اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

ورزشی  /  فوتبال ایران

قنبرزاده: 35 هزار بلیت برای دربی 101 فروخته می‌شود/ بنایی برای تغییر دستورالعمل نقل و انتقالات نداریم

نایب رئیس فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص جلسه هماهنگی دربی 101 ارائه کرد.

قنبرزاده: 35 هزار بلیت برای دربی 101 فروخته می‌شود/ بنایی برای تغییر دستورالعمل نقل و انتقالات نداریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، منصور قنبرزاده در مورد برگزاری جلسه هماهنگی دربی 101، اظهار داشت: با توجه به اینکه این دربی در جام حذفی است و با فاصله کمی از مسابقات لیگ برتر برگزار می‌شود، سعی کردیم تمام ملاحظات و مسائل مرتبط با برگزاری مسابقه، تسهیلات برای مردمی که می‌آیند، ایجاد نظم و انضباط را در نظر بگیریم. تمام ذی‌ربطان برگزاری چه درون سازمانی که فدراسیون و سازمان لیگ هستند و چه برون سازمانی تشریف داشتند و جمع بندی‌های خوبی داشتیم.

وی در مورد بحث بلیت فروشی این دیدار گفت: سازمان لیگ ورود ندارد. برای این بازی هم تمهیداتی به عمل آمده، تعیین میزان ظرفیت در صلاحیت سازمان لیگ نیست. در صلاحیت ورزشگاه آزادی است. من شنیدم حدود 35 هزار بلیت قرار شده به فروش برسد.

قنبرزاده در خصوص فک پلمپ طبقه دوم ورزشگاه آزادی، عنوان کرد: این را هم شنیدم ولی این مسائل در صلاحیت مدیر ورزشگاه آزادی است که ظاهرا اطلاع رسانی کرده‌اند. در مورد بلیت فروشی نهادهای ذیربط هم هستند و همه مسائل را می‌سنجند. آنچه که فعلا گفتند حدود 35 هزار بلیت است. شاید تمهیداتی در نظر بگیرند که ظرفیت را بالاتر ببرند ولی فعلا چیزی که ابلاغ شده حدود 35 هزار است.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد تعیین سقف بودجه باشگاه‌ها برای فصل جدید، گفت: این موضوع مفصل است. اجازه بدهید به باشگاه‌ها ابلاغ شود. یک کار کارشناسی بود. آسیب شناسی شده بود. از مناظر مختلف، آمار و ارقام 5-4 سال اخیر و میزان افزایش حقوق و دستمزد را مشخص کردند. مساله اصلی از آنجا نشات گرفت که کمیته صدور مجوز حرفه‌ای آماری داد که عمده باشگاه‌ها در 3-2 سال اخیر تراز منفی دارند و زیان‌دِه شدند. در نتیجه عمدتا نتوانستند مجوز حرفه‌ای بگیرند.

وی تصریح کرد: لازم بود تمهیداتی در نظر گرفته شود که بالانس شوند. برای این کار هم بحث سقف بودجه بود. مدیران عامل باشگاه‌ها در جلسه حضور داشتند. از نظرات همه استفاده شد. روی این بحث کار شده است. احتمالا ظرف روزهای آینده تصمیم گیری خواهد شد.

قنبرزاده در مورد اجرای دستورالعمل جدید نقل و انتقالات، اظهار داشت: اجازه بدهید یک نماینده از فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ در این مورد در یک فرصت مناسب کامل صحبت کند. بعد از اینکه دستورالعمل تکمیلی به باشگاه‌ها ابلاغ شد حتما خودمان هماهنگ می‌کنیم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مهمان خارجی دربی 101، گفت: از فدراسیون عمان هستند. آمدن کولینا هنوز قطعی نیست با اینکه از او دعوت شده است.

قنبرزاده در خصوص تسویه بدهی باشگاه‌ها پیش از شروع لیگ جدید، گفت: خوشبختانه با توجه به بحث صدور مجوز حرفه‌ای می‌توان گفت عمده بدهی‌های باشگاه‌ها صاف شده است. به نسبت چندسال قبل بسیار کمتر شده است. سازمان لیگ مسئول برگزاری و اجرای مصوبات است. کمیته تعیین وضعیت رایی را صادر و سازمان لیگ طبق آن عمل می‌کند. ممکن است کمیته وضعیت فرصتی بدهد یا باشگاه مربوطه ضمات‌هایی بدهد یا با طلبکار توافق کند و مثلا 3 ماه فرصت بگیرد. این‌ها مسائلی است که در کمیته تعیین وضعیت، باشگاه و بازیکن تعیین تکلیف و به ما ابلاغ می‌شود. در واقع سازمان لیگ ابلاغیه را مبنا قرار می‌دهد و خودش دخالت مستقیم ندارد.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ در خصوص اینکه آیا ممنوعیت انتقال قرضی لژیونرها به بازیکنانی که قبلا به ایران برگشته‌اند هم مربوط می‌شود، اظهار داشت: دستورالعمل جدید حدود 32 بند دارد. چیزی که ابلاغ شده مفصل است. دستورالعمل اولیه صادر شده است. تا الان تغییراتی نداشته و کارگروه هم بنایی برای تغییر نداشته است. هیات رئیسه سازمان لیگ این را مصوب کرده است. فدراسیون کارگروهی تشکیل داده که هم نمایندگان باشگاه‌ها هستند، هم تدوین و مقررات حضور دارد. هم کمیته تعیین وضعیت حضور دارد. این را (دستورالعمل نقل و انتقالات) مصوب کردند و در نهایت توسط دبیر کل فدراسیون به باشگاه‌ها ابلاغ شد ولی سقف بودجه هنوز ابلاغ نشده است.

وی در خصوص اینکه یکی از مدیران باشگاه‌ها اعلام کرد یکی از بازیکنان برای لیگ بعدی قرارداد 120 میلیاردی بسته است، گفت: من هم این را دیدم. خوشحالم که مدیران عامل باشگاه‌ها از این آیین نامه خیلی حمایت کردند. این فقط به نفع باشگاه‌ها نیست. اگر بودجه من 100 میلیارد باشد و 200 میلیارد خرید کنم، پول آن طرف را نمی‌دهم ولی اگر بر اساس بودجه‌ام قرارداد ببندم، پول طرف به دستش می‌رسد. الان چند بازیکن شاخص داریم که سال‌هاست پولشان مانده و به شکایت کشیده شده است؟

قنبرزاده گفت: این ساماندهی است چون ترازهای مالی منفی هستند. اگر بخواهیم قانون تجارت را اجرا کنیم باید به سمت انحلال بروند. اگر شرکتی 3 سال زیان‌ده باشد این اتفاق می‌افتد. بحث کوچک کردن سبد فوتبال نیست. اتفاقا در بحث آکادمی، زیرساخت، حفظ و توسعه اماکن هیچ محدودیتی نیست. در بحث حقوق و دستمزد ساماندهی می‌شود. با مدیران باشگاه‌ها 3 ساعت جلسه داشتیم و آن‌ها واقعا این خواسته را داشتند که ساماندهی شود. هر طرحی در این راستا ممکن است مشکلی داشته باشد ولی باید اجرا و سپس رفع نقص شود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا قرارداد بازیکن 120 میلیاردی ثبت می‌شود، عنوان کرد: اگر چیزی که در کارگروه بوده، ابلاغ نهایی شود سقف نفری را سازمان لیگ کار ندارد. سقف بودجه کلی باشگاه‌ها را کار دارد. یعنی به فرد کار ندارد. سقفی که در نظر گرفته شده تقریبا سقفی است که 3-2 تیم بالای جدول فقط این هزینه را داشتند. بقیه کاملا زیر این هزینه هستند. سقف متعادلی است. آیتم‌هایی هم در آن دیده شده است. مثلا اگر باشگاهی ترانسفر کرد، هرچه درآمدزایی داشته باشد می‌تواند 50درصد آن را روی بودجه بازیکن سرمایه گذاری کند.

وی افزود: یا بودجه تیمی که مجوز ملی گرفته می‌تواند مقداری افزایش پیدا کند. تیمی که مجوز بین المللی گرفته سقفش طور دیگری افزایش پیدا می‌کند. مقداری قانونمند شده، باشگاه‌هایی که شرایط مالی خوبی داشتند، تراز منفی نداشتند، آکادمی و زیرساخت داشتاند مجوز گرفتند آن ها درصدی بیشتر می شوند ولی زمانی قابل اجراست که به باشگاه‌ها ابلاغ و بر اساس آن عمل شود.

قنبرزاده در مورد اینکه تیم‌های نفتی اقدامی برای دریافت مجوز حرفه‌ای نکردند، گفت: واقعا در این مورد اطلاعات کافی ندارم. اینها در قالب دو موسسه قانون تجارت فعالیت دارند. هیات موسس آنها هیات مدیره و مدیرعامل را مشخص می‌کند. اداره کل ورزش وزارت نفت دخل و تصرفی در انتصاب یا ساماندهی ندارد. اعتبارات و بودجه‌ای هم از وزارت نفت نمی‌گیرند یعنی به صورت خودگردان اداره می‌شوند. طبق اساسنامه خودشان فعالیت می‌کنند.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول