اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

جامعه  /  شهری

ساعت کاری مراکز معاینه فنی افزایش یافت

ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: از امروز 23 فروردین ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل به مدت یک ساعت افزایش و عموما مراکز تا ساعت 18 و واحد های سیار معاینه فنی تا ساعت 19 فعال خواهند بود.

ساعت کاری مراکز معاینه فنی  افزایش یافت

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: 
 به اطلاع شهروندان گرامی می رساند با عنایت به افزایش تقاضا و مراجعات به مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران در راستای مدیریت امور مشتریان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به مراجعه کنندگان از امروز 23 فروردین ماه ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل به مدت یک ساعت افزایش و عموما مراکز تا ساعت 18 و واحد های سیار معاینه فنی تا ساعت 19 فعال خواهند بود.

همچنین از روز شنبه مورخ 27 فروردین ماه شیفت کاری دو مرکز آبشناسان و الغدیر افزایش و این دو مرکز تا ساعت 22 ارائه خدمات خواهند داد. در ضمن شهروندان می توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

براساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف است لذا از شهروندان تقاضا می‌شود جهت توزیع مراجعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در ایام ابتدایی سال تنها خودروهایی که براساس ماه، چهارسال از تولید آن گذشته به مراکز مراجعه نمایند.برای نمونه در فروردین 1401 خودروهای تولید فروردین 1397 و ماقبل مشمول معاینه فنی بوده و در مهر ماه 1401 خودروهای تولید مهرماه 1397 و ماقبل مشمول معاینه فنی می‌شوند.

از شهروندان تقاضا می‌گردد جهت مدیریت زمان و به حداقل رسیدن زمان توقف و معطلی در مراکز معاینه فنی شهر تهران با مراجعه به سامانه مدت انتظار که در سایت ستاد معاینه فنی قابل دسترس است خلوت‌ترین مرکز را برای دریافت خدمات معاینه فنی انتخاب نمایند. در حال حاضر مراکز واقع در جنوب شهر تهران دارای ازدحام کمتر و ظرفیت خالی در سامانه نوبت دهی اینترنتی است. 

در مراکز معاینه فنی روزانه ظرفیت پذیرش حداقل  1000 دستگاه خودرو با تعیین وقت قبلی به صورت نوبت دهی اینترنتی پیش بینی گردیده است  که در حال حاضر 25 درصد از این ظرفیت ایجاد شده خالی است. جهت مدیریت زمان در این ایام از مراجعه کنندگان درخواست می شود  با استفاده از سامانه نوبت دهی اینترنتی که از طریق سایت ستاد معاینه فنی و یا سامانه تهران من در دسترس است با تعیین وقت قبلی به مراکز مراجعه کنند.

شایان ذکر است مسیر ورودی به مرکز معاینه فنی برای خودروهای دارای نوبت اینترنتی متفاوت بوده و این خودروها نیاز به ایستادن در صف خودروهای مربوط به  پذیرش معمولی را ندارند.

جهت کاهش معطلی و به حداقل رسیدن توقف در مراکز معاینه فنی از شهروندان تقاضا می‌شود پیش از مراجعه نسبت به کنترل قسمت هایی از خودرو که به صورت چشمی توسط راننده قابل بررسی است نظیر سلامت چراغ های اخطار، کمربند ایمنی، برف پاک کن و شیشه شور اقدام کنند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول