اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  دولت

پیام‌های تسلیت‌ در پی ارتحال دو تن از علما

در پی رحلت آیت الله سید محمد فقیه نی‌ریزی نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و آیت‌الله سید مجتبی رودباری پیام‌های تسلیتی از سوی شخصیت‌ها صادر شد.

پیام‌های تسلیت‌ در پی ارتحال دو تن از علما

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت حضرت آیت‌الله سید محمد فقیه نی‌ریزی به محضر رهبر معظم انقلاب، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، مردم شریف استان فارس و شهرستان نی‌ریز و به ویژه بیت مکرم آن مرحوم، از درگاه خداوند برای ایشان علو درجات و هم‌نشینی با ائمه اطهار(ع) و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت حضرت آیت الله سید محمد فقیه نی‌ریزی، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نی‌ریز، موجب تاسف و تاثر خاطر شد.

این روحانی پارسا و انقلابی که از مبارزان نهضت امام خمینی (ره) بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جایگاه‌های مختلف خدمتگزاری، صادقانه ایفای نقش کرد و همواره در خدمت مردم و انقلاب بود.

از اولین فعالیت‌های ایشان در اوایل انقلاب مشارکت موثر در تشکیل نهادهای سرنوشت‌ساز انقلاب نظیر کمیته انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و نهضت سواد آموزی بود و پس از آن، در کنار بیش از چهار دهه امامت جمعه شهرستان نی‌ریز و دو دوره نمایندگی مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، با انجام فعالیت‌های گوناگون اجتماعی و عام‌المنفعه خدمات ماندگاری از خود به یادگار گذاشت.

اینجانب این ضایعه را محضر رهبر معظم انقلاب، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، مردم شریف استان فارس و شهرستان نی‌ریز و به ویژه بیت مکرم آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند برای ایشان علو درجات و هم‌نشینی با ائمه اطهار (ع) و برای بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.

رئیس جمهور در پیام دیگری رحلت عالم ربانی حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری را به حوزه های علمیه، علمای اعلام، مردم متدین گیلان، شاگردان و به ویژه بیت گرامی آن مرحوم تسلیت گفت و از درگاه خداوند برای ایشان رحمت واسعه الهی و همجواری با اجداد طاهرینش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت کرد.

آیت‌الله رئیسی در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت آیت‌الله سید مجتبی رودباری آورده است: این اسوه اخلاق و تقوا در عرصه فرهنگی و اجتماعی با مردم‌داری در رسیدگی به مسائل مردم و انجام امور خیریه همواره پیشگام بود و منشا خدمات ماندگار بود.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:

رحلت عالم ربانی حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری موجب اندوه و تاثر خاطر شد.

این عالم وارسته و انقلابی که از مبارزان نهضت اسلامی و از یاران امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بود، همه عمر شریف خود را صرف خدمت به اسلام و انقلاب و ترویج معارف اسلامی، مکتب تشیع و تربیت طلاب و شاگردان فراوان نمود.

این اسوه اخلاق و تقوا در عرصه فرهنگی و اجتماعی نیز با مردم‌داری در رسیدگی به مسائل مردم و انجام امور خیریه همواره پیشگام بود و منشا خدمات ماندگار شد.

اینجانب این ضایعه را به حوزه های علمیه، علمای اعلام، مردم متدین گیلان، شاگردان و ارادتمندان به ویژه بیت گرامی آن مرحوم تسلیت می گویم و از درگاه خداوند برای آن سفر کرده رحمت واسعه الهی و همجواری با اجداد طاهرینش و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسالت دارم.

همچنین معاون اول رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت آیت‌الله سیدمحمد فقیه نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان اظهار داشت: این فقیه انقلابی و یار دیرین امام و انقلاب در عمر پر برکت خود کارنامه ارزشمند و پرافتخاری برجاگذاشتند که یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران بویژه مردم استان فارس باقی خواهد ماند.

متن پیام محمد مخبر به این شرح است:

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم وارسته و مجاهد آیت‌الله سید محمد فقیه  موجب تأثر و تألم فراوان شد.

این فقیه انقلابی و یار دیرین امام و انقلاب در عمر پر برکت خود کارنامه ارزشمند و پرافتخاری برجاگذاشتند که یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران بویژه مردم استان فارس باقی خواهد ماند.

اینجانب این ضایعه را به حوزه‌های علمیه، علاقمندان و به ویژه بیت مکرم آن مرحوم و همچنین مردم  استان فارس تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای آن عالم پرهیزگار، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

به گزارش فارس، معاون اول رئیس جمهوری هم در پیامی درگذشت آیت الله «سید مجتبی رودباری» را تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال برای این عالم گرانقدر، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.

متن این پیام معاون اول رئیس‌جمهور به این شرح است:

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم وارسته آیت الله سید مجتبی رودباری موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این عالم و روحانی پرهیزکار از شاگردان مبرز عالمان بزرگ حوزه های علمیه نجف و قم همچون آیت الله العظمی بروجردی، آیت الله العظمی میرزا هاشم آملی، آیت الله خوئی، آیت الله العظمی حکیم و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود که عمر پربرکت خود را در راه فراگیری علم و دانش و همچنین تربیت شاگردان برجسته صرف کرد.

اینجانب این ضایعه را به حوزه‌های علمیه، علاقمندان و به ویژه بیت مکرم آن مرحوم و همچنین مردم  استان گیلان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای آن عالم پرهیزگار، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

همچنین سرتیپ پاسدار خلبان علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح نیز طی پیامی فقدان آیت الله سید مجتبی رودباری را تسلیت گفت.

متن پیام معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح به شرح ذیل است:

( إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ )

 ارتحال فقیه وارسته ، عالم مجاهد و روحانی فرزانه آیت الله سید مجتبی رودباری (ره) موجب تاثر و تاسف فراوان گردید.

بی شک  یاد، نام و مجاهدت های آن عالم جلیل القدر  که در زمره برجستگان روحانیت استان گیلان  عمر شریف و با برکت خود را صرف ترویج‌ و نشر معارف مکتب اهل بیت عصمت و طهارت کرد  برای همیشه در حافظه تاریخی ملت شریف ایران بویژه خطه پرافتخار  گیلان زنده و باقی الصالحات آن فقیه نیک نفس و خیراندیش خواهد بود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت این ضایعه مولمه به محضر حضرت ولی عصر ( عج ) و نایب بر حقش رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) ، جامعه روحانیت ، حوزه‌های علمیه و مردم شریف استان گیلان ؛ برای آن فقید سعید علو درجات و رحمت واسعه الهی و همنشینی با ابا عبدالله الحسین علیه  و برای بازماندگان و مصیبت دیدگان محترم صبر ، شکیبایی و ثبات قدم مسئلت می کنم.

حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس ستاد ائمه جمعه  کشور هم در پیامی  درگذشت حاج سیدمحمد فقیه نیریزی را تسلیت گفت.

متن پیام رئیس ستاد ائمه جمعه  کشور به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله واناالیه راجعون

با کمال تاسف خبر ارتحال عالم پارسا و مردمی و خدمتگزار آیت الله آقای حاج سیدمحمد فقیه نیریزی را دریافت کردم.

آن مرحوم بیش از نیم قرن در استان فارس و خطّه ی شهیدپرور نیریز، منشا آثار و خدمات فراوان علمی و معنوی و اجتماعی بودند.

مجاهدت بیش ازچهل ساله ی  ایشان در سنگر امامت جمعه شهرستان نیریز و نقش روشنگرانه شان در جایگاه نمایندگی مردم مومن و انقلابی استان فارس درمجلس خبرگان در  صیانت و پاسداری از نظام اسلامی ازحسنات ماندگار ایشان است.

اینجانب به نمایندگی از جانب ائمه محترم  جمعه  کشور فقدان تاسف بار این عالم فرزانه ومردمی را به مردم شریف
 استان فارس وشهرستان نیریز به ویژه روحانیت معظم و ائمه جمعه محترم خصوصا نماینده مکرم ولی فقیه دراستان و بالاخص به فرزندان و خانواده ارجمند آن عالم بزرگوار تسلیت و تعزیت عرض می کنم.

در این ماه معظم برای آن فقید سعید رحمت و رضوان الهی و علو درجات و برای خانواده و علاقمندان و شاگردان ایشان صبر و اجر را ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

به گزارش فارس، آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در پیامی درگذشت آیت‌الله فقیه نی‌ریزی نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت آیت الله آملی لاریجانی به این شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت آیت الله سید محمد فقیه نی‌ریزی، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان نی‌ریز، موجب تاسف و تاثر اینجانب گردید.

ایشان سالهای متمادی از عمرخویش را در سنگرهای مبارزه با حکومت طاغوت و حمایت از نهضت و خدمت به نظام اسلامی  سپری نمودند و خدمات شایانی از خود برجای گذاردند.

 این ضایعه مولمه را به محضر مقام معظم رهبری مدظله العالی، نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری، مردم شهیدپرور استان فارس و شهرستان نی‌ریز و خصوصاً اعضای محترم بیت و بازماندگان  تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.
 
صادق آملی لاریجانی
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول