گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۶۰۷۰۱۰۰۰۷۶۲
تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۱:۴۰ ق.ظ
معاون وزیر آموزش و پرورش: آموزش و پرورش مهمترین منبع پیشرفت کشور است معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بخواهیم از دانش‌آموزان که سرمایه‌های ارزشمند انسانی در کشور هستند استفاده کنیم نیازمند یک همکاری همه‌جانبه از سوی مردم و همه دستگاه‌ها در راستای اهداف آموزش و پرورش هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در دبیرستان حضرت خدیجه (س) ضمن گرامیداشت یاد شهیدان دفاع مقدس و مدافعین حرم، اظهار کرد: امروز امنیت و آرامش جامعه را مدیون افرادی هستیم که خالصانه به جبهه‌های نبرد رفتند و از کشور خود دفاع کردند و حاضر شدند خون خود را بدهند تا عزت کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی در برابر جمهوری اسلامی ایران تسلیم شده است، عنوان کرد: نسل دانش‌آموزان امروز از دانش‌آموزان گذشته پیشرفته‌تر هستند که در آینده باید راه کشور را برای رسیدن به موفقیت هموار سازند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیام وزیر آموزش و پرورش، مطرح کرد: همزمان شدن آغاز مهرماه با هفته دفاع مقدس و ماه محرم پیام جوانمردی و ایثار را برای دانش‌آموزان و جوانان دارد و دانش‌آموزان باید بدانند که امروز جنگ‌ها از جبهه‌های خط مقدم خارج شده و به آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی کشیده شده است.

وی افزود: مدرسه خانه امید دولت و مردم و است و آموزش و پرورش نیز مهم‌ترین منبع پیشرفت کشور است و اگر بخواهیم از دانش‌آموزان که سرمایه‌های ارزشمند انسانی در کشور هستند استفاده کنیم نیازمند یک همکاری همه‌جانبه از سوی مردم و همه دستگاه‌ها در راستای اهداف آموزش و پرورش هستیم.

محمدیان از آموزش و پرورش به عنوان بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نهاد کشور یاد کرد و گفت: معلمان باید در تربیت یک نسل متعهد با صبر و شکیبایی اهتمام داشته باشند و دانش‌آموزان نیز باید قدردان این فرصت باشند و کمال احترام با معلمان خود برخورد کنند و خوشه‌چین درخت علم باشند.

وی در پایان یادآور شد: در آستانه سال تحصیلی به تمام خانواده‌هایی که فرزندان دانش‌آموز خود را در اردوی فرزانگان بسیج از دست دادند تسلیت عرض می‌کنم.

انتهای پیام/ی