اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

سیاسی  /  دولت

گزارش سفر رئیس‌جمهور به گیلان/ پاسخ رئیسی به تماس تلفنی یکی از شهروندان

رئیس‌جمهور در پانزدهمین سفر استانی خود صبح دیروز به استان گیلان سفر کرد تا از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات مردم این استان باشد.

گزارش سفر رئیس‌جمهور به گیلان/ پاسخ رئیسی به تماس تلفنی یکی از شهروندان

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز ( جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰) و در پانزدهمین سفر استانی خود در دولت سیزدهم به استان گیلان سفر کرد تا از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات مردم این استان باشد.

* دولت به دنبال فعال کردن ظرفیت‌های استان گیلان است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به استان گیلان در جمع خبرنگاران درباره اهداف این سفر گفت: استان گیلان در حوزه اقتصاد دریا، گردشگری و صنعت از ظرفیت‌های فراوانی برخوردار است که با فعال کردن آن می‌توان مشکلات و نگرانی‌های مردم استان به ویژه در حوزه بیکاری را برطرف کرد.

 

 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پیش از انجام این سفر استانی، نیازمندی‌ها و مشکلات استان مورد بررسی قرار گرفته است و پیشنهاداتی برای رفع مشکلات تهیه شده که در جلسه شورای اداری استان پس از بحث و بررسی به تصویب خواهد رسید.

رئیسی گفت: امیدوارم اقدامات جدی که برای پیشرفت و آبادانی استان گیلان آغاز شده، به رفع مشکلات و ارتقای سطح استان در حوزه‌های مختلف بیانجامد.

 

 

* بازدید آیت‌الله رئیسی از شرکت صنایع پوشش ایران

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه بلافاصله راهی شرکت صنایع پوشش ایران شد، شرکتی که پس از سال‌ها توقف فعالیت عملیات نوسازی و راه‌اندازی آن در چند ماه اخیر آغاز شده است.

 

 

رئیس جمهور بعد از ورود به این شرکت از بخش‌های مختلف این مجموعه صنعتی بازدید کرد و با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولین محلی در جریان روند رفع مشکلات و راه‌اندازی این کارخانه قرار گرفت.

آیت الله رئیسی از پیشرفت چشمگیر عملیات نوسازی و راه‌اندازی این واحد تولیدی به عنوان نمادی از همت و پشتکار دست اندرکاران برای احیا و رونق تولید یاد و از تلاش‌ها در این زمینه قدردانی کرد.

وی همچنین در گفتگویی با کارکنان و کارگران شرکت صنایع پوشش ایران، از نزدیک در جریان دغدغه‌ها و مشکلات آنان قرار گرفت.

شرکت صنایع پوشش ایران از ۱۷ سال پیش به دنبال واگذاری بی ضابطه به بخش خصوصی به طور کامل تعطیل شده بود که در سال ۹۹ به دنبال سفر آیت‌الله رئیسی در کسوت رئیس قوه قضائیه روند رفع مشکلات و راه‌اندازی مجدد آن آغاز شد.

* بازدید رئیس جمهور از مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر کاسپین

رئیس جمهور در ادامه این سفر از مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر کاسپین بازدید کرد و از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و مزیت‌های توسعه این بندر قرار گرفت.

آیت الله رئیسی هنگام بازدید از اسکله بندر کاسپین با گزارش وزیر راه و شهرسازی و مسئولین بندر کاسپین در جریان روند احداث اسکله‌های جدید در این بندر و نیز آخرین وضعیت اتصال خط آهن چابهار به بندر کاسپین قرار گرفت.

در این بازدید همچنین گزارشی از مزیت‌های صادراتی و ترانزیت دریایی اسکله بندر کاسپین ارائه شد.

 

 

بندر کاسپین از بنادر نسل سوم و پیشرفته شمال کشور است که امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ در آن وجود دارد.

بر اساس گزارش ارائه شده تکمیل این بندر سهم زیادی در اشتغال و رونق اقتصادی و تجاری در استان خواهد داشت.

* تاکید رئیسی بر تسریع در تکمیل اتصال راه آهن چابهار به بندر انزلی

آیت الله رئیسی در ادامه از پروژه احداث خط آهن قزوین- رشت- انزلی هم بازدید کرد.

 

 

وی در جریان این بازدید با اشاره به اهمیت اتصال کریدور خط آهن شمال به جنوب اظهار داشت: تکمیل این خط آهن می‌تواند ضمن تسهیل حمل و نقل کالا، زمان و هزینه‌های انتقال کالا را کاهش دهد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تکمیل کریدور شمال به جنوب فواید اقتصادی فراوانی برای کشورمان  و نیز کشورهای همسایه شمالی دارد و می‌توان آن را یک پروژه ایرانی- منطقه‌ای نامید.

* تاکید آیت‌الله رئیسی بر ساماندهی و رفع آلودگی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های سفر به استان گیلان  وضعیت رودخانه گوهررود در مرکز شهر رشت را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

در این بازدید رئیس سازمان محیط زیست و مسئولین شهرداری رشت گزارشی از دلایل آلودگی  این رودخانه و آسیب‌های زیست محیطی ناشی از آن ارائه و تخلیه فاضلاب شهری و صنعتی در این رودخانه‌ها را علت اصلی آلودگی اعلام کردند.

 

 

رئیس جمهور پس از این گزارش با انتقاد از وضعیت نامناسب رودخانه گوهررود خواستار برنامه‌ریزی و ساماندهی وضعیت این رودخانه‌ها درکمترین زمان ممکن شد.

رییسی گفت: این رودخانه می تواند از جلوه های زیبا وجاذبه های گردشگری باشد ومسئولان باید با همکاری مردم در این زمینه همت کنند

رئیس جمهور در جریان این بازدید همچنین در گفتگوی چهره به چهره با ساکنین این محل مشکلات آنان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

* حضور رئیس جمهور بر مزار میرزا کوچک خان جنگلی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ادامه این سفر به گلزار شهدای رشت و مزار سردارجنگل رفت و با گرامیداشت رشادت‌ها و مبارزات مجاهدانه میرزاکوچک خان در مقابل استبداد داخلی و استعمار خارجی اظهار داشت باید رشادت‌، مبارزات و مجاهدت های شخصیت‌هایی مانند میرزا کوچک خان جنگلی به نسل جوان و آینده به خوبی شناسانده شود.

 

 

رئیس جمهور همچنین گیلان را دیار علماء، فلاسفه و سرداران رشید و پرافتخار دانست و گفت: مردم گیلان در دوران دفاع مقدس و نیز دفاع از حرم رشادت‌های چشمگیر و ماندگاری خود به نمایش گذاشتند.

* بازدید از مرکز رسیدگی به نامه های مردمی

بازدید از مرکز رسیدگی به نامه‌های مردمی در رشت از دیگر اقداماتی بود که از سوی آیت الله رئیسی در سفر به گیلان صورت گرفت.

رئیسی در این بازدید از نزدیک در جریان روند رسیدگی به ثبت درخواست‌ها و مشکلات مردم استان گیلان و چگونگی پاسخگویی به این درخواست‌ها قرار گرفت.

رئیس جمهور در این بازدید همچنین شخصاً چند درخواست مردمی را بررسی کرد و به تماس تلفنی یکی از شهروندان گیلانی در این زمینه پاسخ داد.

 

 

مرکز ارتباطات مردمی رئیس جمهور  در هر سفر استانی به صورت فعال و متمرکز و ویژه درخواست‌ها و مطالبات مردمی و استانی را دریافت و پیگیری می‌کند و پاسخ می‌دهد.

رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهور در این باره گفته که در هر سفر استانی رییس‌جمهور بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار نامه نوشته می‌شود.

وی همچنین از مردم خواسته تا این نامه‌ها را به صورت الکترونیکی در سامانه ۱۱۱ ثبت کنند تا از هدر رفت وقت مردم جلوگیری شده و پاسخ گویی سریع‌تری به مشکلات صورت گیرد.

* وظیفه همه دستگاه‌های دولتی و حکومتی گره‌گشایی از مشکلات مردم است

آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز هم در ادامه برنامه‌های خود در سفر به گیلان با نخبگان، علماء، خانواده شهدا، ایثارگران و جمعی از اقشار مختلف مردم این استان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار اظهار داشت: امروز در شرایطی هستیم که باید از فرصت‌های موجود برای توسعه پایدار، پیشرفت آبادانی کشور و رفع مشکلات مردم استفاده شود و در این راستا هر حرکت واقدامی در جهت پیشرفت به معنای مقابله با خواست دشمنان است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز حرکت در جهت تغییر وضع موجود به نفع مردم و ارزشهای انقلابی، اقدامی پسندیده است که می تواند آثار و برکات فراوانی داشته باشد.

 

 

رئیسی پیری جمعیت را از جمله مشکلات استان گیلان دانست و اظهار داشت: برای غلبه بر این مشکل راهکارهای زیادی وجود دارد که استفاده از آن می‌تواند نگرانی‌ها را برطرف سازد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گره گشایی و حل مشکلات مردم و تقویت روحیه امید  وظیفه مجموعه دولت و همه کسانی است که بنام نظام اسلامی خدمت می‌کنند

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه استان گیلان از افتخارات بزرگ و شخصیت‌های برجسته و نامداری برخوردار است، خاطرنشان کرد: میرزا کوچک خان جنگلی، آیت‌الله العظمی بهجت، علما و سرداران سرافراز و ۸ هزار شهید عالیقدر از جمله افتخارات استان گیلان و کشورمان و الگوهای بی‌نظیری برای نسل جوان هستند.

رئیس جمهور افزود: سلوک و اندیشه شخصیت‌های عالم و فرزانه‌ای همچون مرحوم آیت‌الله بهجت می‌تواند پشتوانه ارزشمندی برای فعالیت‌های فرهنگی در سطح استان باشد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به موضوعات فرهنگی در استان، اظهار داشت: توسعه گردشگری در استان گیلان باید در پرتو حفظ فرهنگ بومی، دینی و ارزشی مردم استان رقم بخورد.

رئیس جمهور افزود: از شاخصه‌های بسیار روشن مردم استان گیلان، دین‌مداری، ولایتمداری و عشق به ارزشهای دینی است که لازم است در همه فعالیت‌ها و اقداماتی که در سطح استان انجام می‌شود مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی و معدنی استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود می‌تواند محور فعالیت‌های اقتصادی و ترانزیتی کشورمان در بسیاری از تبادلات تجاری در قالب پیمان‌های منطقه‌ای باشد.

رئیس جمهور با انتقاد از وضعیت نامناسب مناطق آزاد، تجاری و اقتصادی گفت: قرار بود مناطق آزاد محلی برای رونق تولید، اشتغال و صادرات باشند و امروز اگر این اهداف محقق نشده لازم است بازنگاهی در ساختار و عملکرد آنها انجام شود.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اهمیت تولید و رونق صادرات و اشتغال گفت: فعال کردن کارخانجات و مجموعه‌های صنعتی نیمه فعال و تعطیل شده نقش بسزایی در این زمینه ها دارد و اولویت دولت فعال‌سازی این گونه مجموعه‌های تولیدی و صنعتی است.

وی تاکید کرد: لازم است اشتغال پایدار در استان شکل بگیرد تا نگرانی جوانان و خانواده‌های آنان برطرف شود.

رئیس جمهور فضای طبیعی دلنشین و زیبای استان گیلان را از جمله ظرفیت‌های بزرگ استان دانست و گفت: متاسفانه به این ظرفیت استان کم توجهی شده است به نحوی که دو رودخانه گوهررود و زرجوب وضع بسیار نامناسبی دارند و امروز ضمن بازدید از گوهر رود تاکید کردم  کارگروهی برای احیای این دو رودخانه و نیز تالاب تشکیل و به سرعت برای رفع مشکل هر سه بخش چاره‌اندیشی و گوهر بودن و زر بودن این دو رودخانه متبلور شود

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه استان گیلان قطب کشاورزی است، گفت: برای فعال کردن این بخش لازم است ارتباط دانشگاه با بخش کشاورزی برقرار و تقویت شود و با این ارتباط می‌توان برای مشکل آب و افزایش بهره‌وری چاره‌اندیشی کرد.

رئیس جمهور همچنین بر گسترش ارتباط نخبگان با دولت تاکید کرد و گفت: به همه مدیران دستگاهها تاکید دارم که با نخبگان، صاحب نظران و فرهیختگان ارتباط نزدیک داشته باشند.

رئیسی در ادامه با اشاره به اشغال بخشی از سواحل توسط دستگاههای اداری تاکید کرد: همه دستگاههای اداری در گیلان و هر استانی که دارای ساحل است باید آن مقدار از سواحل را که بر خلاف مقررات اشغال کرده‌اند به سرعت به نفع مردم آزاد کنند و هیچ دستگاهی در دولت حق ندارد ساحلی را که متعلق به مردم است اشغال کند و در این رابطه باید به حدودی که قانون تعیین کرده است، برگردند.

رئیس جمهور بسته بندی و عرضه مناسب محصولات کشاورزی از جمله چای را حائز اهمیت دانست و گفت: محصولات کشاورزی از بازار صادارتی خوبی در منطقه برخوردار هستند که توجه به آن می‌تواند فواید فراوانی برای کشاورزان و نیز اقتصاد استان داشته باشد.

آیت‌الله رئیسی در ادامه بر لزوم استفاده از مدیران کارآمد، انقلابی و تحول‌خواه تاکید کرد و گفت: مدیرانی که بانیان وضع موجود هستند نباید در این عرصه حضور داشته باشند. در شرایط کنونی نیازمند مدیران انقلابی و تحول‌خواه هستیم تا روند امور را به نفع مردم و پیشرفت و تعالی کشور تغییر دهند.

در این مراسم نمایندگان اقشار مختلف مردم استان گیلان در سخنان جداگانه‌ای دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و پیشنهادات‌شان را در حوزه‌های مورد نظر خود با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

* رئیس جمهور: نپرداختن حقوق کارگران را به هیچ عنوان نمی‌پذیرم

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جلسه شورای اداری گیلان هم که در سالن شهدای ناجای این استان برگزار شد، شرکت کرد و با بیان اینکه مدیریت در فرهنگ ملت ما با مدیریت با فرهنگ مدیریت دیگر کشورها متفاوت است، اظهار کرد: مدیر در نظام مدیریتی اسلامی قبل از هر چیز خود را در پیشگاه پروردگار مسؤول می‌‌داند و سپس پاسخگوی مردم است و این همان مدیر در طراز انقلاب اسلامی است. 

وی با اشاره به ویژگی مدیران در طراز اسلامی و دینی گفت: مدیر باید ولایتمدار، اخلاق مدار بوده و عدالت را سرلوحه امور خود قرار دهد و این خود کنترلی مدیران یعنی رعایت قانون است.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز به سلامت اداری داریم، گفت: سلامت اداری مقوله‌ای بسیار ضروری در نظام و حکومت ماست و حق و ناحق در نظام اداری، دریافت رشوه، افراد ناسالم را مقدم داشتن بر افراد سالم باید به شدت مراقبت شوند که این‌ها با یک دستورالعمل محقق نمی‌شود بلکه باید در میدان عمل و اجرا بروز کند.

 

رئیسی با اشاره به تقدیم هشت هزار شهید سرافراز در گیلان افزود: باید به جانبازان و ایثارگران نه تنها در حرف بلکه در میدان عمل توجه کرد‌.

وی با تقدیر از میزان واکسیناسیون در گیلان بیان کرد: گیلان نخستین شهیده سلامت را تقدیم نظام کرده و باید از همکاری مردم در واکسیناسیون به عنوان استانی که برترین همکاری را در کشور داشت تشکر کنم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه باید کاستی‌ها و عقب‌ماندگی‌ها را به سرعت جبران کنیم، گفت: باید بررسی کرد که علت مشکلات چه بوده تا با تلاش مضاعف عقب‌ماندگی احتمالی جبران شود.

رئیسی با تأکید بر حل مشکلات کارخانه‌ها در گیلان تصریح کرد: در استان گیلان پروژه‌هایی نیمه‌کاره وجود دارد که در برخی کارهای زیربنایی انجام شده و باید روند راه‌اندازی این پروژه‌ها تسریع شود با رفع مشکلات هرچه سریع‌تر به چرخه تولبد برگردد.

وی با توصیه به بانک‌ها برای واگذاری یا اداره کارخانجات افزود: این زیبنده نیست کارخانه‌ای در اختیار بانک باشد و خط تولید راکد یا کند باشد، به تمام مدیران بانک‌ها تأکید می‌کنم یا کارخانجات را به درستی نگه دارید یا به بخش خصوصی واگذار کنید.

رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات و مسائل استان گیلان بیان کرد: اقتصاد کشاورزی، اقتصاد گردشگری و اقتصاد دریا از مباحثی است که با تولید اشتغال چرخ‌های تولید و اشتغال را در استان و کشور فعال نگه می‌دارد و باید از آن‌ها به درستی استفاده شود.

 

 

رئیسی با بیان اینکه اساس مناطق آزاد تسهیل در تولید و صادرات است، گفت: ایرادی ندارد که این مناطق در حوزه گردشگری نیز مورد استفاده قرار گیرند اما باید مرکز تولید و صادرات کشور باشند و در این حوزه‌ها فعالیت بیشتری داشته باشند نه اینکه تنها وارد کننده کالا باشند و باید به اهداف مهم مناطق آزاد در قانون نزدیک شوند.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های گیلان بسیار فراتر است اما مغفول مانده، افزود: مدیریت پسماند یکی از مباحث بسیار مهم کشور بالأخص گیلان است که مستقیماََ به سلامت مردم و محیط زیست مربوط است و باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان داد و در سطح کشور نیازمند بخش ویژه مدیریت پسماند هستیم و به جد پیگیر این قضیه هستیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به ایجاد زمانبندی مناسب جهت رسیدگی به معضل پسماند بیان کرد: در اقتصاد بودجه‌ای مسئله پسماند را جزو اولویت‌های اصلی قرار خواهیم داد تا مردم دچار آسیب نشوند چرا که بسیار با اهمیت است.

رئیسی دو رود گوهررود و زرجوب را زر و گوهری برای شهرستان رشت برشمرد و گفت: آلودگی این دو رود به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و باید این معضل به صورت جدی پیگیری و رفع شود.

وی با اشاره به ایجاد کارگروهی برای احیای تالاب انزلی و دو رود رشت بیان کرد: حتماََ این وضعیت باید پیگیری و احیا شود و از ظرفیت گوهررود و زرجوب به درستی استفاده شود و مطالبات از ناحیه معاونت اجرایی پیگیری خواهد شد.

رئیس‌جمهور نهضت ملی مسکن را یکی از ضرورت‌ها دانست و تصریح کرد: زمین‌هایی که در اختیار ادارات و سازمان‌ها است باید آزاد شود و در اختیار مردم برای ساخت مسکن ملی قرار بگیرد، این امر نیازمند کمک تمامی دستگاه‌ها است و یقیناََ با کمک آنان مشکل اراضی برای نهضت ملی مسکن رفع خواهد شد.

رئیسی با تأکید بر ارائه سند برای اراضی کشاورزی فاقد سند، افزود: صدور سند برای این اراضی مشکل کشاورزان را حل خواهد کرد و باید در انجام این امر تسریع شود.

وی با اشاره به صنایع تبدیلی کشاورزی به منظور افزایش تولید و اشتغال در گیلان گفت: صنایع تبدیلی می‌تواند به اشتغال، تولید و کشاورزی کمک کند و در گیلان که قطب کشاورزی است باید با جدیت ادامه یابد.

رئیس‌جمهور مسئله مراتع در گیلان را از مباحث مهم استان برشمرد و بیان کرد: باید سازوکاری اطمینان بخش در این حوزه اندیشیده شود تا نگرانی کشاورزان با اطمینان در روستاها به کار خود بپردازند و کشاورزان با فعال کردن اقتصاد روستا از مهاجرت به شهرها منصرف و در روستا ماندگار شوند.

رئیسی با بیان اینکه استان گیلان در پیوستن به شانگهای، اکو و اتحادیه اوراسیا یک محور مهم بوده اما برای بهره‌برداری از آن نیازمند شناسایی ظرفیت‌ها است، تصریح کرد: این استان می‌تواند نقش مهمی در این ارتباطات بین‌المللی ایفا کند، ما در روسیه نیز به این اتفاق نظر رسیدیم که بنادر استان می‌تواند در این حوزه‌ها فعال شوند و کالاهای گیلان از این طریق حتی به صادرات نیز برسند.

 

وی با بیان اینکه استان گیلان در حوزه اقتصاد، کشاورزی و گردشگری فعال بوده و دست مردمانی است که به دین بسیار علاقه‌مندند، افزود: ما امامزادگان را اولیای خدا می‌دانیم و بسیاری از برکات کشور به دلیل برکات حضور این اولیای خدا است پس باید تلاش کنیم تا مشکلات شهرهای مذهبی را شناسایی کرده و مرتفع کنیم تا دعای آنان نصیب ما شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه هیچ کاری به تعبیر امام رضا (ع) بعد از انجام فرائض نزد خداوند برتر از گره‌گشایی از کار مردم نیست، گفت: بسیاری از مفاخری که در گیلان هستند مسؤولیت مدیران را دو چندان می‌کنند و باید مجدانه پیگیر حل مشکل مردم و گره‌گشایی از کار آنان باشند.

رئیسی با تأکید بر استفاده مفید از فضای مجازی برای رشد و ارتقای مباحث فرهنگی بیان کرد: شورای ائتلاف فرهنگی تصمیم دارد برشی از طرح در استان داشته باشد و از مسؤولان فرهنگی استانی می‌خواهیم این امر را به عنوان برش فرهنگی استان گیلان پیگیری کنند.

 ندادن حقوق کارگران به هیچ وجه برای من قابل پذیرش نیست

وی پرداخت پول پیمانکاران را جزو مباحث اولویت‌دار عنوان کرد تا پیمانکاران در انجام کار تعلل نکنند، تصریح کرد: ندادن حقوق کارگران به هیچ وجه برای من قابل پذیرش نیست، پرداخت حقوق کارگران جزو اولویت‌ها است چرا که زندگی کارگران در این صورت اداره نمی‌شود و پرداخت حقوق آنان باید در اولویت قرار بگیرد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر حفظ ثروت عظیم جنگل، ساحل و اراضی قیمتی افزود: مبارزه با هر گونه زمین‌خواری، جنگل‌خواری و ساحل‌خواری باید به صورت جدی مقابله شوند و نباید اجازه داد این ثروت عظیم به آسانی از دست رود، به هیچ عنوان هیچ دستگاه دولتی حق ندارد ساحل را تصاحب کرده و مردم را از حقوق خود محروم کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اجرای عدالت توسط مدیران و دستگاه‌های دولتی گفت: اگر سازمان‌ها و دستگاه‌ها وظایف خود را به درستی انجام نداده و عدالت را سرلوحه کار خود قرار ندهند مردم ناامید می‌شوند و از خداوند می‌خواهیم توفیق خدمت خالصانه را به همه ما عنایت کند.

وی با تأکید بر اینکه اعتماد برای انتخاب همکاران ضروری است اما در کنار آن نظارت بر کار آن‌ها نیز ضرورت دارد، بیان کرد: این‌کنترل بخاطر تداوم اعتماد است، که اعتماد مداوم باشد، اگر نظارت نسبت به مجموعه وجود داشته باشد اگر خطایی هم باشد، سریع اصلاح می‌شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بحث برق تجزیه‌پذیر و مسئله گمرکات و رسوب کالاها باید بررسی شود، افزود: بیل مکانیکی در اختیار شهرستانها قرار بگیرد و این حرفی درست است که برای صیانت از شهرها ضروری است.

رئیسی با تأکید بر اینکه باید ثروت عظیم جنگل، ساحل و ارتباط با دریا، اراضی ذی قیمت حفظ شوند، تصریح کرد: مبارزه با هرگونه زمین خواری، جنگل‌خواری، ساحل خواری و کوه‌خواری باید برخورد جدی شود و از دستگاه‌های ناظر میخواهم نهایت برخورد را کرده تا این ثروت خدادادی از بین نرود.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول