.

رضا فضل‌اللهی، مدیر توسعه بازرگانی ایرباس می‌گوید: طی سال‌های گذشته و حتی پیش از شروع شیوع کرونا بسیاری از شرکت‌ها از ما درباره اینکه می‌توانند برای حمل و نقل از هواپیماهای بلوگا استفاده کنند، درخواست داشته‌اند.

دلیل نام نهادن این هواپیما به اسم بلوگا، شباهت ظاهری آن به نهنگ بلوگا است.

تا چندی پیش ایرباس به خاطر بالا بودن تولیدش نمی‌توانست این خدمات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه کند اما حالا که تولید ای 380 را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم کنار گذاشته احتمالا به سمت فعالیت‌های جانبی هوایی برود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول