گروه : فرهنگ
حوزه : قرآن و فعالیت های دینی
شماره : ۱۳۹۵۰۳۲۲۰۰۰۱۴۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۳/۲۲ - ۹:۳۶ ق.ظ
در نمایشگاه بین‌المللی قرآن 12 خادم قرآن با حضور رئیس جمهور تجلیل می‌شوند/ معرفی آثار استاد علامی مراسم تجلیل از خادمان قرآن امسال با حضور رئیس جمهور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثار استاد علامی نیز به صورت ویژه معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فعالی‌های قرآنی خبرگزاری فارس، مراسم تکریم خادمان قرآن هر سال نیمه ماه مبارک رمضان با حضور رئیس جمهور در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود اما سال گذشته این مراسم به دلیل مشغله‌های رئیس جمهوری به زمانی دیگر موکول شد و در نهایت زمستان سال گذشته بدون حضور روحانی از خادمان قرآن تجلیل به عمل آمد.

به گفته حجت‌الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت ارشاد از ماه گذشته مکاتباتی با دفتر ریاست جمهوری شده است تا امسال مراسم تکریم خادمان قرآن کریم در زمان مقرر و با حضور رئیس جمهور برگزار شود.

پورمعین دبیر کمیته خادمان قرآن نیز با اشاره به آمادگی این کمیته برای برپایی مراسم تکریم خادمان قرآن، اظهار داشت: برای انتخاب خادمان قرآن امسال از هر نهاد یاری جستیم و هر دستگاه افرادی را معرفی کرد که پس از بررسی در کمیته خادمان 12 نفر به عنوان خادم قرآن در سال جاری تجلیل می‌شوند.

وی با بیان اینکه کمیته خادمان قرآن در 8 رشته فعالیت دارد، افزود: کارگروه‌های مختلفی از جمله آموزش، اساتید، قاریان و حافظان، ترجمه و تفسیر، مدیریت، هنرمندان و ناشران، تحقیق و پژوهش داریم که در هر رشته یکی به عنوان خادم قرآن معرفی و تجلیل می‌شوند.

به گزارش فارس، در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم قرار است غرفه‌ای ویژه خادمان قرآن راه‌اندازی شود که در این غرفه علاوه بر معرفی خادمان قرآنی که تاکنون معرفی و تجلیل شدند، به صورت ویژه از استاد علامی یاد می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 24 خرداد تا 8 تیر ماه در مصلی امام خمینی(ره) از ساعت 18 تا 23:30 برگزار می‌شود.

انتهای پیام/