اخبار فارس من فارس TV افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

کی‌روش: باید بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم/ برای ولز سورپرایز داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: جام جهانی برای ما از دیدار مقابل ولز آغاز می شود، و قطعا برای این تیم سورپرایز داریم.

کی‌روش: باید بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم/ برای ولز سورپرایز داریم

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از قطر، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پیش از دیدار مقابل ولز در چارچوب مرحله گروهی جام جهانی 2022 اظهار داشت: ابتدا به همه حاضران خوش‌آمد می گویم. بار دیگر افتخار می کنم در جمع شما به ویژه یک روز قبل از بازی با ولز که مدت هاست پس از ۶۴ سال اینجا هستند خوشامد می گوییم. برای ما یک فرصت است که فردا بخشی از نمایش زیبای فوتبال را اجرا می‌کنیم و رویای خودمان را محقق کنیم. ولی برای ما بازی اصلی فردا است. ۶ امتیاز مانده است و کار ما همین است. هدف ما صعود است. به مخص اینکه بازی شروع می شود افکارمان هم صفر می شود تا ببریم.

*بیرانوند فردا مقابل ولز بازی نخواهد کرد

کی روش درباره آخرین وضعیت علیرضا بیرانوند برای بازی فردا گفت: پا با وضعیت دروازه بانان شروع می کنیم. تست های مختلفی را انجام داد. البته تردیدی نیست مشکلات جدی پیش آمده بود اما همه امور انجام شده است اما به واسطه اینکه اتفاقی که برایش افتاد که به صدمه مغزی  همراه بود باید به پروتکل احترام بگذاریم و نمی توانیم از او استفاده کنیم. بنابراین فردا بازی نخواهد کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: به جای بیرانوند فرد دیگری بازی می کند. او خیلی قوی است و او می تواند تیم را کمک کند. من خوشحالم که به ریشه های خودمان برگشتیم و موردی نیست.

*هر سوالی می خواهید بپرسید اما به جواب های ما احترام بگذارید

وی در مورد سوالات سیاسی خبرنگاران خارجی، گفت: رسانه‌های حق دارند سوالات خودشان را بپرسند و ما هم حق داریم جواب صحیح بدهیم. باید برای یکدیگر احترام قائل شویم. می‌توانید هرچه می‌خواهید بپرسید اما برایمان بسیار مهم است به جوابی که می‌دهیم احترام بگذارند.

کی‌روش گفت: نباید این موضوع مانع برگزاری بازی ما در حال حاضر شود. این موضوع به ما بر نمی‌گردد. به رئیس فیفا و اخلاق بازی بر می‌گردد. هیچ مشکلی وجود ندارد که رسانه‌های بین المللی بیایند و سوالاتی مطرح کنند. آزادی مطبوعات را داریم و ما هم آزادیم که جواب بدهیم.

*باید باهم یادبگیریم و بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چه صحبتی درباره شکست مقابل انگلیس دارد، عنوان کرد: آن بازی تمام شده است. باید با هم یاد بگیریم و بیاموزیم تا قدرتمندتر شویم. باید کیفیت، انرژی و علاقه بسیار زیادی برای بازی بعدی داشته باشیم. این بخشی از زندگی ما است. وظیفه‌مان است که بازی کنیم. این شانس بزرگی برای ما است که فردا مقابل تیمی با بازیکنان بسیار عالی بازی می‌کنیم. کاپیتان ولز بازیکن بسیار خوبی است. این تیم روحیه بسیار خوبی دارد.

*بازیکنان تیم ملی خیلی آماده هستند

وی افزود: با علاقه و سرسختی می‌خواهند بازی کنند. هواداران خوبی هم دارند. باید عزم بهتری داشته باشیم تا به شرایط خوب خودمان برگردیم. می‌خواهیم تفریح و سرگرمی داشته باشیم و از فوتبال لذت ببریم. احساس می‌کنیم همیشه رسیدن به راه درست وجود دارد. بازیکنان ما خیلی آماده هستند و همه آمادگی دارند از بازی فردا لذت ببریند.

* گرت بیل یک رهبر درون زمین است

کی‌روش در مورد گرت بیل گفت: او نه تنها بهترین بازیکن ولز است بلکه از نظر کاراکتر و شخصیت مانند یک رهبر در زمین فوتبال است. ثبات و مدیریت تیم به بیل بستگی دارد. علیرغم اینکه با او کارنکردم و می‌خواستیم او را به منچستر ببریم اما وضعیتش گویا است. نشان داده چه بازیکنی است. وجهه او باعث می‌شود تیمش نشان دهد چه کاراکتری دارد. اخلاقیات بازی‌اش به شکلی است که علاقه و تداوم زیادی در وجودش است. بازیکنان ولز در تمام دقایق بازی با دل و جان بازی می‌کنند. ما هم آماده هستیم تا بازی را که می‌خواهیم، نشان بدهیم. امیدواریم بتوانیم این کار را انجام بدهیم.

*تیم هایی عالی هستند که می بازند و باز می‌گردند

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به اینکه فکر می کند نتیجه بازی فردا پیروزی باشد که مردم را خوشحال کند گفت: ابتدا باید درباره ولز صحبت کنیم. فکر نمی کنم ابتدا درباره ایران صحبت کنیم ما برای بازی بعدی فکر کنیم و ولز هم مثل ما همین کار را می کند. ما بیشتر از گل هایی که سه سال پیش خوردیم گل دریافت کردیم. ما به اندازه آنها خوب نبودیم و از بازی با انگلیس خیلی چیزها یاد گرفتیم. تیم های خوب تیم های مشخصی هستند اما تیم های عالی کسانی هستند که می بازند و باز بر می گردند‌ هیج تیمی بی عیب و نقص نیست‌. آنجه مهم است روز بعد از هر بازی است و ما الان دیگر خیلی هیجان زده هستیم تا مقابل ولز بازی کنیم. شخصیت های زیادی در تیم خودشان دارند. این بازی مثل یک مهمانی فوتبالی است. آنها هوادارانی به اسم دیوار قرمز دارند که جو خیلی زیبایی رقم می زنند. من خیلی اطمینان خاطر دارم بازیکنان ما با همان شخصیت بازی خواهند کرد که انتظار داریم. آنها روحیه جنگنده دارند.

*بازی مقابل انگلیس اصلا فوتبال نبود/ جام جهانی برای ما از بازی با ولز آغاز می شود

وی افزود: بازی اول با انگلیس اصلا فوتبال نیبد. به دلیل مسائل زیادی که وجود داشت اصلا ورزشی  نبود فوتبال نبود. جام جهانی برای ما از بازی با ولز شروع می شود‌ ما اینجا به خاطر مردم خودمان اینجاییم و هستیم تا دل آنها را شاد کنی. بهترین عملکرد را مقابل ولز و آمریکا خواهیم داشت.

*برای ولز سورپرایز داریم

کی روش  درباره سابقه مربیگری و هدایت بازیکنان بزرگ دنیا درباره حضور گرت بیل در تیم ملی ولز گفت: او فوق العاده است. او رهبر بزرگی است و ثبات تیم ملی ولز به بیل بستگی دارد. من با او کار نکردم اما او نابغه است و با هوش بالای خود همه چیز را رهبری می کند‌ او تصویری از وجهه تیم ملی ولز است. او روحیه تیمی را نشان می دهد و ما بایستی متوجه این موضوع باشیم. در کار تیمی ولز علاقه وجود دارد. برای ولز مهم نیست دقیقه اول یا نود است بلکه آنها فقط بازی را انجام می دهند. می خواهیم فوتبال بازی کنیم. برای آنها سورپرایز داریم.

* در همه جای دنیا مسائلی وجود دارد

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه چگونه مردم و فرهنگ ایران را به دنیا معرفی می‌کند، اظهار داشت: ایرانی‌ها برای 3هزار سال تاریخ احترام قائل می‌شوند. به شیراز و اماکنی مانند پرسپولیس و ... رفته‌ام. این اماکن نشان می‌دهند ایران فرهنگ و تاریخ دارد. جاهای زیادی سفر کرده‌ام. مردم ایران با فوتبال می‌خندند و گریه می‌کنند و فوتبال را خیلی دوست دارند. آن‌ها کودکان خود را به مدرسه می‌برند. ایران کشوری است که مردمش تعلیم و تربیت دیده‌اند.

*بگذارید بازیکنان ایران فوتبال بازی کنند

وی افزود: این روزها سوالات زیادی می‌پرسند ولی این را باید از کشورهای مختلف سوال کنند. در همه جای دنیا چنین مسائلی وجود دارد. مردم ایران تحصیلکرده و با شخصیت هستند. آن‌ها کار می‌کنند و دوست دارند از تماشای فوتبال لذت ببرند. آن‌ها نباید تنها کسانی باشند که جوابگوی مسائل انسانی در دنیا باشند. به هر حال من برای بازی با ولز هیجان زده هستم و می خواهم آن‌ها به فوتبال برگردند. بگذارید بازیکنان ایران بازی کنند. چیزی که آن‌ها می خواهند بازی کردن است. مثل ملی پوشان انگلیس که برای مردم آن کشور بازی می‌کنند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول