شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵

سیاسی

رئيس قوه قضائيه

روحانيت بايد در شيوه‌ها و ادبيات خود بازنگري كند

خبرگزاري فارس: رئيس قوه قضائيه با تاكيد بر نقش روحانيت در حراست از حكومت اسلامي اظهار داشت: روحانيت براي انجام اين وظيفه بايد در شيوه‌ها و ادبيات خود بازنگري كند.

روحانيت بايد در شيوه‌ها و ادبيات خود بازنگري كند
به گزارش خبرنگار اعزامي فارس به استان يزد، سيد محمود هاشمي شاهرودي ظهر امروز در ديدار با علماي يزد بر اهميت نقش روحانيون در شكل‌گيري و حفظ حكومت اسلامي در طول تاريخ اشاره كرد و گفت: روحانيون بايد ادبياتي را كه در دنيا براي حفظ حكومت استفاده مي‌كنند ياد گرفته و از آن استفاده كنند. وي با بيان اين كه كل جامعه و بدنه دستگاه‌ها آماده پذيرش اين تعاليم هستند گفت: انتظار جامعه اين است تا برنامه‌هاي اجرايي براساس تعاليم اسلامي طراحي شود. بنابراين علما و روحانيون نبايد تنها به مكتب و محراب و حسينيه اكتفا كنند زيرا اسلام محدود به اينها نيست. هاشمي شاهرودي با بيان اين كه امروز كيفيت اجراي رسالت بزرگ روحانيون تغيير كرده است گفت: روحانيون بايد كيفيت و شكل كار خود را تغيير دهند و با ايجاد هماهنگي كامل با بدنه مديريت، مديران را تقويت كنند. رئيس قوه قضائيه در ادامه صحبت‌هاي خود بر لزوم استفاده از نهادهاي مدني و نيروهاي مردمي براي زنده نگهداشتن فرامين اسلامي تاكيد كرد و اظهار داشت: ممكن است برخي از مقررات اجرايي فعاليت روحانيت را محدود كند كه اين محدوديت به قصد ايجاد نظم است و روحانيت بايد راهكارهاي خودرا پيدا كند. وي همچنين بر استفاده از ظرفيت‌هاي مردمي براي سالم‌سازي جامعه از بزه و جرم تاكيد كرد و گفت: چنانكه بخواهيم مشكل جامعه را از راه پليس و قاضي حل كنيم عملي نخواهد شد. هاشمي شاهرودي به تشكيل ستاد حفاظت اجتماعي و نقش روحانيت در آن اشاره كرد و تصريح نمود: تشكيل اين ستاد بهترين الگو و مدلي است كه مي‌تواند نقش روحانيت را پررنگ و چند برابر فعال كند. وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه برقراري حكومت اسلامي آرزوي ديرينه ائمه اطهار بوده است گفت: امروز به بركت امام و با تلاش علما، انقلاب اسلامي و ثمره آن به بار نشسته است. بنابراين علما بايد در حراست و حفاظت و عدم تحريف اين حكومت تلاش كنند. هاشمي شاهرودي اظهار داشت: با برپايي حكومت اسلامي نه تنها وظيفه علما سبك نشده بلكه سنگين‌تر نيز شده است. لذا علما بايد براي رسيدن به اهداف و مقاصد بلند نظام اسلامي و معرفي آن به دنيا راهكارهاي جديدي اتخاذ كنند تا بتوانند در مقابله با دشمني‌ها، تنش‌ها و جريانات سياسي موجود در منطقه و دنيا بايستند. در ابتداي اين مراسم صدوقي امام جمعه يزد نيز با اشاره به جايگاه والاي امر قضاوت اظهار داشت وظيفه دستگاه قضايي تشكيل دادن دادگاه و به مجازات رساندن مجرم نيست بلكه آنچه كه از وظايف مهم و اساسي قوه قضائيه است اقدام مناسب براي پيشگيري از وقوع جرم و اصلاح مجرمين است. وي گفت: افرادي كه بخواهند عدالت را در جامعه ايجاد كنند بايد خود عادل باشند و براي پياده كردن عدالت طبق فرموده مقام مظعم رهبري دستگاه قضايي بايد صبغه حمايت از مظلوم را داشته باشد. امام جمعه يزد خاطر نشان كرد: افرادي تحت عنوان دلسوزي براي نظام و رهبري تيشه به ريشه دين زده و سعي دارند مديريت ديني را زير سوال ببرند و چهره‌اي سياه از كشور ما ارائه كنند پس انتظار است كه در برخورد با اين افراد بگونه‌اي برخورد شود كه از وقوع چنين مسائلي جلوگيري شود. انتهاي پيام/.
نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول