گروه : استانها
حوزه :
شماره : ۱۳۹۶۱۰۰۳۰۰۲۱۸۵
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۰:۲۹ ب.ظ
عضو هیأت‌ مدیره دانشگاه آزاد: بیش از 400 واحد دانشگاه آزاد در کشور فعال هستند/ مسؤولان نباید دانشگاه آزاد اسلامی را رها کنند عضو هیأت‌ مدیره دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی را رها نکنند، گفت: بیش از 400 واحد دانشگاه آزاد در کشور فعال هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس استان تهران، محمدمهدی طهرانچی عصر امروز در نشستی با مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سه بخش منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی حضور دارد.

وی ادامه داد: مسؤولان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید در پیشرفت منطقه‌ای تمام تلاش خود را انجام دهند.

عضو هیأت‌ مدیره دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسؤولان منطقه‌ای هم نباید دانشگاه آزاد اسلامی را که با بیش از 400 واحد در کشور در حال فعالیت است، رها کنند.

طهرانچی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، به لحاظ اهمیتی راهکارهایی اتخاذ شده است و در آینده نزدیک پیشرفت‌های خوبی را در دانشگاه‌های آزاد اسلامی کشور خواهیم دید.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: رهبری بر سه عامل اقتصاد قوی و مقاوم، علم پیشرفته و روزافزون و حفظ حیات انقلاب اسلامی در سطح دانشگاه‌های آزاد اسلامی تأیید کردند.

عضو هیأت‌ مدیره دانشگاه آزاد اسلامی افزود: علم باید در همه ارکان‌ها حضور داشته باشد؛ اگر علم در همه ارکان‌ها باشد، دشمن وجود نمی‌کند حتی توهین کند.

طهرانچی بیان کرد: دشمنان با حضور ما در منطقه خاورمیانه مخالفتی ندارند؛ دشمنان با حضور مستقل ما در منطقه خاورمیانه مخالف هستند و اظهار داشتند ایران در بحث اقتصادی، اجتماعی و به‌خصوص علمی جزو 10 کشور برتر دنیاست.

عضو هیأت‌ مدیره دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اشتغال جوانان گفت: دانشگاه‌های آزاد اسلامی در سه حوزه فعالیت می‌کنند و اصلی‌ترین حوزه منطقه است.

طهرانچی اضافه کرد: در دانشگاه‌های آزاد اسلامی به مهارت خاصی نیاز داریم؛ اصلی‌ترین دغدغه مردم آینده جوانان ما هستند و در  کشور بیش از 400 واحد دانشگاه آزاد و امروز در آینده جوانان مشارکت داریم.

وی خاطرنشان کرد: اولویت ما در دانشگاه آزاد اسلامی به‌خصوص در استان تهران، چهار فعالیت عمده است؛ تربیت نیروی انسانی، تولید داده‌های ورودی دانشی، گفتمان عمومی و... از عمده‌ترین فعالیت‌هاست و مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به فرهنگ و اجتماعی منطقه‌ای مسؤولیت دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بیش از چهار هزار نفر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول تحصیل هستند.

طهرانچی ادامه داد: با حضور 817 دانشجوی دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و دیگر مقاطع، بیش از چهار هزار پژوهش در این دانشگاه ایجاد می‌شود.

وی گفت: خوبی رودهن این است که با وجود آموزشگاه‌های سما در این شهر، از دوره ابتدایی تا مقطع دکتری، فرزندان رودهن می‌توانند به تحصیل در بدنه دانشگاه آزاد اسلامی ادامه دهند و مسؤولان رودهن نباید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن را رها کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اضافه کرد: در استان تهران، بیش از 300 هزار دانشجو داریم و قول می‌دهیم اگر مسؤولان هر منطقه با همدلی پیش روند و مطالبه داشته باشند، در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان تهران از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

طهرانچی بیان کرد: نقی شجاع در زمان بحرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ریاست را بر عهده گرفت و به‌خوبی از پس این بحران برآمد.

وی ادامه داد: ایام سخت دانشگاه‌های آزاد اسلامی در تعدیل نیرو است که شجاع به‌خوبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن را مدیریت کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: امیدوارم شهرکی‌پور که خودش از جنس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن است، با کمک همه مسؤولان دانشگاه رودهن مشکل خاصی نداشته باشد و مانند همیشه بدرخشند.

انتهای پیام/ی