اخبار فارس من افکار سنجی دانشکده انتشارات توانا فارس نوجوان

سیاسی  /  تشکل های دانشگاهی

رحیم‌پور ازغدی: کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که ما را به دوران قبل انقلاب برگردانند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند.

رحیم‌پور ازغدی: کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که ما را به دوران قبل انقلاب برگردانند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم دانشجویی که به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: ممکن است نقطه کوری در رادار شما که آن روز را ندیده اید باشد؛ حتی کسانی که آن روز در برخی رده های حاکمیت و در کنار امام بودند، مثل اینکه نفهمیدند او چه می گوید؟ مبانی اش کجا است؟ و چه چیزی را هدف گذاری کرده است؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه جهان 50 سال پیش با الآن به هیچ وجه شباهت ندارد، تصریح کرد: مناسبات سیاسی، فرهنگی، تاریخی و عقیدتی عوض شد. مسلمان بودن یک نقطه ضعف و ایرانی بودن یک نقطه ننگ و همه چیز ایران تحت سلطه قرار داشت و 70 تا 80 هزار مستشار آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی در ایران بودند و همه چیز تحت کنترل آنها بود. یعنی در رادیو و تلویزیون، تعیین وزرا و وکلا و نمایندگان مجلس باید نظر سفیر انگلیس را می خواستند و حتی رژیم پهلوی نمی دانست چقدر نفت صادر می شود. یک ژنرال ارتش ما جلوی یک گروهبان آمریکایی باید ادای احترام می کرد.

وی با اشاره به  شکنجه های مبارزین توسط نیروهای ساواک، افزود: تمام این شکنجه ها زیر نظر افسران آمریکایی، انگلیسی و اسرائیلی بود و نیروهای ساواک را آموزش می دادند. اینها نمونه های کوچک است؛ کل ایران در اختیار اینها بود و سال های 55 و 56 رسما به جنگ دین آمدند. رضا خان را انگلیسی ها با کودتا آوردند و اول در هیأت سینه می زد و بعد که مسلط شد، انگلیس دستور داد که «دین ستیزی» علنی را شروع کن و سه خط را شروع کرد که کشف حجاب زنان ایران، خلع لباس روحانیون و ممنوعیت عزاداری بود. حتی حرم امام رضا(ع) را تعطیل کردند و گفتند باید تبدیل به موزه شود.

رحیم پور ازغدی اظهار داشت: یک سال و نیم آخر حکومت محمدرضا شاه اعلام کردند که هیچ دختری را با حجاب در مدرسه راه نمی دهیم؛ می خواهیم پیشرفت کنیم. پیشرفت علمی، اقتصادی و هیچ پیشرفت دیگری نداشتیم و فقط کشف حجاب و مبارزه با مذهب را به عنوان پیشرفت انجام دادند و بقیه که قرار بود اینها مقدمه آن باشد، هیچ کدام نشد. در ضمن اینکه می گویند رضاخان مدرنیته و چیزهای جدید آورد، همه دروغ است. این کارها از زمان قاجار و مخصوصا ناصرالدین شاه و امیرکبیر شروع شد. اولین خط آهن ایران، اولین تلگراف و اولین باری که دوربین سینما وارد ایران شد آن زمان بود و اولین باری که اتومبیل به ایران آوردند در آن دوره بود.

وی تأکید کرد: یکی از سیاه ترین دوره های دیکتاتوری در ایران دوره این پدر و پسر بود. استبداد و دیکتاتوری، سلب همه آزادی های سیاسی و دینی و فقط آزادی فساد و فحشا بود. مذهبی ها هم دو دسته بودند و یک عده می گفتند دین با سیاست کاری ندارد و ما نماز و روزه خودمان را به جا می آوریم و دنیا را امام زمان(عج) باید درست کند، ما نمی توانیم و وظیفه هم نداریم. بعد امام گفت، سیاست با دین کار دارد. اگر دین با سیاست کار ندارد، چه طور است که تمام رهبران شما کشته شده اند؟ تنها مذهبی که تمام رهبرانش را کشته اند، شیعه است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برخی ها می گفتند غدیر را دیگر سیاسی نکنید؛ نمی فهمند که غدیر بر سر حاکمیت بود. عاشورا بر سر بیعت با حکومت فاسد اسلام نما بود. فاطمه(س) برای اعتراض به شیوه حکومت بعد از پیامبر(س) به شهادت رسید. به این دلیل علی(ع) را ترور کردند که رهبر سیاسی و دینی جامعه بود. امام می گفت اگر سیاست و نفت به شما مربوط نیست، مشروب و فحشا که به شما مربوط است. می گفتند مربوط هست ولی نباید کاری کرد؛ جان انسان ها نباید به خطر بیفتد. ما نمی توانیم بگوییم برای اینکه از دماغ ما خون نیاید بگذاریم هرکس هر جنایتی می خواهد انجام بدهد.

وی گفت: نهی از منکر در حد کارهای سوسولی است؟! بزرگترین منکر ظلم، ستم، استعمار، استثمار و استبداد است. تاریخ هجری پیامبر(ص) را عوض کردند و تاریخ شاهنشاهی گذاشتند. حجاب را ممنوع کردند. کاپیتولاسیون امضا کردند که امام گفت شما نمی توانید به یک سگ آمریکایی توهین کنید اما اگر یک آشپز آمریکایی مرجع تقلید یا سرلشکر شما را زیر بگیرد کسی حق ندارد از او سؤال کند و باید بگویید ببخشید ماشین شما خونی شد. الآن فقط در ایران  و یکی دو کشور دیگر کاپیتولاسیون نیست و همه جای دنیا کاپیتولاسیون هست.

رحیم پور ازغدی اظهار داشت: تصویری که از امام و انقلاب می خواهند برای نسل جوان بسازند، البته شما بیدار هستید ولی اگر مطالعه و خودآگاهی تاریخی نداشته باشید و پاسخ سؤالات، دروغ ها و تهمت ها را ندانید، واقعا جای شهید و جلاد را در ذهن شما عوض می کنند. دوباره می خواهند فرهنگ غربی را به جامعه ما برگردانند. این کشف حجاب ها، سلبریتی سازی ها و تحریف تاریخ انقلاب و امام برای این است که می خواهند دوباره ما را به وضع پیش از انقلاب برگردانند. می گویند آن نسل انقلاب کرد و تمام شد، این نسل که نبوده، دوباره روی اینها امتحان کنیم. دارند از سلبریتی های آن موقع برای شما قهرمان می سازند.

وی افزود: به اینها مأموریت داده بودند نسل ما، که کاملا در مشت نظام آموزشی پهلوی بودیم، را طوری تربیت کنند که سه چیز در آنها نهادینه شود؛ برهنگی و کشف حجاب، مشروب خوری و روابط نامشروع. بخشی از نسل بعد گرفتار همین خط شد و آثارش را تا همین الآن می بینید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شد: امام ترکیب منطق، عرفان و حماسه بود. همه کارها و حرف هایش منطقی داشت و منطقش را می گفت. اینها معجزه کرد. همین الآن منطق امام صد درصد قابل دفاع و افتخار است. همین چیزها نسل ما را به صحنه کشاند. خیلی من را کتک زدند و گفتند به خمینی فحش بده تا آزادت کنیم و گفتم مرجع تقلید من است و فحش نمی دهم.

پایان پیام/

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول