شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۴

بین الملل  /  سایر حوزه ها

سفير ايران در زيمبابوه در گفت و گو با خبرگزاري فارس:

كشورهاي آفريقايي به هيچ وجه مواضع هيات حاكمه آمريكا را قبول ندارند

خبرگزاري فارس: سفير ايران در زيمبابوه گفت: مواضع كشورهاي آفريقايي در رابطه با مسائل بين المللي به ما بسيار نزديك است و آنها به هيچ وجه مواضع هيات حاكمه آمريكا را قبول ندارند.

كشورهاي آفريقايي به هيچ وجه مواضع هيات حاكمه آمريكا را قبول ندارند
«حميد معير» در گفت و گو با خبرگزاري فارس با اشاره به تظاهرات گسترده مردم آفريقا در جريان سفر بوش به اين قاره اظهار داشت: آنها بسيار مايلند همانند ما در مسائل بين المللي، سياست مستقلي داشته باشند اما از نظر سياسي و اقتصادي متاسفانه اين قدرت را ندارند. وي با اشاره به روابط خوب ايران با كشورهاي آفريقايي تصريح كرد: ارتباط ما با اين كشورها منجر به حمايتهاي بسيار خوب آنها از ما در جريان جنگ تحميلي و مبارزه با قطعنامه غيرمنصفانه حقوق بشر عليه ما در كميسيون حقوق بشر سازمان ملل شد. سفير ايران در زيمبابوه افزود: شرايط براي كار با آفريقا بسيار باز و فراهم است و تنها مشكلي كه ما داريم ذهنيت منفي است كه از قبل در بين مردم ما نسبت به آفريقا وجود دارد. وي ضمن بيان اينكه آفريقا مملو از پتانسيل براي كارهاي عمراني است، تاكيد كرد: توصيه مي كنم اگر شركتهاي ما مي خواهند به طور جدي در آفريقا كار كنند، نماينده اي را در يك منطقه از آفريقا و در يك كشور انتخاب نمايند. معير با اشاره به اينكه مي توان از آفريقا براي مبارزه با بيكاري در كشورمان استفاده كرد، گفت: وضعيت ايرانياني كه در اين قاره مستقر مي شوند به مراتب بهتر از وضعيت آنها در ايران است و همچنين حضور ايرانيان در اين كشورها از نظر فرهنگي موثر خواهد بود. وي افزود: ما پس از انقلاب هيچ مانع عمده اي را جز سرمايه گذاري اندك خودمان در كشورهاي آفريقايي احساس نكرديم. انتهاي پيام/.
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول