اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

اقتصادی  /  تعاون و اشتغال

معاون وزیر کار: 31600 فرصت شغلی در هفت ماه ‌در بخش تعاون ایجاد شد

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف‌گذاری ایجاد اشتغال در سال 1401 نسبت به سال قبل به دو برابر یعنی 45 هزار فرصت شغلی افزایش یافت و در هفت ماه از سال جاری 31 هزار و 602 فرصت شغلی محقق شد.

معاون وزیر کار: 31600 فرصت شغلی در هفت ماه ‌در بخش تعاون ایجاد شد

مهدی مسکنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد سهم بخش تعاون در اشتغال پایدار و موثر، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 100 هزار شرکت تعاونی فعال در سطح کشور فعالیت دارند که برای بیش از 1.9 میلیون نفر در کشور فرصت شغلی به وجود آورده است.

وی در مورد کارهای انجام شده در بخش تعاون،‌ گفت: در طول دولت سیزدهم در سه نوبت (در هفته‌های تعاون دو سال اخیر و دهه فجر1400) در مجموع 827 طرح تعاونی با اشتغال 25 هزار و 776 نفر و سرمایه‌گذاری 1030 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

‌معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در مورد اشتغال ایجاد شده توسط تعاونی‌ها در سال قبل بیان کرد: در سال 1400 هدف‌گذاری برای ایجاد 23 هزار فرصت شغلی حاصل از اجرا و تشکیل شرکت‌های تعاونی پیش بینی شده بود که بیش از 53 هزار فرصت شغلی محقق شد.

* هدف‌گذاری‌ اشتغال در سال جاری نسبت به سال قبل به 45 هزار فرصت شغلی افزایش یافت

مسکنی در مورد اهداف اشتغال توسط تعاونی‌ها در سال جاری نیز اعلام کرد: هدف‌گذاری ایجاد اشتغال در سال 1401 نسبت به سال قبل به دو برابر یعنی 45 هزار فرصت شغلی افزایش یافت که در هفت ماه از سال جاری حدود 31 هزار و 602 فرصت شغلی محقق شد و پیش بینی می‌شود، با اقدامات و منابع تامین شده برای تعاونی‌ها هدف ایجاد اشتغال در سال جاری دو برابر هدف تعیین شده‌ محقق شود.

وی اضافه کرد: در سال 1401 بیش از 56 درصد فرصت‌های شغلی ایجاد شده توسط تعاونی‌ها در بخش تولید بوده و مابقی فرصت‌های شغلی ایجاد شده توسط تعاونی‌ها 7 درصد در بخش خدمات و 37 درصد بخش تعاونی‌های توزیعی (مسکن و مصرف و تعاونی اعتبار و..) بوده است.


اشتغال تعاونی

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول