اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

جامعه  /  انتظامی و حوادث

دوره آموزش سربازی چند روزه شد؟

مدت دوره آموزش سربازی در چند مقطع به دلیل شرایط کرونایی حاکم در کشور به سی روز تقلیل پیدا کرد اما یک سوال؛ حالا با بازگشت شرایط عادی به جامعه، این دوره چند روزه شده است؟

دوره آموزش سربازی چند روزه شد؟

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، دوره خدمت آموزش سربازی مهمترین دوره‌ای است که در پادگان‌های آموزشی و مراکز خدمت سربازی برگزار شده و هدف از آن ارائه آموزش‌هایی از قبیل اسلحه‌شناسی، تیراندازی، رژه ، مسیریابی در شب و روز و از همه مهمتر نظم پذیری است؛ اصول و قواعدی که یکی از بخش‌های خدمت نظام وظیفه را به خود اختصاص داده و همه مشمولان باید این دوره را بگذرانند؛ چه امریه داشته و چه عازم خدمت در پادگان باشند.

 اهمیت دوره آموزشی در میزان یادگیری سرباز با مفاهیم آموزش‌های نظامی است چراکه آموزش‌های تخصصی باعث می شود که آمادگی جسمی و روحی سرباز برای گذراندن دوره سربازی در مناطق مختلف بیشتر شده و سرباز در صحنه عملیاتی آمادگی کامل و لازم را داشته باشد.

اما مسأله مهم، در دو سال اخیر کاهش مدت دوره آموزش سربازی در چند مقطع به دلیل وضعیت کرونایی غالب در کشور و افزایش سویه‌های مختلف کرونایی بود که دوره آموزش سربازی را در مقاطعی به ۳۰ روز تقلیل داد.

پیگیری خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از مسوولان مربوطه درخصوص آخرین وضعیت دوره سربازی و تغییرات مدت آموزش، حاکی از آن است که با توجه به واکسیناسیون سراسری کرونا و بازگشت شرایط عادی به جامعه، مدت دوره آموزش سربازی به همان ۴۵ روز قبل از دوران کرونا بازگشته و در تمام مراکز آموزشی و پادگان‌های نیروهای مسلح اعم از انتظامی‌،ارتش، سپاه و وزارت دفاع بدون تغییر در حال اجرا است.

گفتنی است مخاطبان فارس من با درج پویشی با‌ موضوع«ترخیص‌سربازان‌مراکز‌نیروی‌انتظامی‌یایه‌خدمتی‌اسفندماه 1400» پیگیری این موضوع را از خبرگزاری فارس خواستار بودند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول