گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۴۱۰۰۱۰۰۱۰۴۹
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱ - ۳:۱۸ ب.ظ
رئیس شورای شهر نصیرشهر: پژوهش از اصولی‌ترین الزامات کسب پیشرفت کشور است رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر گفت: تحقیق یکی از اصولی‌ترین الزامات برای کسب پیشرفت تمام‌عیار کشورمان و تولید دانش که از نتایج آن است.

 اکبر نصیری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در غرب استان تهران در راستای گسترش و محکم کردن بنیان‌های تحقیق و فناوری به صورت اصولی، اظهار کرد: پیشرفت و ترقی پایدار و مستمر جامعه و فراهم آوردن رفاه و امنیت برای مردم در بستر‌های اجتماعی و فرهنگی بستگی به گسترش و تقویت بنیان‌های پژوهش و فناوری به صورت اصولی دارد.

نصیری بیان کرد: اهمیت موضوع تحقیق که یکی از اصولی‌ترین الزامات برای کسب پیشرفت تمام‌عیار کشورمان است و تولید دانش که از نتایج آن است، مؤثرترین راه‌ برای پیشرفت و توسعه کشور است.

رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر تصریح کرد: نظر به اهمیت تحقیق، از دانشمندان و صاحب‌نظران تقاضا دارم برای مثمر به ثمر بودن کوشش‌هایشان در روند تحقیق، به کاربردی کردن نتیجه پژوهش خود بیشتر حساس باشند و در گزینش موضوع تحقیق این اصل را در نظر بگیرند.

وی خاطر‌نشان کرد: هر سال نظاره‌گر به نتیجه رسیدن کوشش‌های ارزشمندی در این راستا بوده و مشاهده می‌کنیم که پژوهشگران نصیر‌شهری با وجود همه مشکل‌ها و کاستی‌ها، بسیار پرتلاش‌ هستند و گستره علم و دانش در شهر و کشور عزیزمان رو به پیشرفت و فزونی است.

نصیری ابراز کرد: برنامه داشتن برای تداوم توسعه و بهینه شدن کیفیت زندگی مردم در جوامع، مدل عینی از مثمر بودن التفات به کار‌های زیربنایی را در دسترس ما می‌گذارد، بنابراین می‌توان به اهمیت انکارناپذیر تحقیق در کارهای آموزشی، فرهنگی، صنعتی و خدماتی پی برد.

رئیس شورای اسلامی شهر نصیرشهر در پایان متذکر شد: امید‌وارم با التفات به موضوع تحقیق قبل از پرداختن به طرح‌های گوناگون علمی و فرهنگی و نیز با زیاد کردن ارتباط بین اهالی علم و محققان با مسئولان شهری، نظاره‌گر تولید تحقیقات کاربردی برای بهره جستن برای توسعه و پیشرفت شهر و کشور عزیزمان باشیم.

انتهای پیام/3154/ی30/ض1002