اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

یادداشت

روز قدس متعلق به چه کسانی است؟

انقلاب اسلامی سال‌هاست که طرحش را درخصوص حل مسئلۀ فلسطین بیان کرده است. برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند راه‌حل فلسطین در یک مسیر جنگی است اما طرح انقلاب اسلامی بسیار عقلانی، جهانی‌پسند و مترقی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیل خجسته در یادداشتی نوشت: روز قدس یک روز آرمانی است. این روز به چند گروه متعلق است:
1.  مردم‌سالاران که به حق انتخاب مردم معتقد هستند. انقلاب اسلامی سال‌هاست که طرحش را درخصوص حل مسئلۀ فلسطین بیان کرده است. برخلاف تصور خیلی‌ها که فکر می‌کنند راه‌حل فلسطین در یک مسیر جنگی است اما طرح انقلاب اسلامی بسیار عقلانی، جهانی‌پسند و مترقی است. رهبر انقلاب اسلامی به صراحت بیان کرد‌ه‌اند که «تنها راه حلّ مسألۀ فلسطین این است که مردم واقعی فلسطین -چه مسلمان، چه مسیحی، چه یهودی- رفراندوم کنند و تصمیم بگیرند که چه رژیمی بر کشورشان حاکم باشد.» 
2.  انسانی که ظلم برایش مهم است و در مقابلش می‌ایستد. سال‌هاست که سقف خانۀ عده‌ای از مردم را روی سرشان خراب کرده‌اند. سال‌هاست در ایست‌بازرسی‌های اعصاب‌خردکن زمان را ار فلسطینی‌ها گرفته‌اند. معروفست که فلسطینی‌ها نمی‌توانند روی زمان حساب کنند؛ چون هر بار ممکن است در مواجه با ایست بازرسی‌ها بی‌مورد گرفتار بشوند. خود این ترفندی است تا عطای زندگی در خانۀ خودشان را به لقایش بسپرند و از سرزمینشان خارج بشوند. 
3.   آنانی که وحدت جهان اسلام را امری استراتژیک می‌دانند. چه آن‌هایی که نگاه دیندارانه به آن دارند و چه آنانی که دنبال تنش صفر با همسایگان و منطقه‌ هستند تا منافع ملی‌ تامین شود. فلسطین بهترین عنصر وحدت‌ساز در منطقه است. فلسطین، آرمانی مشترک بین آحاد مردم منطقه از شیعه تا سنی و فرق اسلامی است. فلسطین ملت‌ها را برادرانه دوشادوش هم قرار می‌دهد. اینجاست که معلوم می‌شود چرا باید تکفیری‌ها ظهور کنند؟!  
4.  توجه به فلسطین امنیت ملی را بالا می‌برد. تمرکز بر فلسطین عمق استراتژیک مرز دفاعی ایران را بالا برده است. تشکیل دولت غاصب در این نقطه ژئوپلتیکی، با یک هدفِ بلند مدتِ استکباری به وجود آمد. اولا تجربۀ امپراطوری عثمانی برای استعمارگران بسیار گران درآمده بود. ثانیا به وجود آوردن این دولت در این نقطه حسّاس که تقریباً قلب دنیای اسلام و یک سه راهی بین آسیا و آفریقا و اروپا است - برای خاطر این بود که تداوم سلطه استعمارگرانِ آن روز - که در رأسشان دولت انگلیس بود - بر دنیای اسلام باقی بماند.
اشغالگرانی که شعارشان غصب «نیل تا فرات بود» و با انواع طرح‌هایی مثل «تغییر نقشۀ خاورمیانه» و «معاملۀ قرن» به دنبال فتح کامل این منطقه بودند امروز نه‌تنها از لبنان عقب‌نشینی کرده‌اند، نیروهای ایرانی را از سوریه مشرف بر خود می‌بینند، بلکه در داخل فلسطین از غزه، کرانۀ باختری احساس تهدید می‌کند و نمی‌تواند شرش را بر مردم ایران برساند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول