گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۵۰۷۰۴۰۰۰۴۳۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۷/۴ - ۱۰:۴۳ ق.ظ
شهردار تبریز خبر داد افتتاح فاز دوم مترو تبریز بعد از 40 روز شهردار تبریز گفت: فاز دوم خط یک مترو تبریز پس از طی دوره تقریبی 40 روزه برای اجرای تست‌های فنی، آماده مسافرگیری می‌شود.

 صادق نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز در آیین راه‌اندازی فاز دوم خط نخست قطار شهری تبریز اظهار داشت: فاز دوم 11 کیلومتری خط نخست مترو تبریز با سرمایه 500 میلیارد تومان انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه فاز دوم به صورت آزمایشی در طی 40 روز از نظر گرمایشی و سرمایشی و همچنین سایر موارد ایمنی مورد کنترل قرار خواهد گرفت، گفت: این فاز 7 کیلومتری پس از کنترل از ایستگاه ائل‌گلی تا میدان ساعت مورد استفاده عموم قرار خواهد گرفت.

نجفی ادامه داد: راه‌اندازی فازهای دیگر نیز جزو برنامه‌ بوده که با تخصیص 500 میلیارد تومان سرمایه محقق خواهند شد.

شهردار تبریز یادآور شد: طبق قولی که به مردم تبریز برای افتتاح فاز دوم داده شده بود، این امر در سایه مدیریت، همدلی و همراهی همه مدیران حاصل شد.

وی خاطرنشان کرد: فاز دوم خط نخست در حدود 11 کیلومتر بوده و با تلاش‌های مهندسان و مسؤولان 18 ایستگاه دیگر نیز راه‌اندازی خواهند شد.

شهردار تبریز اظهار داشت: با توجه به قدمت و تاریخچه شهراولین‌ها برای احیای هویت نام این شهر، بخشی از قطار شهری به صورت تراموای شهری است.

وی اضافه کرد: فاز دوم خط یک قطار شهری تبریز شامل ایستگاه‌های عمیق دانشگاه، آبرسان، میدان‌قطب، میدان شهید بهشتی و میدان ساعت است که با هزینه‌ای بالغ بر 1500 میلیارد تومان در مدت یک سال اجرا شده است.

انتهای پیام/60002/ک20/