اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا

جامعه  /  شهری

ایجاد کادر تخصصی حسابرسی در شهرداری

مدیرکل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران گفت: ایجاد کادر تخصصی حسابرسی در شهرداری ضرورت دارد.

ایجاد کادر تخصصی حسابرسی در شهرداری

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، نخستین کارگاه آموزشی حسابرسان داخلی شهرداری تهران با هدف بروزرسانی دانش حسابرسی و آشنایی با دیدگاه های نوین و ایجاد ادبیات و گفتمان مشترک و وحدت رویه در این حوزه برگزار شد.

 ابراهیم باقی مدیرکل امور مجامع و حسابرسی در نخستین کارگاه آموزشی حسابرسان داخلی شهرداری که با حضور سعید ترک زاده دبیر و نیاب رییس هیات مدیره انجمن حسابرسان داخلی ایران، رضایی، مهر آمیز، عیش آبادی و گردانی از اساتید دانشگاهی این حوزه و تمامی حسابرسان شهرداری برگزار شد، ضمن اشاره به افول جایگاه حسابرسی در شهرداری، تصریح کرد: پس از آسیب شناسی های انجام شده در کمیته ای فنی به این نتیجه رسیدیم که حضور یک کادر تخصصی جهت به روز رسانی دانش و مهارت و تخصصی شدن امور حسابرسی در شهرداری الزامی است.

وی افزود: هدف از برگزاری این گارگاه، زمینه ای برای آشنایی حسابرسان داخلی شهرداری با دیدگاه های نوین این حوزه است و بایستی با استمرار و پویایی این جلسات آموزشی، با شاخص های تعریف شده در حوزه حسابرسی در این دوره از مدیریت شهری در مناطق، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری که در حال پیاده سازی است، آشنا شوند.

باقی در ادامه از کمبود نیروی حسابرس سخن گفت و افزود: با توجه به این کمبود نیروی متخصص، موضوع حسابرسان متناظر و استفاده از نیرو و استعداد بالقوه ای که در مناطق، سازمان ها و شرکت ها، مطرح شد تا باهمکاری و تعامل با این دوستان و همچنین استقرار نیروهای حسابرس در واحد های ستادی در صدد تقویت این حوزه برآییم.

وی همچنین به لزوم هوشمند سازی در حوزه حسابرسی پرداخت و بر سیستمی شدن تمامی امور مربوطه در آینده نزدیک، تاکید کرد.

مدیرکل امور مجامع و حسابرسی شهرداری تهران در خاتمه ضمن تاکید بر ارائه انتقادات و پیشنهادات شرکت کنندگان در کارگاه های آموزشی حسابرسی، گفت: استفاده از این نقطه نظرات، راه ما را برای رساندن امور حسابرسی شهرداری به جایگاه واقعی خود، روشن تر خواهد کرد.

گفتنی است این کارگاه در قالب دو پنل تخصصی برگزار شد. پنل تخصصی حسابرسی داخلی و پنل تخصصی مالی. در این کارگاه همچنین شرکت کنندگان به ارایه پرسش از اساتید پرداختند و سخنرانان نیز پاسخ های سوالات را ارایه کردند.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول