اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

اقتصادی  /  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

فارس من| فرصتی دوباره برای ثبت نام خودروهای داخلی و وکالتی کردن حساب فراهم می شود

سخنگوی وزارت صمت گفت: فرصت افتتاح و وکالتی کردن حساب برای ثبت نام در «طرح یکپارچه عرضه خودرو» به پایان رسیده اما با توجه به عرضه نوبت دوم خودروهای داخلی در اواخر بهار فرصت ثبت نام یکبار دیگر برای متقاضیان خرید خودرو فراهم می شود.

فارس من| فرصتی دوباره برای ثبت نام خودروهای داخلی و وکالتی کردن حساب فراهم می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویش هایی با عناوین «درخواست  ایجاد فرصتی دوباره برای ثبت حساب وکالتی»، «ایجاد فرصتی دوباره برای جاماندگان از افتتاح حساب وکالتی ثبت نام خودرو»، «مطالبه فرصت مجدد درخصوص تبدیل حساب های وکالتی»، «چاره ای برای وکالتی کردن حساب جاماندگان بیندیشید» درخواست کردند تا فرصتی دوباره ایجاد شود تا کسانی که موفق به وکالتی کردن حساب های خود به نام سازمان حمایت نشده اند فرصت یابند تا این کار را انجام دهند و نسبت به ثبت نام برای خرید خودرو از طریق طرح یکپارچه عرضه خودرو اقدام کنند. 

این درخواست در حالی است که در حال حاضر مهلت ثبت نام برای خرید خودرو از طریق  «طرح یکپارچه عرضه خودرو» به پایان رسیده است و وزارت صمت نیز اعلام کرده است  نوبت دوم عرضه خودرو از طریق  «طرح عرضه یکپارچه خودرو» در اواخر بهار  است بنابراین قطعا در همان ایام مهلت افتتاح حساب و وکالتی کردن آن برای خریداران خودرو فراهم می شود و جاماندگان از افتتاح حساب و به عبارتی ثبت نام در طرح «یکپارچه عرضه خودرو» فرصت خواهند یافت تا برای خرید خودرو اقدام کنند. 

* نوبت دوم عرضه خودروهای داخلی در پایان بهار 1402

با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی خبرگزاری فارس در ارتباط با درخواست مردمی برای تمدید مهلت  افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام برای خرید خودروهای داخلی امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت به خبرنگار فارس، گفت: همان طور که قبلا نیز اعلام شده است بعد از پایان فرآیند ثبت نام و انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه و بررسی لیست انتظار و تقاضا برای عرضه خودرو داخلی در پایان بهار امسال برای نوبت دوم عرضه خواهیم داشت.

وی افزود: بنابراین جاماندگان از خرید به هر دلیلی و همچنین متقاضیان جدید خرید خودروهای داخلی می توانند در نوبت دوم نسبت به ثبت نام برای خرید خودروهای داخلی اقدام کنند. 

وزارت صنعت، معدن و تجارت در اواخر اسفند ماه 1401 طرحی را برای عرضه گسترده های خودروهای داخلی بدون قرعه کشی با عنوان «طرح یکپارچه عرضه خودرو» اجرایی کرد که براساس این طرح  متقاضیان خرید خودروهای داخلی از تاریخ 20 تا 23 اسفند 1401 فرصت داشتند تا با افتتاح حساب وکالتی به مبلغ 100 میلیون تومان به نام سازمان حمایت از تاریخ 26 تا 29 اسفند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام و انتخاب خودروهای درخواستی خود اقدام کنند. 

مهلت ثبت نام در روزهای 7 و 8 فروردین 1402 نیز تمدید شد و با توجه به اینکه برخی بانک ها اسامی  لیست افرادی که در مهلت مقرر (20 تا 23 اسفند 1401) حساب وکالتی به نام سازمان حمایت ایجاد کرده اند را اعلام نکرده اند، مقرر شد در روزهای 16 تا 18 فروردین سامانه فقط برای ثبت نام این متقاضیان باز شود. 

گفتنی است با توجه به اعلام جدید قیمت های خودرو در سال جاری و افزایش قیمت خودرو مقرر شده تا فرصتی به ثبت نام کنندگان خرید خودرو در طرح مذکور داده شود تا در صورت تمایل نسبت به تغییر نوع خودروهای انتخابی اقدام کنند. 

پایان پیام/ 

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول