اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

دوره «مدرسه رشد» اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می‌شود/کولانی: این دوره در راستای پیام رهبر انقلاب است

دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان در نشستی در خبرگزاری فارس از برگزاری دوره مدرسه رشد به همت این اتحادیه و با همکاری دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر دادند.

دوره «مدرسه رشد» اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می‌شود/کولانی: این دوره در راستای پیام رهبر انقلاب است

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، نشست خبری دوره مطالعاتی، مبنایی و معارف انقلاب اسلامی تحت عنوان «مدرسه رشد» با حضور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، دبیر واحد آموزش و دبیر واحد روابط عمومی این اتحادیه در خبرگزاری فارس برگزار شد.

دوره مدرسه رشد به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و با همکاری دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.

این دوره در راستای پیام مهم رهبر انقلاب به همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و خطاب به تشکل‌های دانشجویی برگزار می شود. رهبر انقلاب در این پیام فرموده بودند: اولا به آن‌ها سلام برسانید ثانیا بگویید امروز بیشتر از همیشه کشور به عنصر مومن حزب اللهی نیاز دارد و هر چه می‌توانند بر روی مبانی پافشاری کنند.

 

 

امیر محمد کولانی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در این نشست گفت: اگر تشکیلات را به عنوان یک جسم در نظر بگیریم، روح تشکیلات مبانی معرفت است که باید روی آن کار کنیم، جامعه اسلامی دانشجویان نیز از بدو تاسیس بر روی مبانی انقلاب اسلامی کار ویژه ای انجام می داد و با کارهایی که بقیه اتحادیه ها انجام می دادند متفاوت بود.

دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: تقریبا از دو سال پیش و پس از پیام رهبر معظم انقلاب تصمیم بر این شد که تمرکز اتحادیه بر روی تقویت مبانی قرار بگیرد و دوره های آموزشی را برنامه ریزی و اجرا کردیم.

 

 

کادر سازی برای انقلاب اسلامی از دوره های تشکیلاتی بیرون می آید

وی افزود: به اعتقاد ما کادر سازی برای انقلاب اسلامی از دل دوره های تشکیلاتی بیرون می آید و باید زمینه را برای تربیت  نیروهای جوان حزب اللهی فراهم کنیم.

کولانی ادامه داد: این دوره با حضور اساتید دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود و تمرکز بر کادر سازی و نیروسازی است.

وی افزود: اگر قرار است تشکل های دانشجویی کاری انجام دهند باید بر پایاه تقویت مبانی معرفی انجام شود.

سعید کرمی دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و مسئول برگزاری این دوره گفت: با توجه به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجمع سی سالگی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مبنی براینکه امروز بیشتر از همیشه کشور به عنصر مومن حزب اللهی نیاز دارد و هر چه می توانید بر روی مبانی پافشاری کنند ما نیز بر آن شدیم تا دوره مطالعاتی، مبنایی و معارف انقلاب اسلامی تحت عنوان «مدرسه رشد» را برگزار کنیم و  برگزاری دوره در راستای پیام مهم سال 98 رهبر انقلاب است.

هدف مدرسه رشد ارتقای نظام دانایی و سطح اعتقادی اعضای دفاتر است

وی افزود: هدف این دوره ارتقای نظام دانایی و سطح اعتقادی اعضای دفاتر سراسر کشور بوده و  برای سومین بار بصورت هدفمند برگزار می شود. اصول پایه های آموزشی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بر پایه مبانی شهید مطهری و آموزش های تشکیلاتی شهید بهشتی بوده که از گذشته در جاد تعریف شده است.

مسئول برگزاری این دوره گفت: مهم ترین مسئله ای که در بین دانشجویان انقلابی به عنوان حلقه مفقوده است، دال مرکزی انقلاب اسلامی و گوهر وجود آن است چنان که از یاد بردیم با چه اهدافی انقلاب کردیم.

کرمی ادامه داد: شاید بعضی وقت ها این تصور بوجود بیاید که اگر چند سخنرانی از رهبر انقلاب می‌شنویم پس الزاما از ایشان شناخت درستی داریم، حال سوالی که پیش میاد این است که در شلوغی های زمانه و مسائل متعدد این است که روزانه چقدر روی بنیان‌های فکری کار می‌کنیم  و چقدر با سنجه رهبری خودمان را تطبیق می‌دهیم؟

 

 

وی افزود: این دوره باعث می شود تا درک درست تری از جامعه داشته باشیم. امام خمینی ره کتابی دارند تحت عنوان شرح دعای سحر، اولین کتابی است که امام نوشتند و مربوط به۲۷ سالگی ایشان است، کتابی سرشار از مضامین عرفانی و اخلاقی بوده و اگر این کتاب را مطالعه کنیم و یک همزادپنداری و مقایسه بین خودمان و ایشان داشته باشیم فاصله خودمان را با امام متوجه می‌شویم.

بهترین راه شناخت اهداف انقلاب اسلامی مطالعه آثار مقام معظم رهبری است

کرمی ادامه داد: لذا نیازمندیم تا توجه بیشتری به اصول و مبانی که رهبر معظم انقلاب به اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان فرمودند بپردازیم.  بهترین راه شناخت اهداف انقلاب اسلامی مطالعه آثار مقام معظم رهبری است که در آن به نکاتی چون توحید، عدالت، امامت و ولایت، کرامت و ارزش انسان، استقلال سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، استکبار ستیزی و وحدت ملی  پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پیش دوره در قالب سه نشست تخصصی با هدف مسئله شناخت، حلقه مفقوده و جایگاه مبانی و همچنین شناسایی، معرفی و تبیین بهترین لنگرگاه فکری پرداخته خواهد شد.

مسئول برگزاری دوره با اشاره به سطوح مختلف برگزاری این دوره گفت: در سطح اول در قالب 5 سرفصل که شامل مبانی قرآنی انقلاب اسلامی، سیره سیاسی مبارزاتی ائمه اطهار، آشنایی با اندیشه امام خمینی ، طرحی از اندیشه رهبر انقلاب و انقلابی گری که از منابع آن می توان به کتاب هایی چون خون دلی که لعل شد، طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، همرزمان حسین، از نیمه خرداد و انقلاب چیست، انقلابی کیست اشاره نمود و در بازه 64 ساعت به صورت کارگاه محور و کوتاه مدت همراه با پیوست تشکیلاتی برگزار می شود.

 به دنبال ایجاد چرخه رشد نخبگانی و کادرسازی برای انقلاب هستیم

کرمی گفت:‌ در این دوره به دنبال ایجاد چرخه رشد نخبگانی و کادرسازی برای انقلاب اسلامی در جهت تحقق اهداف و چشم انداز اتحادیه جاد هستیم ودوره مذکور در چند سطح  پیش دوره - سطح یک و پایه – سطح دو و تخصصی – سطح سوم و تربیت مربی و مدرس خواهد بود تا دانشجویان علاوه بر رشد فردی بتوانند به واسطه گذراندن دوره های فوق در سطح کلان و خرد در گستره دفاتر این اتحادیه به عنوان سفیران آموزش و مدرسین اندیشه فکری، اعتقادی و سیاسی امامین انقلاب و اساتید فکر قرار گیرند.

دبیر واحد آموزش اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان گفت: در سطح دوم و تخصصی در 5 سرفصل اصلی به صورت نقطه ای و تخصصی ورود کرده که می توان به  زن و خانواده، اقتصاد، سیاست، فلسفه و مسائل اعتقادی اشاره کرد. بر این اساس معتقدیم با کاوش در منظومه فکری امامین انقلاب در راستای تبیین و شناساندن معارف انقلاب اسلامی شاهد شکل دهی نهضتی معرفتی و تبیینی به صورت فراگیر در حوزه های مختلف و جریان ساز باشیم.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

  پر بحث ترین ها

   بیشترین اشتراک

    اخبار کسب و کار تریبون
    همراه اول