گروه : فرهنگ
حوزه :
شماره : ۱۳۹۱۰۴۱۷۰۰۰۱۹۵
تاریخ : ۱۳۹۱/۴/۱۷ - ۱۰:۲۷ ق.ظ
انتشار کتابی که رهبر انقلاب بر آن تأکید داشتند خاطرات فرنگیس حیدرپور شیرزن کرمانشاهی کتاب می‌شود خبرگزاری فارس: خاطرات «فرنگیس حیدرپور» روایت مقاومت یک بانوی ایرانی در جنگ هشت ساله است که مهناز فتاحی نگارش آنرا به عهده گرفته٬ قرار است به زودی انتشار آن به سوره مهر سپرده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مهناز فتاحی درباره این کتاب گفت: خانم حیدرپور یک قهرمان واقعی و بی ادعا است که باید خیلی وقت پیش کتابش نوشته می‌شد. رهبر انقلاب هم در سفر اخیرشان به استان کرمانشاه، بر ثبت خاطرات این بانوی کرمانشاهی «فرنگیس حیدرپور» تاکید کرده بودند.

وی هدفش از نگارش این کتاب را بیان کردن سختی‌ها و رنج‌های زنان درگیر جنگ بیان کرده در این باره تصریح کرد: قطعا کتاب فرنگیس حیدرپور یکی از آثار جذاب و خواندنی دفاع مقدس خواهد بود که ناگفته های فراوان زندگی وی توانسته بر جذابیت کار بیفزاید.

فرنگیس حیدرپور در تشریح کتاب خاطرات خود اظهار داشت: سال 59 بود و من 18سال داشتم که ارتش بعث به روستای ما حمله کردند و ما خیلی شهید دادیم.

وی ادامه می‌دهد: مردم مبارزه کردند، عده‌ای مجروح و عده‌ای شهید شدند؛ آتش جنگ به قدری سنگین بود که مردم فرار کردند و در دره مخفی شدند.

حیدرپور در خصوص حادثه مهم کتاب خود گفت: همان روز که به دره رفتیم، نزدیکی‌‌های غروب بود که تشنه و گرسنه شدیم؛ من با پدر و برادرم به روستا آمدیم تا غذا بیاوریم. آخر چیزی پیدا نمی‌شد. نزدیک رودخانه دو سربازی آمدند که آب بردارند؛ ما از دست آنها خشمگین بودیم و به آنها حمله کردیم؛ من تبر به دست به سمت آنها حمله‌ور شدم، یکی از آنها را درجا کشتم و نفر دوم را با تمام تجهیزات اسیر کردم.

گفتنی است کتاب خاطرات فرنگیس حیدرپور به کوشش مهناز فتاحی گردآوری و تدوین شده٬ قرار است به زودی برای چاپ به انتشارات سوره مهر تحویل داده شود.

انتهای پیام/