گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۴۱۰۰۱۰۰۰۴۸۵
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱ - ۱۱:۴۴ ق.ظ
حاشیه‌های چهارمین روز از ثبت‌نام کاندیداهای مجلس دهم/ ثبت‌‌نام داوطلبان اردبیل به 21 نفر رسید / حضور یک روحانی دیگر در جمع داوطلبان مجلس چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی در حالی از صبح امروز آغاز شد که سه داوطلب در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین ثبت‌نام کردند تا جمع ثبت‌نامی‌ها به 21 نفر برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندار اردبیل در جریان چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان مجلس دهم اظهار کرد: تا پایان وقت دیروز 18 نفر برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده بودند که با سه نفر ثبت‌نامی امروز این تعداد به بیش از 21 نفر رسید.

جواد زنجانی با بیان اینکه برای مجلس خبرگان رهبری نیز سه نفر ثبت‌نام کرده و دو نفر نیز در حال تکمیل مدارک خود هستند، افزود: فردا موعد ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری اردبیل به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز تا ساعات 16 عصر روز جمعه فرصت دارند تا اقدام به ثبت‌نام کنند که بعد از این مهلت به هیچ عنوان مدارکی تحویل گرفته نمی‌شود.

فرماندار اردبیل از داوطلبان مجلس شورای اسلامی خواست تا ثبت‌نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و با ثبت‌نام به موقع و با ارائه مدارک و مستندات کافی خود را برای رقابت‌های انتخاباتی آماده کنند.

زنجانی ادامه داد: فرمانداری اردبیل تمهیدات لازم را تدارک دیده تا در بهترین شرایط ثبت‌نام‌ها انجام شود که امیدواریم این کار در بهترین فضا و موقعیت انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اما در چهارمین روز از موعد ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی شهریار حبیب‌زاده، سالم مهرداد و حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری برای انتخابات مجلس دهم ثبت‌نام کردند.

از بین این چهره‌ها حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری که در کارنامه خود ریاست شورای شهر اردبیل را دارد، چهره روحانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سرداری خود را از طیف اعتدالیون معرفی کرد و گفت: بنده در انتخابات و تا لحظه آخر رقابت‌ها حاضر خواهم بود و پا عقب نمی‌کشم.

 فرماندار پارس‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل از ثبت‌نام 12 نفر به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس دهم از حوزه انتخابیه پارس‌‌آباد و بیله‌سوار خبر داد.

مهدی احمدی اظهار کرد: از بین این 12 نفر یک نفر خانم و 11 نیز آقا هستند.

وی گفت: تاکنون از حوزه انتخابیه پارس‌آباد پرویز مهرداد، محمد نوتاش، قادر علیزاده، فتح‌الله دادگر، علی علائی، علی قاسم‌زاده، عباس شریفی‌نیا، شوکت رنجبر، شکور پورحسین، حسین شیخ‌زاده، حسن نگهدار و ابوالفضل قاسم‌زاده برای دهمین دوره مجلس داوطلب شده‌اند.

50 نفر با مدرک فوق لیسانس ثبت‌نام کرده‌اند

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل نیز با بیان اینکه 60 نفر داوطلب برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پیش‌رو ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: دو نفر از داوطلبان دارای مدرک دکتری، 50 نفر فوق لیسانس و یک نفر حوزوی و مابقی نیز دارای مدرک لیسانس هستند.

ماریا موسوی با بیان اینکه 15 نفر در گروه سنی 30 تا 35، 15 نفر 36 تا 41 سال، 11 نفر در گروه سنی 41 تا 44 سال، 10 نفر در گروه سنی 46 تا 50 سال، سه نفر در گروه سنی 51 تا 55 سال، یک نفر در گروه سنی 61 تا 65 سال و یک نفر نیز در گروه 66 تا 74 ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: میانگین سنی داوطلبان مجلس دهم در سطح میانسال است.

قاسم محمدی از حوزه انتخابیه گرمی ثبت‌نام کرد

قاسم محمدی جدیدترین داوطلب نمایندگی از حوزه انتخابیه گرمی است که با حضور در وزارت کشور ثبت‌نام کرد.

با ثبت‌نام قاسم محمدی تعداد داوطلبانی که تاکنون از حوزه انتخابیه گرمی ثبت‌نام کردند، به هفت نفر رسید البته برای رفع شبهات باید اعلام کنیم که قاسم محمدی چهره جدید انتخاباتی است به طوریکه به دلیل تشابه اسمی با نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس هشتم عده‌ای احساس می‌کنند که فرد ثبت‌نام شده همان قاسم محمدی نماینده سابق اردبیل است در حالی که این فرد غیر از چهره قاسم محمدی نماینده سابق اردبیل است.

ثبت‌نام هفت کاندیدای جدید در حوزه انتخابیه اردبیل

اما در چهارمین روز از موعد ثبت‌نام داوطلبان مجلس دهم، هفت نفر جدید از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ثبت‌نام کردند.

از چهره‌های سرشناسی که از حوزه انتخابیه اردبیل ثبت‌نام کردند، حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری که رئیس سابق شورای شهر اردبیل بود به طوریکه این داوطلب انتخابات به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر اردبیل لیلا تقوی، رحیم آقازاده، محمد اصلانیان و حسین افسانه با حال و هوایی متفاوت و به عنوان کاندیدای حامی دولت به صورت رسمی ثبت‌نام کرد.

حبیب‌زاده، لطیف خواجوی، صالح مهرداد، آزادی، داود احمدیان و قنبری دیگر چهره‌های انتخاباتی بودند که در چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان مجلس دهم از اردبیل نام‌نویسی کردند.

 انتهای پیام/62001/ح40/ف4004