اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

دفاتر منطقه ای  /  آسیای مرکزی و روسیه

عزل و نصب برخی از مقامات ترکمنستان

رئیس جمهور ترکمنستان در نشست شورای امنیت این کشور برخی ازمقامات عالی رتبه را عزل و نصب کرد.

عزل و نصب برخی از مقامات ترکمنستان

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، در نشست شورای امنیت کشور که با حضور «سردار بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان و فرمانده عالی ارتش برگزار شد، نتایج فعالیت دستگاه‌های نظامی و انتظامی در 6 ماه سال جاری و وظایف آنها برای آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشیت رئیس جمهور ترکمنستان، «بگنچ گونداگایف» وزیر دفاع و دبیر شورای امنیت دولتی ترکمنستان و «قربان مراد آنایف» وزیر امنیت ملی را به دلیل عدم انجام صحیح وظایف رسمی توبیخ کرد.

وی همچنین «بیک مراد بیک مراداف» معاون دادستان کل و مشاور ارشد دادگستری را برکنار و «سردار مالک قولویچ » را که تا آن لحظه به عنوان دادستان شهر عشق آباد خدمت می‌کرد، به این سمت منصوب کرد.

بردی محمداف در این نشست تاکید کرد که این تصمیم در توافق با مجلس اعلای پارلمان ترکمنستان اتخاذ شده است.

 فرمانده کل نیروی مسلح ترکمنستان خطاب به اعضای شورای امنیت کشور تاکید کردند که «عشق‌آباد» مستقل به وضعیت بی‌طرفی پایبند بوده و روابط دوستی و حسن همجواری را با دولت‌ها و مردم جهان به طور پیوسته حفظ می‌کند. 

وی تاکید کرد: بر اساس اصول دکترین نظامی که ماهیت کاملاً دفاعی دارد، ساختار نظامی و نهادهای مجری قانون به طور سیستماتیک بهبود می‌یابد و توان دفاعی کشور تقویت می‌شود. 

بردی محمداف با بیان اینکه دولت در این راستا اقدامات خود را ادامه خواهد داد، گفت: حل مسائل اجتماعی نیز در اولویت قرار دارد و در درجه اول رسیدگی به سربازان و خانواده‌های آنان است.

سپس سران سازمان‌های مجری قانون گزارش‌های خود را ارائه دادند.

در ادامه رئیس جمهور ترکمنستان توجه «خیدیروف» وزیر کشور را به موضوعات بهبود عملکرد بخش‌های ساختاری این اداره جلب کرد.

همچنین وی در مورد فعالیت سرویس مرزی ایالتی تاکید کرد که مرز دولتی کشور بی طرف و مستقلی چون ترکمنستان باید به مرز دوستی تبدیل شود. 

در عین حال تاکید شد که باید اصول روابط بین الملل مدرن را با در نظر گرفتن بهترین شیوه‌ها در این زمینه مد نظر قرار داد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین به «مسقط خدا قولیف» رئیس گمرکات دولتی تأکید کرد که در زمینه افزایش اهمیت کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت، اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است و باید در جهت افزایش صادرات ادامه داده شود.

بردی محمداف توجه «آتاگارایف»، رئیس اداره مهاجرت دولتی را بر جنبه‌های کلیدی فعالیت‌های آتی متمرکز کرد.

وی اذعان کرد: همانطور که اشاره شد، در حال حاضر محدودیت‌های قبلی برای خروج و ورود اتباع به کشورهای خارجی به تدریج برداشته می‌شود و باید وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

در این جلسه رئیس جمهور ترکمنستان، برنامه‌های توسعه نیروهای نظامی و انتظامی ترکمنستان برای سال‌های 2022 تا 2028 با هدف تقویت صلح و ثبات در کشور را امضا کرد.

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    بازار globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول