گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۴۰۱۰۴۰۰۰۴۴۰
تاریخ : ۱۳۹۴/۱/۴ - ۳:۲۷ ب.ظ
در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) مراسم شام غریبان حضرت فاطمه زهرا (س) در ساری برگزار می‌شود معاون فرهنگی و اجتماعی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه حدود 50 هیئت عزاداری در تجمع سوگواره یاس نبوی شهرستان ساری حضور داشتند، گفت: مراسم شام غریبان حضرت فاطمه زهرا (س) در امامزاده عباس (ع) ساری برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مسعود قربانی بعد از ظهر امروز در حاشیه برگزاری تجمع سوگواره یاس نبوی در امامزاده یحیی (ع) ساری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با تسلیت ایام شهادت بانوی گرامی حضرت صدیقه طاهره (س) اظهار کرد: به‌مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) مراسم سوگواره یاس نبوی همزمان با سراسر کشور در جوار امامزاده عباس (ع) و امامزاده یحیی (ع) ساری نیز برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: این برنامه‌ها به صورت ویژه شامل مراسم سخنرانی و عزاداری در شب و همچنین روز شهادت حضرت زهرا (س) است که در بیش از 240 بقعه متبرکه استان صورت پذیرفت.

قربانی تاکید کرد: ویژه‌برنامه سوگواره یاس نبوی تا پنجم فروردین ماه جاری در حرم مطهر امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود و مسافران نوروزی می‌توانند در این برنامه‌های معنوی شرکت کنند.

وی تصریح کرد: مردم مومن و خداجوی مازندران به‌ صورت گسترده در بقاع متبرکه، حسینیه‌‌ها، مساجد، تکایا و دیگر نقاط این شهر گردهم آمده و در سوگ شهادت حضرت زهرا (س) به عزا نشستند و امامزادگان استان را سیاه‌پوش کردند.

این مسئول با بیان اینکه طرح آرامش بهاری با اجرای طرح سوگواره یاس نبوی تقارن یافته است، ادامه داد: مردم مازندران با حضور گسترده خود در طرح سوگواره یاس نبوی، رنگ و بوی استان را فاطمی کردند و حرمت این ایام را نگه داشتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه حدود 50 هیئت عزاداری در تجمع سوگواره یاس نبوی شهرستان ساری حضور داشتند، گفت: مراسم شام غریبان حضرت فاطمه زهرا (س) امشب در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/86031/ی20/ظ1004