گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۴۱۰۰۲۰۰۰۶۷۸
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۲ - ۱۲:۳۸ ب.ظ
طی هفته وقف صورت می‌گیرد ثبت 86 فقره وقف جدید در زنجان معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان از ثبت 86 فقره وقف جدید طی هفته وقف در این استان خبر داد.

حجت‌الاسلام محمود محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی همزمان با هفته وقف در استان زنجان اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه از جمله برنامه‌های اجرا شده طی هفته وقف در زنجان «برپایی ایستگاه‌های همه واقف باشیم» بود، اضافه کرد: این ایستگاه‌ها با هدف ترویج بیش از پیش سنت حسنه وقف دایر شده و با استقبال خوبی از سوی مردم استان مواجه شده است.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه برنامه‌های مناسبتی هفته وقف 18 تا 24 آذرماه اجرایی شد، تصریح کرد: تجلیل از واقفین برتر استان نیز از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اعزام مبلغان دینی به روستاهای استان و اجرای مسابقات ورزشی جام وقف نیز از جمله ویژه برنامه‌هایی است که تنها در استان زنجان اجرا خواهد شد.

محمدی در ادامه حضور در مدارس شاخص استان، دیدار کارکنان اوقاف استان با نماینده ولی‌فقیه استان و امام جمعه زنجان، برگزاری نمایشگاه وقف احسان ماندگار و برگزاری مسابقات ورزشی را از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای اجرا در هفته وقف عنوان کرد و گفت: طبق آمار بیش از 4 هزار نفر در این برنامه‌ها حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه آمار حضور مردم در برنامه‌های هفته اوقاف طی سنوات گذشته بی سابقه بوده است، گفت: این امر نشان از تأثیرگذاری برنامه‌های اجرایی این اداره کل و مورد اقبال بودن آن از سوی مردم است.

این مسئول همچنین از برگزاری همایش همه واقف باشیم در شهرستان‌ها و همایش وقف و رسانه در مرکز استان خبر داد و گفت: این برنامه نیز با حضور اصحاب رسانه، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از ثبت 86 فقره جدید در استان زنجان اضافه کرد: این موقوفات در شهرستان‌های مختلف استان به ثبت رسیده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بیشترین موقوفات در شهرستان ابهر به ثبت رسیده است، تصریح کرد: کمک به ساخت مسجد، کمک به ساخت حسینیه، توسعه امامزادگان و ... از جمله اهدافی است که موقوفات در استان به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش فارس، برگزاری مراسم عزاداری رحلت رسول اکرم(ص) نیز از دیگر برنامه‌های بود که با حضور پرشور مردم برگزار شد.

انتهای پیام/73005/ت40/ژ1001