اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

اقتصادی  /  بازار

پیشگامان؛ ارائه دهنده خدمات شتاب دهی

با افزایش استارتاپ‌ها در سال‌های اخیر، شرکت‌هایی تاسیس شده‌اند که هدفشان کمک به استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و نوپاست.

پیشگامان؛ ارائه دهنده خدمات شتاب دهی

این کمک بسته به نیاز استارتاپ ممکن است جذب حمایت مالی باشد یا تعیین یک استراتژی در مسیر تجاری سازی. یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه دهنده چنین خدماتی شرکت پیشگامان است.

در این مقاله ضمن معرفی اهداف این شرکت، انواع خدماتی که پیشگامان به شرکت‌های دانش بنیان و نوپا ارائه می‌دهد را مرور می‌کنیم. بنابراین در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پیشگامان؛ ارائه دهنده خدمات شتاب دهی

پیشگامان را می‌توان از موفق‌ترین شتاب دهنده‌ها در ایران دانست. ممکن است این سوال برای عده‌ای ایجاد شود که شتاب دهنده چیست؟ شتاب دهنده‌ها سازمان‌ها و مجموعه‌هایی هستند که با رفع نیازهای مشاغل نوپا و استارتاپ‌ها سرعت رشد و توسعه آن مجموعه را بالا می‌برند. در نتیجه تولید ثروت و کسب پول با سرعت بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

پیشگامان دارای 26 دفتر نمایندگی فعال در سراسر کشور است. ارزش طرح‌های ارزیابی شده این شرکت حدودا بیش از 500 میلیارد تومان می‌باشد. برخی از پروژه‌هایی که اخیرا توسط هلدینگ پیشگامان راه‌اندازی شده است، عبارت است از:

تولید دستگاه ساکشن جراحی
ساخت جعبه سیاه هواپیما
راه‌اندازی سامانه دوباره برای مدیریت پسماند
منبع استارتر بالگرد و هواپیما
ساخت ابزاری دقیق برای شیب سنجی
تولید سنسور اکسیژن اتومبیل
طراحی و تولید شیرهای هیدرولیک دستی

همانطور که مشاهده کردید پیشگامان در زمینه‌های مختلفی کار کرده و همچنین تجربه کار با نهادهای مختلفی از جمله سازمان اوقاف، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، بانک سینا و سازمان جهاد کشاورزی را دارد.

اهداف اصلی شرکت پیشگامان

طبیعتا هدف اولیه هر شرکتی کسب سود و تولید ثروت است، اما روشی که برای رسیدن به سود و سایر اهداف جانبی انتخاب می‌شود حائز اهمیت خواهد بود. شرکت پیشگامان با ایجاد پیوند بین عموم مردم و فرهنگ دانش بنیان در پی تجاری سازی  ایده‌ها و اختراعات جدید است.

یکی دیگر از اهداف اصلی این شرکت ایجاد فرصت یکسان برای نوآوری و کارآفرینی در انواع مناطق جغرافیایی است. در واقع ماجرا این است که پیشگامان تلاش کرده است که روستاها و شهرهای کوچک هم به اندازه شهرهای بزرگ و کلان شهرها از فرصت‌های طلایی برای توسعه اقتصادی بهره‌مند شوند.

بسیار می‌بینیم که افراد ایده‌پرداز و خلاق صرفا به خاطر زندگی در شهرهای کوچک فرصت و امکانات کافی برای پرورش ایده‌ها و اختراعات خود پیدا نمی‌کنند. یکی از افتخارات پیشگامان توجه ویژه به شهرهای کم امکانات است.

پیشگامان برای توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های نوپا از روش‌های مختلفی از جمله حمایت مستقیم مالی یا حمایت‌های معنوی شامل ارائه مشاوره و بازارسازی برای محصول استفاده می‌کند. در ادامه بیشتر با نوع خدمات شرکت پیشگامان به خصوص در زمینه تجاری سازی آشنا می‌شویم.

خدمات شرکت پیشگامان

شرکت پیشگامان به عنوان یکی از شرکت‌های شتاب دهنده، برای توسعه هرچه سریع‌تر شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها خدماتی را ارائه می‌دهد. نتیجه این کمک‌ها کسب سود بیشتر برای استارتاپ‌ها و رفع نیازهای جامعه است. در این بخش سه مورد از مهم‌ترین خدمات پیشگامان را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

خدمات تجاری سازی دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان شرکت‌هایی هستند که تکیه اصلی آنها برای کسب ثروت و توسعه اقتصادی، تحقیقات، فناوری‌ها و ایده‌های جدید است. قبل‌تر گفتیم یکی از مهم‌ترین اهداف پیشگامان ایجاد پیوند بین توسعه اقتصادی و تولید ثروت با فعالیت‌های دانش بنیان است.

گام نخست برای تولید ثروت، تجاری سازی اختراع یا ایده است. یک فناوری یا ایده جدید هر چقدر هم جذاب باشد، اگر منجر به تولید ثروت نشود بی‌فایده و بلااستفاده خواهد ماند.

برای انجام فرآیند تجاری توجه به عواملی مانند برند سازی و استراتژی بسیار مهم است. هولدینگ پیشگامان می‌تواند در این زمینه کمک‌های گسترده و تاثیرگذاری به استارتاپ‌های نوپا با ایده‌های جدید کند.

تجاری سازی اختراعات جدید نیاز به حدقل یک نمونه آزمایشگاهی دارد. شرکت می‌تواند با بهترین شرایط بازپرداخت اقدام به ساخت این نمونه کند. همچنین در صورتی که نمونه آزمایشگاهی وجود داشته باشد، پیشگامان در انجام نمونه سازی صنعتی به استارتاپ‌ها کمک فراوانی خواهد کرد.

تجاری سازی خدمات

تجاری سازی مجموعه‌ای از کارها و تصمیمات است که می‌تواند یک ایده جدید را به مرحله کسب درآمد برساند. می‌توان اینطور نیز گفت که اختراعات یا ایده‌های جدید تا زمانی که مراحل تجاری سازی را طی نکند، منفعتی برای مالک آن نخواهد داشت.

در همین راستا در صورتی که فردی با هدف ارائه خدمتی اقدام به تاسیس شرکت کند، باید در ابتدا مراحل تجاری سازی را طی کند. شرکت پیشگامان با انجام مراحلی مانند:

تحقیق و راستی آزمایی ایده
حفاظت از ایده
کسب مجوزهای مورد نیاز
تامین حمایت مالی
بررسی نیاز بازار به خدمت مدنظر

می‌تواند تاثیر به‌سزایی در تجاری سازی خدمات داشته باشد. در صورتی که ایده جدیدی دارید که می‌تواند به رفع نیازهای جامعه و کشور کمک کند، پیشگامان در مسیر تجاری سازی آن همراه و در کنار شما خواهد بود.

جذب سرمایه برای استارتاپ

افزایش محبوبیت استارتاپ‌ها در سال‌های اخیر باعث شده تا بسیاری از جوانان خلاق و صاحب ایده تشویق به همکاری با این شرکت‌ها شوند. برای توسعه استارتاپ‌ها مواردی مانند تیم سازی، ارتباط سازی و وجود رقابت بین استارتاپ‌ها در مسیر تجاری سازی نیاز به سرمایه و صرف هزینه دارد.

برای تجاری سازی و اجرای بسیاری از این ایده‌ها حمایت مالی یک سرمایه گذار نقشی کلیدی دارد. تامین سرمایه و پیدا کردن سرمایه گذار برای استارتاپ‌ها یکی دیگر مهم‌ترین خدمات هلدینگ پیشگامان است. فعالیت پیشگامان در این زمینه نه تنها به نفع استارتاپ، بلکه به سود سرمایه گذار نیز خواهد بود.

البته این هلدینگ دارای یک صندوق داخلی با مبلغ 100 میلیارد تومان اعتبار است. به همین دلیل در صورت نیاز پیشگامان می‌تواند به طور مستقیم اقدام به سرمایه گذاری روی یک پروژه نماید.

نحوه جلب حمایت از پیشگامان

استارتاپ‌ها در صورتی که یک ایده نوآورانه در جهت رفع نیازهای کشور دارند، برای جلب حمایت هلدینگ پیشگامان باید پس از پر کردن فرم مربوطه، اقدام به ارسال آن از طریق یکی از دفاتر نمایندگی در استان‌ها نمایند.

با ثبت نام در سایت می‌توانید فرم تکمیل اطلاعات را در سایت مشاهده کنید. بهتر است فرم را به طور دقیق پر نمایید. این کار باعث بررسی بهتر و پذیرش سریع‌تر طرح خواهد شد.

طرح ارسال شده مورد پیش بررسی قرار می‌گیرد. در صورت تایید، یک معرفی به صورت حضوری انجام خواهد شد. پس پذیرش طرح و دریافت تاییدیه از این مرحله، طرح برای شعبه مرکزی ارسال خواهد شد. دفتر تهران این هلدینگ در خیابان حبیب اله جنوبی، روبه روی دفتر ثبت احوال قرار دارد.

سایت پیشگامان

در سایت هلدینگ پیشگامان بخش‌های مختلفی وجود دارد. کاربران با مراجعه به سایت می‌توانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود پیدا کنند. یکی از مهم‌ترین و جداب‌ترین قسمت‌های سایت مجله پیشگامان است. در این بخش می‌توانید اطلاعات کاربردی و مهمی در زمینه‌های دانش بنیان و کسب و کار به دست آورید.

همچنین در قسمت رویدادها، می‌توانید انواع رویدادهای استانی، ملی و تخصصی را مطالعه نمایید. رویدادها در هر استان با تمرکز بر از بین بردن خلاها و موضوعات فناورانه برگزار می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های پیشگامان و راه‌های تماس با مشاورین این هلدینگ می‌توانید به سایت پیشگامان مراجعه نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش شد تا با اهمیت کمک به استارتاپ‌ها و نقش شرکت پیشگامان در این زمینه آشنا شویم. در صورتی که ایده یا اختراعی جدید دارید و برای تجاری سازی آن نیازمند کمک هستید، مشاورین متخصص پیشگامان آماده ارائه خدمات و مشاوره در این مسیر به شما هستند.

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول