گروه : همدان
حوزه :
شماره : ۱۳۹۵۱۲۱۴۰۰۱۷۸۳
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ - ۸:۵۷ ب.ظ
14 تا 24 اسفندماه در همدان صورت مي‌گيرد بزرگداشت سيدجمال‌الدين اسدآبادي در قالب «دهه جمالیه» از 14 تا 24 اسفندماه به نام دهه جمالیه و بزرگداشت شخصیت سیدجمال‌الدین اسدآبادی در همدان نامگذاری شده بود که بنابر گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسدآباد برنامه‌ها از 21 اسفندماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اسدآباد، طی دو سال است که استاندار همدان در اقدامی فرهنگی، هر سال را در استان همدان به نام یکی از مفاخر استان معرفی می‌کند و برنامه‌هایی برای این سال در نظر می‌گیرد؛ سال گذشته به نام میرسیدعلی همدانی و امسال به نام سیدجمال‌الدین اسدآبادی.

به همین منظور در آستانه سالروز بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی با دستور استاندار، تلاش و پیگیری فرماندار و مسؤولان اجرایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ 14 تا 24 اسفندماه به نام «دهه جمالیه» نامگذاری شد.

در این دهه بنا به جلساتی که در این زمینه گرفته شد، برنامه‌هایی در سطح شهرستان پیش‌بینی شده است اما امروز که روز 14 اسفند و اولین روز از دهه جمالیه است، خبری از برنامه‌ای نبود.

قرار بود به منظور بزرگداشت سیدرضا ابوالقاسمی یکی از بستگان سیدجمال‌الدین، پیشکسوت عرصه فرهنگ و هنر و شاعر برجسته شهر اسدآباد مراسمی در روز 14 اسفندماه ترتیب داده شود که در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از لغو این برنامه خبر داده شد و عنوان شد که این برنامه به 21 اسفندماه موکول شده است.

مراسم اصلی بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی در روز 24 اسفندماه با حضور سخنرانان کشوری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/89008/ 20