اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

فرهنگ  /  مسجد و هیئت

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۷۵۰۰ نقطه کشور/ عزاداری مادرانه برای نوزاد کربلا

مراسم شیرخوارگان حسینی امروز جمعه 14 مردادماه همزمان با نخستین روز جمعه ماه محرم همچون هرساله در 7500 نقطه کشور و 45 کشور جهان برگزار شد و مادران کودکان خود را نذر حضرت علی اصغر(ع) کردند.

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در ۷۵۰۰ نقطه کشور/ عزاداری مادرانه برای نوزاد کربلا

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، همچون رسم هرساله در اولین روز جمعه ماه محرم، مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور و نقاط مختلفی از جهان همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه، افغانستان و... برگزار شد و مادران نوزادان شیرخواره خود را نذر قیام امام زمان(عج) کردند.

برگزاری شیرخوارگان از سال ۱۳۸۳

این همایش از سال ۱۳۸۳ در تهران آغاز و به مرور در سایر شهرها گسترش یافت. برای برگزاری این مراسم مجمع جهانی حضرت علی‌ اصغر تشکیل شد. از سال ۱۳۹۰ این همایش در بسیاری از روستاها، شهرهای ایران و کشورهای دیگر گسترش یافت. در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و کودکان خود را نذر علی اصغر امام حسین (ع) می‌کنند.

کارگاه دوخت لباس برای مراسم شیرخوارگان

برای برگزاری این مراسم هرساله از سوی مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) کارگاه دوخت لباس برای این مراسم برپا می‌شود و مادرانی حضور پیدا کرده و لباس می‌دوزند تا به سراسر جهان برای برگزاری این مراسم ارسال شود. در آستانه بیستمین سال برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم، کارگاه آماده‌سازی لباس‌های شیرخوارگان برای ارسال لباس به ۴۵ کشور برگزارکننده این مراسم برپا شد.

فرزندم را نذر قیام امام زمان می‌کنم

هدف از برگزاری این همایش ابلاغ این پیام است: بای ذنب قتلت؟ ما با معرفی مظلومیت حضرت علی اصغر به دنیا به همگان تصریح می‌کنیم که هدف سیدالشهدا بیداری امت اسلامی بود نه حکومت. نذرنامه‌ای برای این مراسم تهیه شده است که هرساله توسط مادران خوانده می‌شود که در متن این نذرنامه آمده است: «یا صاحب ‌الزمان (عج)، فرزندم را نذر یاری قیام تو می‌کنم که او را برای ظهور نزدیکت برگزینی و حفظ کنی، یا مسیح حسین، یا علی اصغر،‌ ادرکنی»

برگزاری مراسم در  ۷۵۰۰ نقطه ایران

امروز جمعه ۱۴ مردادماه مصادف با اولین جمعه ماه محرم است که پس از دوسال که کرونا این مراسم را با محدودیت‌هایی مواجه کرده بود، در سراسر کشور و ۷۵۰۰ نقطه مراسم شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و نوزادان شیرخوار برگزار شد. در تهران مراسم مرکزی شیرخوارگان عاشورایی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد. در این مراسم حجت‌الاسلام مسعود عالی سخنرانی و میثم مطیعی مرثیه‌خوانی کردند.

سند مظلومیت و حقانیت امام حسین(ع) در روز عاشورا

حجت‌الاسلام مسعود عالی سخنرانی مذهبی در این مراسم اظهارداشت: حضرت علی اصغر(ع) نماد حقانیت سیدالشهدا در روز عاشوراست که باوجود او هیچ کس در عالم نمی‌تواند بگوید که در عاشورا حق با یزیدیان بود زیرا می‌گویند پس چرا به بچه‌ شش ماهه رحم نکردند.

چرا مراسم شیرخوارگان در لندن ممنوع است؟

وی ادامه داد: در حسینیه اعظم لندن قمه‌زنی را اجازه می‌دهند زیرا آن وهن و تخریب شیعه است و شیعه انگلیسی به راحتی آنجا قمه‌زنی می‌کنند اما مراسم شیرخوارگان حسینی ممنوع است زیرا این مراسم سند حقانیت امام حسین(ع) است.

 

فیلمی از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در امام رضا(ع)

برگزاری مراسم شیرخوارگان در حرم امام رضا(ع)

هر سال در نخستین جمعه ماه محرم به یاد سرباز کوچک میدان کربلا همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود تا مادران و نوزادان شیرخوار در غم نوزاد شش ماهه امام حسین (ع) همنوا با رباب لالایی سر دهند و بار دیگر تصویری از صحنه کربلا را ترسیم کنند.

امروز نیز مادران مشهدی در چهاردهمین روز از مرداد ماه همزمان با سراسر کشور با خواندن لالایی برای شهید خردسال دشت کربلا حضرت علی اصغر (ع) یاد دردانه سرور و سالار شهیدان را گرامی داشتند.

در این مراسم  که در رواق امام خمینی و با عنوان محفل فرزندان عاشورایی ایران برگزار شد، ذاکران و مرثیه سرایان اهل بیت(ع) در سوگ طفل شیرخوار سیدالشهدا (ع) مرثیه سرایی کردند.

 

همخوانی مادران در عزای شش ماهه دشت کربلا در حرم امام رضا(ع)

مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم حضرت معصومه(س)

همایش شیرخوارگان حسینی، همزمان با نخستین جمعه ماه محرم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد و مادران به همراه نوزادان خود در مصائب سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

در این مراسم حجت‌الاسلام ضیایی و عباس حیدرزاده و سید علی حسینی‌نژاد مرثیه‌خوانی کردند.

برگزاری مراسم در مسجد مقدس جمکران

در مسجد مقدس جمکران هم مراسم شیرخوارگان حسینی با سخنرانی حجت الاسلام تراشیون بعد از برگزاری مراسم قرائت دعای ندبه برگزار شد. منتظران ظهور که صبح جمعه در این میعادگاه ظهور برای قرائت دعای ندبه حضور پیدا کرده بودند، به همراهان مادران و نوزادان به مرثیه‌خوانی و عزاداری برای طفل شش ماهه امام حسین(ع) پرداختند.

امسال مراسم شیرخوارگان حسینی همزمان با روز هفتم محرم شده است که در هیأت‌های حسینی در شب و روز هفتم محرم نیز در مجالس به عزاداری برای حضرت علی‌اصغر(ع) پرداختند.

مداحی آهنگران در مراسم شیرخوارگان حسینی اهواز

مراسم شیرخوارگان حسینی در خوزستان، در ۲۸ شهرستان و دو بخش مرکزی دزفول و بندر امام برگزار شد. این مراسم به دو زبان فارسی و عربی برگزار شد. با احتساب مراسم مناطق عرب‌زبان، این مراسم در ۵۰ نقطه استان برگزار شد.

مراسم مرکزی اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد که در آن با حضور مادران و نوزادان، حجت‌الاسلام امین میرعلایی سخنرانی و صادق آهنگران مرثیه‌خوانی کرد.

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در گنبدکاووس

اجتماع بزرگ شیرخوارگان حسینی در امامزاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس هم برگزار شد . حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم اظهار کرد: بالاترین بخشندگی یک انسان در فدا کردن فرزندنش در راه خدا بوده و امروز مادران با فرزندان شیرخواره در آغوش خود کمال بخشندگی را ادا کرده و به ندای قیام امام حسین(ع) لبیک گفتند.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود برای سالخوردگان نیز اجتماع و همایش بزرگی مانند اجتماع بزرگ شیرخوارگان برگزار شده تا آنها نیز ارادت خود را به امام حسین(ع) ابراز کنند.

همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی گرگان

همایش شیرخوارگان حسینی صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۱۹ بقعه و امامزاده استان گلستان برگزار شد. مراسم متمرکز همایش شیرخوارگان حسینی در شهرستان گرگان با سخنرانی حجت‌الاسلام سعید برقرار و مرثیه‌سرایی ‌مجید لکزائی در مصلی وحدت این شهرستان برگزار شد.

 

مراسم شیرخوارگان در گرگان

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در گذر چهارباغ اصفهان

مراسم جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با هفتم محرم صبح امروز با حضور مادران اصفهانی و کودکان خردسالشان در گذر چهارباغ برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی امام جمعه موقت اصفهان و عضو مجلس خبرگان رهبری به ذکر مناقب اهل بیت پرداخت و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در وصف مصائب سیدالشهدا(ع) مداحی کردند.

در این مراسم پیکر مطهر یکی از شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس نیز بر دستان مردم تشییع شد.

 

مراسم شیرخوارگان حسینی در اصفهان

انتهای پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    بازار globe
    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول