گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۵۰۸۱۷۰۰۰۱۶۳
تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۱۷ - ۹:۱۹ ق.ظ
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اسد‌آباد: نکوداشت «سیدالرضا ابوالقاسمی» در اسدآباد برگزار می‌شود مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسد‌آباد از برگزاری مراسم نکوداشت «سیدالرضا ابوالقاسمی» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، رضا قاسمی اظهار کرد: همایش مفاخر اسدآبادی با عنوان نکوداشت «استاد سیدالرضا ابوالقاسمی» برای نخستین‌بار در این شهرستان برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسد‌آباد تصریح کرد: استاد ابوالقاسمی با 73 سال سن، ادیب، شاعر، نویسنده و یکی از محققان و پژوهشگران اسدآبادی است که در مدارس و دانشگاه‌ها در حال تدریس است.

وی با اشاره به اینکه استاد ابوالقاسمی از نوادگان سیدجمال‌الدین اسدآبادی است، افزود: ابوالقاسمی تاکنون کتاب‌های بسیاری تألیف کرده که کتاب «آدراپانا در گذر زمان» یکی از معروف‌ترین کتاب‌های این محقق و پژوهشگر در رابطه با تاریخ و فرهنگ شهرستان اسدآباد محسوب می‌شود.

قاسمی اضافه کرد: کتاب‌های «هویت تاریخی سید جمال‌الدین‌ اسدآبادی»، «واژه‌ها و کلمات اسدآبادی» و «غم‌نامه دل» از دیگر آثار این استاد فرهیخته اسدآبادی است.

وی از برگزاری کنگره سیدجمال‌الدین اسدآبادی در 18 اسفندماه امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر منتظر تشکیل کارگروه استانی سیدجمال‌الدین اسدآبادی هستیم تا میزان اعتبار درنظر گرفته شده برای این کنگره اعلام شود.

انتهای پیام/89003/ت