گروه : اجتماعی
حوزه : سلامت
شماره : ۱۳۹۴۱۰۰۱۰۰۱۳۷۹
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۱ - ۶:۰۹ ب.ظ
معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد تخفیف 4 میلیارد تومانی به بیماران نیازمند/ بهره‌برداری از هر تخت بیمارستانی برای دولت 700 میلیون تومان بار مالی دارد معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سالانه دانشگاه علوم پزشکی تهران به بیماران نیازمند 4 میلیارد تومان تخفیف ارائه می‌کند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محمود بیگلر در نشست خبری که به منظور برگزاری سومین همایش تجلیل از خیرین سلامت و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شد، اظهار داشت: سومین همایش تجلیل از خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران یکشنبه 6 دی ماه سال جاری از ساعت 18 تا 22 در ستاد مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود.

وی افزود: جرقه‌های برگزاری همایش تجلیل از خیرین سلامت در سال 91 ایجاد شد و در آن سال مجموع کمک‌های خیرین به دانشگاه علوم پزشکی تهران 4 میلیارد و 200 میلیون تومان بود که این رقم در سال بعد به 9 میلیارد و 300 میلیون تومان رسید.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در سال 93، شاهد جهش 4 برابری کمک‌های خیرین در حوزه سلامت بودیم و مجموع کمک‌ها بیش از 32 میلیارد تومان بود.

بیگلر اظهار داشت:‌ دستورالعمل خیرین و حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران را تدوین کردیم که بر اساس آن چارچوبی ایجاد شده که خیرین بتوانند ابراز هویت داشته باشند و بر همین اساس صفر تا صد بسیاری از امور را در حوزه سلامت به خودشان سپردیم.

وی بیان کرد:‌در حال حاضر نیازهای دانشگاه علوم پزشکی تهران به روزرسانی شده و این موضوع در اختیار خیرین قرار گرفته است، همچنین بر همین اساس کانونی در دانشگاه شکل گرفته که خیرینی که بیشترین همکاری را با ما داشتند بتوانند در تصمیم‌گیری‌ها کنار ما قرار گیرند.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان داشت: در سال 91، بیشترین نیاز همکاری خیرین با دانشگاه در حوزه ساخت و ساز بود و پس از آن طبق نیازسنجی‌ها کمک خیرین بخشی از آن به دانشجویانی تعلق گرفت که نیازمند برای ادامه تحصیل بودند.

وی با اشاره به اینکه نیازهای کنونی دانشگاه علوم پزشکی تهران امسال به صورت یک کتابچه چاپ شده و در سومین همایش تجلیل از خیرین در اختیار آنها قرار می‌گیرد، گفت:‌در طرحی تحت عنوان دست‌های مهربان که ویزیت رایگان و بستری برای مردم مناطق محروم انجام می‌‌گرفت نیاز دانشگاه بیمارستان سیار بود که پس از در جریان قرار گرفتن خیرین چندین اتوبوس سیار بیمارستانی خریداری شد و تا دهه فجر دو نمونه از این اتوبوس‌ها در اختیار دانشگاه قرار می‌گیرند.

بیگلر اظهار داشت: همچنین برآوردهای مالی ما در حوزه تجهیزات پزشکی و فضاهای عمرانی انجام شده و بخشی از نیازمندی‌ها در حوزه سلامت مربوط به عرصه پژوهشی است و اگر خیرین اعلام آمادگی کنند برخی از محصولات و طرح‌های آماده در مجموعه‌های پژوهشی به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حتی اگر خیرین بتوانند صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای را در حوزه سلامت ایجاد کنند در چرخه اقتصادی حوزه سلامت مؤثر واقع شده و زمانی که یک طرح به نتیجه برسد می‌توان اقساط را پرداخت کرد.

بیگلر افزود: در سال جاری دو خانه بهداشت در مناطق محروم با اهدای حقوق بخشی از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شده و این نشان از ارتقا فرهنگ سازمانی کارکنان دارد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران هر سال بابت سیستم مددکاری به بیماران نیازمند تخفیف می‌دهد و در واقع می‌توان گفت سالانه تخفیف 4 میلیارد تومانی دانشگاه به بیماران نیازمند ارائه می‌شود در کنار این مسئله 3 میلیارد هم خیرین جهت پوشش بیماران نیازمند یا تأمین بستری آنها کمک می‌کنند.

وی به انجام پروژه مهدی‌کلینیک اشاره کرد و گفت: قرار بود که این پروژه در پایان سال 95 به بهره‌برداری برسد که به دلیل تورم در سال 92 و تفاوت نرخ ارز پروژه نیمه‌کاره باقی ماند و اکنون فقط برای فعالیت عمرانی این پروژه 400 میلیارد تومان دیگر نیازمندیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بهره‌برداری از هر تخت بیمارستانی حدود 700 میلیون تومان بار مالی برای دولت به همراه دارد که حدود 300 میلیون تومان آن مربوط به تجهیز تخت است.

انتهای پیام/